Grzegorz Pawlak (informatyk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Grzegorz Pawlak
Ilustracja
(2015)
Data urodzenia

5 czerwca 1965

Doktor habilitowany nauk technicznych
Specjalność: teoria szeregowania zadań
Alma Mater

Politechnika Poznańska

Doktorat

2000 – informatyka
Politechnika Poznańska

Habilitacja

2014 – informatyka
Politechnika Poznańska

Nauczyciel akademicki
Uczelnia

Politechnika Poznańska

Okres zatrudn.

1990 – nadal

Odznaczenia
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę Medal Komisji Edukacji Narodowej

Grzegorz Piotr Pawlak (ur. 5 czerwca 1965[1]) – polski inżynier informatyk, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w teorii szeregowania zadań. Adiunkt w Instytucie Informatyki Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej[2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Studia z elektrotechniki ukończył na Politechnice Poznańskiej w 1990, gdzie następnie został zatrudniony. Stopień doktorski uzyskał w 2000 roku na podstawie pracy pt. Algorytmy i problemy szeregowania zadań i wózków w elastycznych systemach produkcyjnych, przygotowanej pod kierunkiem prof. Jacka Błażewicza. Habilitował się w 2014 na podstawie dorobku naukowego i rozprawy pt. Modele i algorytmy szeregowania zadań w systemach produkcji samochodów[3][4]. Członek zarządu Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego i działacz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W pracy badawczej zajmuje się takimi zagadnieniami jak: projektowanie algorytmów, zarządzanie i optymalizacja systemów produkcyjnych, transport i logistyka, zaawansowane aplikacje internetowe, analiza i modelowanie procesów biznesowych, modelowanie obliczeń równoległych i rozproszonych oraz obliczeń na systemach gridowych.

Artykuły publikował w takich czasopismach jak m.in. "Parallel Processing and Applied Mathematics", "International Journal of Production Research" oraz "Computers & Operations Research"[5].

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]