Haku (Naruto)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Haku
Postać z Naruto
Pierwsze wystąpienie rozdział 15 (manga)
odcinek 9 (anime)
Dubbing Japonia Mayumi Asano
Polska Agata Gawrońska,
Anna Gajewska (odc.78)
Dane biograficzne
Pochodzenie Kiri
Data urodzenia 9 stycznia
Inne informacje
Wiek 15
Wzrost 155,9 cm
Masa 43,2 kg
Umiejętności hyōton

Haku (jap. , dosł. biały) – fikcyjna postać występująca w mandze i anime Naruto, jeden z pierwszych poważnych antagonistów Naruto i jego drużyny.


Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Jego matka posiadała unikatowe kekkei genkai umożliwiającego manipulację lodem, tzw. hyōton (jap. 氷遁), jednak z powodu niezrozumienia tego zjawiska osoby takie były prześladowane jako zagrażające istniejącemu porządkowi i sprzeczne z naturą, dlatego też ukrywała ona starannie swoje umiejętności. Haku odziedziczył po niej tę umiejętność. Nie będąc świadomym uwarunkowań społecznych ujawnił podczas zabawy sekret ojcu. Ten, wraz z innymi mieszkańcami, zamordował swoją żonę i usiłował zabić Haku. Przerażony chłopiec zdołał się obronić, zmuszony był jednak opuścić wioskę. Stał się dzieckiem ulicy bojąc się, iż nie zasłużył na miłość ze względu na swoją historię.

Zabuza Momochi odnalazł sierotę na ulicy. Wychował go i wyszkolił na świetnego wojownika - swoją osobistą straż przyboczną. Chłopiec uzyskał rozległą wiedzę dotyczącą budowy ciała ludzkiego i jego działania, co miało pozwolić mu na perfekcyjne, skrytobójcze ataki. Mimo pierwotnego przeznaczenia Haku jako broni, Zabuza nie odrzucił chłopca. Dlatego też Haku poświęcił mu się całkowicie, czego dowiódł ochraniając go własnym ciałem przed śmiercionośnym atakiem Kakashiego.