Halo 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Halo 2
Producent Bungie, Microsoft Studios, Pi Studios
Wydawca Microsoft Studios
Seria gier Halo
Data wydania Xbox: 9 listopada 2004
PC: 31 maja 2007
Gatunek first-person shooter
Tryby gry gra jednoosobowa
gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, Xbox
Nośniki DVD

Halo 2 – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, wydana 9 listopada 2004 roku przez Bungie na konsolę Xbox. Jest to druga gra z serii Halo. 31 maja 2007 roku gra została wydana również na platformę PC.

Tak samo jak poprzednik, gra korzysta z silnika Havok; dodano nowe miejsca, nową broń i pojazdy oraz mapy do rozgrywki wieloosobowej. Gracz wciela się ponownie w rolę super-żołnierza – Master Chiefa. Akcja gry ma miejsce podczas konfliktu w XXVI wieku pomiędzy United Nations Space Command a obcymi – Covenantami[1].

W czasie wydania gra była najpopularniejszą grą w serwisie Xbox Live[2]. Gra jest na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się gier na konsolę Xbox, do czerwca 2006 roku sprzedano ponad 8 milionów egzemplarzy[3].

Halo 2 otrzymała wysokie oceny w wersji na konsolę Xbox i nieco niższe w wersji na PC, w agregatorze GameRankings było to odpowiednio 94,57%[4] i 72,67%[5], natomiast w Metacritic – 95/100[6] i 72/100[7]. Gra otrzymała wiele nagród[8]; w Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych w 2004 roku gra otrzymała nagrody w kategoriach: najlepszej gry konsolowej (Best Console Game), najlepszej gry akcji (Best Action Game) i najlepszej gry wieloosobowej (Best Online Multiplayer)[9].

Przypisy