Guillermo Gonzalez

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Guillermo Gonzalez (ur. w 1963 w Hawanie) – kubański astrofizyk z Iowa State University, czołowy przedstawiciel teorii inteligentnego projektu, członek Discovery Institute.

Biografia[edytuj]

Nieformalnie znany jako „gwiezdny facet”. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów z astronomii i fizyki na Uniwersytecie Arizony przeniósł się na Uniwersytet stanu Waszyngton do Seattle, gdzie uzyskał stopień magistra i doktora astronomii. Aktualnie jest profesorem na Uniwersytecie stanu Iowa, a jego praca badawcza dotyczy głównie gwiazd małej i średniej masy oraz teorii ewolucji gwiazd i planet. Spędził niezliczone godziny, prowadząc obserwacje teleskopowe w międzynarodowym obserwatorium Cerro Tololo w Chile na wysokości 2000 m oraz w czterech innych ośrodkach. Specjalizuje się w zakresie analizy danych fotometrycznych i spektroskopowych. Jest też członkiem Międzynarodowej Unii Astronomicznej i Amerykańskiego Towarzystwa Naukowego. Gonzalez opublikował dziesiątki artykułów w prasie specjalistycznej. Jego artykuły pojawiały się także w czasopismach tak popularnych, jak „Scientific American[1].

Książki.

  • The Privileged Planet: How Our Place in the Cosmos Is Designed for Discovery (with Jay Richards), Regnery Publishing, Inc., Washington D.C., March 2004, ISBN 0-89526-065-4

Przypisy

  1. Dochodzenie w sprawie Stwórcy, Lee Strobel, wyd. Credo (2009), str. 208-209

Linki zewnętrzne[edytuj]