Grupo Modelo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Grupo Modelo – duża firma piwowarska z siedzibą w Meksyku, również eksportująca swoje produkty, głównie do USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. Marki eksportowe obejmują piwa Corona, Negra Modelo oraz Pacífico[1]. Koncern produkuje także piwo przeznaczone wyłącznie na rynek meksykański, np. Victoria, Estrella, León i Montejo. Grupo Modelo prowadzi również dystrybucję piwa produkowanego przez Anheuser-Busch.

Produkty[edytuj | edytuj kod]

Corona, 6-pak

Corona[edytuj | edytuj kod]

Główną marką Corona jest Corona Extra, o zawartości alkoholu 4.5% (jasny lager). Jest to marka najlepiej sprzedająca się w Meksyku i jedna z pięciu na świecie. W 1997[2] dostępna w ponad 150 krajach. Produkcję rozpoczęto w roku 1925 w browarze Cerveceria Modelo. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów piwa, Corona sprzedawana jest w przezroczystych butelkach, co zwiększa jej podatność na zepsucie pod wpływem promieniowania ultrafioletowego[3].

Produkowana jest także Corona Light, o zawartości alkoholu 3.7%.

Victoria[edytuj | edytuj kod]

Victoria posiada 4% alkoholu, jest to odmiana tzw. lager wiedeński, produkowany już od 1865 roku przez browar Compañía Toluca y México w mieście Toluca.0 Firma Grupo Modelo wykupiła Compañía Toluca y México w 1935 roku.

Pacífico[edytuj | edytuj kod]

Pacífico , 4.5% alkoholu, jasny lager, pierwotnie produkowany w mieście Mazatlán,

Negra Modelo[edytuj | edytuj kod]

Negra Modelo

Negra Modelo posiada 5.4% alkoholu, odmiana lager wiedeński, pierwotnie warzona w Meksyku przez austriackich imigrantów od roku 1925. Negra Modelo sprzedawane jest w brązowych butelkach charakterystycznym kształcie. W roku 2002, marka Negra Modelo uzyskała nagrodę "Hot Brand" przyznawaną przez Impact magazine w kategorii piw importowanych[4]

Modelo Especial[edytuj | edytuj kod]

Produkowane od roku 1925, popularne również na rynku północnoamerykańskim.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]