Gregory Kriesel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gregory Kriesel
Ilustracja
Greg K.
Imię i nazwisko

Gregory David Kriesel

Pseudonim

Greg K.

Data i miejsce urodzenia

20 stycznia 1965
Glendale

Instrumenty

gitara basowa

Zawód

basista

Zespoły
The Offspring

Gregory David Kriesel, pseud. Greg K. (ur. 20 stycznia 1965 w Glendale) – były basista i współzałożyciel zespołu The Offspring; śpiewa w chórkach[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Życie osobiste[edytuj | edytuj kod]

Gregory David Kriesel, bardziej znany jako Greg K., urodził się 20 stycznia 1965 roku w Glendale. Jego ojciec był bankowcem inwestycyjnym, zaś zawód matki nie jest znany. Ma młodszego brata.

Uczęszczał do szkoły Pacifica High School w Garden Grove, w Kalifornii, gdzie poznał Dextera, z którym założył później zespół. Razem z wokalistą The Offspring działał w kole matematycznym i biegał w biegach przełajowych. W czasach szkolnych grał także w drużynie baseballowej. Szkołę ukończył w 1983 roku. Potem uczęszczał do Golden West Junior College, gdzie zdobył tytuł magistra w zakresie finansów. Planował zdawać do szkoły prawniczej, jednak plany te pokrzyżował sukces osiągnięty z zespołem.

W 1998 roku ożenił się z Jane Costello, z którą ma 4 synów.

28 maja 2008 Kriesel ogłosił na stronie internetowej zespołu, że robi przerwę w tournée The Offspring z powodów rodzinnych i zamierza wrócić do koncertów w połowie czerwca. Na scenie zastępował go Scott Shiflett, basista Face To Face. Owym powodem rodzinnym okazały się być narodziny dziecka, dzięki którym Greg po raz czwarty został ojcem.

Obecnie mieszka z rodziną w Cypress, w Kalifornii.

Greg chętnie grywa w golfa. Uprawia BASE jumping i wędkuje. Ponadto kolekcjonuje kapelusze.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Stephen Thomas Erlewine: The Offspring Biography. www.allmusic.com. [dostęp 2016-07-18]. (ang.).