Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1971

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1971
1970 1972
Data 13–14 marca 1971
Gospodarz Ludowa Republika Bułgarii Sofia
Hala Festiwalna

II Halowe Mistrzostwa Europy odbyły się 13–14 marca 1971 w Sofii w hali Festiwalna.

Wyniki zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
Bieg na 60 m
(szczegóły)
Wałerij Borzow
    ZSRR
6,6 CR Jobst Hirscht
    RFN
6,7 Manfred Kokot
    NRD
6,8
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Andrzej Badeński
    Polska
46,8 Borys Sawczuk
    ZSRR
47,4 Aleksandr Bratczikow
    ZSRR
47,6
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Jewhen Arżanow
    ZSRR
1:48,7 CR Phil Lewis
    Wielka Brytania
1:50,5 Andrzej Kupczyk
    Polska
1:50,5
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Henryk Szordykowski
    Polska
3:41,4 CR Wołodymyr Pantelej
    ZSRR
3:41,5 Gianni Del Buono
    Włochy
3:42,1
Bieg na 3000 m
(szczegóły)
Peter Stewart
    Wielka Brytania
7:53,6 Wilfried Scholz
    NRD
7:54,4 Jurij Aleksaszin
    ZSRR
8:01,2
Bieg na 60 m przez płotki
(szczegóły)
Eckart Berkes
    RFN
7,8 Aleksandr Demus
    ZSRR
7,9 Sergio Liani
    Włochy
7,9
Sztafeta 4 × 2 okrążenia
(szczegóły)
 Polska
   Waldemar Korycki
   Jan Werner
   Jan Balachowski
   Andrzej Badeński
3:11,1  ZSRR
   Siemion Koczer
   Jewgienij Borisienko
   Aleksandr Bratczikow
   Borys Sawczuk
3:11,9  Bułgaria
   Aleksandyr Janew
   Aleksandyr Popow
   Jordan Todorow
   Krystjo Christow
3:15,6
Sztafeta 4 × 4 okrążenia
(szczegóły)
 ZSRR
   Walentin Taratynow
   Stanisław Mieszczerskich
   Aleksiej Taranow
   Wiktor Siemiaszkin
7:17,8  Polska
   Krzysztof Linkowski
   Zenon Szordykowski
   Kazimierz Wardak
   Michał Skowronek
7:18,2  RFN
   Paul-Heinz Wellmann
   Godehard Brysch
   Dieter Friedrich
   Bernd Epler
7:25,0

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
Skok wzwyż
(szczegóły)
István Major
    Węgry
2,17 Jüri Tarmak
    ZSRR
2,17 Endre Kelemen
    Węgry
2,17
Skok o tyczce
(szczegóły)
Wolfgang Nordwig
    NRD
5,40 WR Kjell Isaksson
    Szwecja
5,35 Jurij Isakow
    ZSRR
5,30
Skok w dal
(szczegóły)
Hans Baumgartner
    RFN
8,12 Igor Ter-Owanesjan
    ZSRR
7,91 Vasile Sărucan
    Rumunia
7,88
Trójskok
(szczegóły)
Wiktor Saniejew
    ZSRR
16,83 Carol Corbu
    Rumunia
16,83 Giennadij Sawlewicz
    ZSRR
16,24
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Hartmut Briesenick
    NRD
20,19 Walerij Wojkin
    ZSRR
19,54 Rickard Bruch
    Szwecja
19,50

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
Bieg na 60 m
(szczegóły)
Renate Meißner
    NRD
7,3 CR Sylviane Telliez
    Francja
7,4 Annegret Irrgang
    RFN
7,4
Bieg na 400 m
(szczegóły)
Wira Popkowa
    ZSRR
53,7 Inge Bödding
    RFN
54,3 Maria Sykora
    Austria
54,4
Bieg na 800 m
(szczegóły)
Hildegard Falck
    RFN
2:06,1 CR Ileana Silai
    Rumunia
2:06,5 Rosemary Stirling
    Wielka Brytania
2:06,6
Bieg na 1500 m
(szczegóły)
Margaret Beacham
    Wielka Brytania
4:17,2 Ludmiła Bragina
    ZSRR
4:17,7 Tamara Pangełowa
    ZSRR
4:18,1
Bieg na 60 m przez płotki
(szczegóły)
Karin Balzer
    NRD
8,1 WR Annelie Ehrhardt
    NRD
8,1 Teresa Sukniewicz
    Polska
8,3
Sztafeta 4 × 1 okrążenie
(szczegóły)
 ZSRR
   Natalja Czistiakowa
   Ludmyła Aksionowa
   Marina Nikiforowa
   Tatjana Kondraszowa
1:37,1  RFN
   Annelie Wilden
   Elfgard Schittenhelm
   Annegret Kroniger
   Christine Tackenberg
1:38,0  Bułgaria
   Iwanka Wenkowa
   Iwanka Koszniczarska
   Sofka Kazandżiewa
   Monka Bobczewa
1:39,7
Sztafeta 4 × 2 okrążenia
(szczegóły)
 ZSRR
   Lubow Finogenowa
   Galina Kamardina
   Wira Popkowa
   Ludmyła Aksionowa
3:36,6  RFN
   Gisela Ahlemeyer
   Gisela Ellenberger
   Anette Rückes
   Christa Czekay
3:39,6  Bułgaria
   Swetła Złatewa
   Stefka Jordanowa
   Dżena Binowa
   Tonka Petrowa
3:47,8

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

konkurencja złoto srebro brąz
Skok wzwyż
(szczegóły)
Milada Karbanová
    Czechosłowacja
1,80 Wiera Gawriłowa
    ZSRR
1,80 Cornelia Popescu
    Rumunia
1,78
Skok w dal
(szczegóły)
Heide Rosendahl
    RFN
6,64 CR Irena Szewińska
    Polska
6,56 Viorica Viscopoleanu
    Rumunia
6,53
Pchnięcie kulą
(szczegóły)
Nadieżda Cziżowa
    ZSRR
19,70 WR Margitta Gummel
    NRD
19,50 Antonina Iwanowa
    ZSRR
18,89

Występy Polaków[edytuj | edytuj kod]

Objaśnienia skrótów[edytuj | edytuj kod]

WR – rekord świata
CR – rekord mistrzostw Europy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]