Guerrilla War

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Guerrilla War
Producent SNK
Wydawca SNK
Data wydania 1987
Gatunek shooter z widokiem z góry
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa – dla dwóch graczy
Wymagania sprzętowe
Platforma Automaty, Nintendo Entertainment System, Commodore 16, Commodore 64, Amstrad CPC ZX Spectrum, PC (jako tak zwany PC booter), PlayStation 3, PSP (w Playstation Network)
Nośniki kartridż, dyskietka, kaseta
Kontrolery Arcade Stick, klawiatura, D-pad i wbudowane przyciski

Guerrilla War – strzelanka z widokiem z góry, wydana na automatach w roku 1987 przez SNK. Głównymi jej bohaterami są Che Guevara i Fidel Castro, a akcja gry dzieje się w trakcie Rewolucji Kubańskiej (w wersji zachodniej odniesienia do nich zostały usunięte z gry)[1]. Gra została przeniesiona z automatów na popularne wtedy platformy, współcześnie pojawiła się też w zbiorze SNK Arcade Classics 0, dostępnym na Playstation Portable[2].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka w grze jest zbliżona do tej oferowanej przez Commando, czy też wcześniejszej gry SNK, Ikari Warriors, wraz z zachowaniem modelu sterowania[3] - tak jak tam, możliwe jest na przykład kierowanie czołgiem. Gracz kieruje Che (drugi gracz – Fidelem, w grze nie ma wyboru postaci) i prowadzi go do przodu, po drodze likwidując kolejne oddziały przeciwników. Bohater uzbrojony jest w karabin z możliwością ulepszenia za pomocą różnych dodatków do znalezienia podczas gry oraz granaty. Amunicja nie jest limitowana, ale ulepszenia są tracone przy śmierci. Gracz może też kierować czołgami znalezionymi we wczesnych etapach. Dają one ograniczoną ochronę, ale wybuchają po upływie minuty, a otrzymane obrażenia skracają ten czas.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Guerrilla War (Game) - Giant Bomb, www.giantbomb.com [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  2. SNK ARCADE CLASSICS 0, game.snkplaymore.co.jp [dostęp 2017-11-18] (jap.).
  3. http://www.hardcoregaming101.net/guerrillawar/guerrillawar.htm