Grzegorz Stasiak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grzegorz Stasiak
Grzegorz Stasiak
Data i miejsce urodzenia 4 kwietnia 1953
 Polska, Ruda Śląska

Grzegorz Stasiak (ur. 4 kwietnia 1953 w Rudzie Śląskiej) – polski aktor i kabareciarz.

W latach 2000-2002 był członkiem Kabaretu Śląskiego, w 2002 roku założył Kabaret Mieszany.

Brał udział w Telefonie Szczęścia emitowanym przez lokalną telewizję Elsat oraz w programie Na Wesoło i po śląsku, prowadzonym na falach Radia Piekary. W Radiu eM prowadzi program Obrazki śląskie , gdzie interpretuje felietony Grzegorza Molitorysa, natomiast w Radiu Vanessa prowadził Biesiadę Śląską. Publikuje felietony pisane w gwarze śląskiej na łamach "Wieści Gliwickich".

Jest laureatem konkursu Po naszymu, czyli po śląsku i zwycięzcą Maratonu uśmiechu. Dużą popularność przyniósł mu serial Święta wojna, w którym zagrał Alojza oraz program Nauka jazdy, który prowadził wraz z Małgorzatą Mandryk.

Od 2008 roku związany był z Telewizją TVS gdzie wraz z Niną Nocoń, Adamem Gizą i Aleksandrem Gortatem i Pawłem Ziębą prowadził program Radio na Wizji. W 2009 roku na antenie TVS emitowane były odcinki programu Nauka Jazdy (produkcja TVN na antenie TVS) z udziałem Grzegorza Stasiaka. Od czerwca 2010 roku prowadzi tam także Listę Śląskich Szlagierów.

Od grudnia 2009 roku związany ze śląską rozgłośnią Radio Fest, gdzie prowadzi programy Fest Party i Słownik naszej godki.

Filmografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]