Hansjörg Knauthe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Hansjörg Knauthe
Data i miejsce urodzenia

13 lipca 1944
Geising

Klub

SG Dynamo Zinnwald

Wzrost

178 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  NRD
Igrzyska olimpijskie
srebro Sapporo 1972 biathlon
(b. indywidualny)
brąz Sapporo 1972 biathlon
(sztafeta)
Mistrzostwa świata
brąz Östersund 1970 sztafeta

Hansjörg Knauthe (ur. 13 lipca 1944 w Geising) – niemiecki biathlonista startujący w barwach NRD, dwukrotny medalista olimpijski i brązowy medalista mistrzostw świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Reprezentował klub SG Dynamo Zinnwald. Pierwszy sukces osiągnął w 1966 roku, zdobywając srebrny medal w biegu indywidualnym podczas mistrzostw NRD. Rok później wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Grenoble, gdzie rywalizację w tej samej konkurencji ukończył na 21. miejscu.

Na arenie międzynarodowej pierwszy medal zdobył w 1970 roku, kiedy podczas mistrzostw świata w Östersund wspólnie z Hansem-Gertem Jahnem, Dieterem Speerem i Horstem Koschką zajął trzecie miejsce w sztafecie. Na tej samej imprezie indywidualnie był osiemnasty. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w Hämeenlinna osiągnął słabsze wyniki, zajmując 21. miejsce w biegu indywidualnym oraz dziesiąte w sztafecie.

W 1972 roku brał udział w igrzyskach olimpijskich w Sapporo, gdzie wywalczył dwa medale. Najpierw zajął drugie miejsce w biegu indywidualnym, rozdzielając na podium Norwega Magnara Solberga i Larsa-Görana Arwidsona ze Szwecji. Następnie razem z Horstem Koschką, Dieterem Speerem i Joachimem Meischnerem zajął trzecie miejsce w sztafecie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL MR SR
1968 Grenoble 21. nd. nd. nd. nd.
1972 Sapporo 2. nd. nd. nd. 3. nd.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL MR SR
1970 Östersund 18. nd. nd. nd. 3. nd.
1971 Hämeenlinna 21. nd. nd. nd. 10. nd.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]