Hampton-in-Arden (stacja kolejowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hampton-in-Arden
Hampton-in-Arden
Państwo  Wielka Brytania
Kraj  Anglia
Miejscowość Station Road, Hampton-in-Arden
Data otwarcia 1884
Dane techniczne
Liczba peronów 2
Liczba krawędzi
peronowych
2
Kasy T
Linie kolejowe
Położenie na mapie West Midlands
Mapa lokalizacyjna West Midlands
Hampton-in-Arden
Hampton-in-Arden
Położenie na mapie Wielkiej Brytanii
Mapa lokalizacyjna Wielkiej Brytanii
Hampton-in-Arden
Hampton-in-Arden
Położenie na mapie Anglii
Mapa lokalizacyjna Anglii
Hampton-in-Arden
Hampton-in-Arden
Ziemia52°25′44″N 1°42′00″W/52,428889 -1,700000
Portal Portal Transport szynowy

Hampton-in-Arden (ang: Hampton-in-Arden railway station) – stacja kolejowa w Hampton-in-Arden, w hrabstwie West Midlands, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Jest położona na West Coast Main Line między Coventry i Birmingham. Wszystkie pociągi obsługujące stację są obsługiwane przez London Midland.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Obecna stacja pochodzi z 1884 roku, kiedy została wybudowana przez London and North Western Railway. Zastąpiła ona wcześniejszą stację pochodzącą z London and Birmingham Railway z 1837 roku.

Od 1839 Hampton-in-Arden stał się skrzyżowaniem w południowej części Stonebridge Railway (część Birmingham and Derby Junction Railway, która z kolei jest częścią Midland Railway). Linia ta na odcinku Derby z do Birmingham, została zamknięta dla pasażerów w 1917 roku i całkowicie w 1935 roku.

Przed otwarciem pobliskiej stacji Birmingham International w 1976 roku, szybkie pociągi pomiędzy Birmingham New Street i London Euston, pociągi zatrzymywały się tutaj w celu obsługi lotniska w Birmingham.

Połączenia[edytuj | edytuj kod]

Od poniedziałku do soboty Hampton-in-Arden jest obsługiwane przez dwa pociągi na godzinę pomiędzy Birmingham New Street i Coventry, z których jeden obsługuje połączenie do Northampton. W niedziele nie ma co godzinnych połączeń pomiędzy Birmingham New Street i Coventry.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]