Hayato Ichimonji

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hayato Ichimonji
Kamen Rider
Postać z Kamen Rider
Pierwsze wystąpienie 14 odc.
Ostatnie wystąpienie 98 odc.
Twórca Shōtarō Ishinomori
Dane biograficzne
Pochodzenie Japonia
Przynależność cyborg
Data urodzenia 10 października 1949
Inne informacje
Wiek 22 lata
Zajęcie wolny strzelec, fotograf, motocyklista

Hayato Ichimonji (jap. 一文字隼人 Ichimonji Hayato) – fikcyjna postać z japońskiej serii Kamen Rider stworzonej przez Shōtarō Ishinomoriego. Jest jednym z dwóch głównych bohaterów jej pierwszej odsłony: Kamen Ridera. Postać ta zadebiutowała na ekranie 3 lipca 1971 roku. W serialu wciela się w Kamen Ridera 2 (jap. 仮面ライダー2号 Kamen Raidā Nigō). Podobnie jak Kamen Rider 1, jest w Japonii postacią kultową. Hayato wystąpił w 44 odcinkach oryginalnej serii.

Odtwórcą jego roli był Takeshi Sasaki, który grał go aż do ósmej części sagi. Od 2009 roku rolę głosową Kamen Ridera 2 powierzono Takahiro Fujimoto. W filmie Kamen Rider The First oraz jego kontynuacji Kamen Rider The Next wciela się w niego Hassei Takano, który wcześniej grał Miyukiego Tezukę/Kamen Ridera Raię w Kamen Rider Ryuki.

Przyczyną debiutu Hayato i zastąpienie nim postaci Takeshiego Hongō był niefortunny wypadek odtwórcy jego roli, w którym podczas sceny kaskaderskiej na motocyklu złamał obydwie nogi. Ponadto popularność serialu wzrastała i groziło to zdjęciem go z anteny. Hayato był głównym bohaterem serialu w odcinkach 14-51, w pozostałych pełni rolę pomocnika Kamen Ridera 1. Wspólnie noszą oni przydomek Dwóch Riderów (ダブルライダー Daburu Raidā, Double Riders).

Biografia postaci[edytuj | edytuj kod]

Kamen Rider (serial 1971)[edytuj | edytuj kod]

Hayato Ichimonji urodził się 10 października 1949 roku na wyspie Hokkaido. Pracował jako fotograf-wolny strzelec, dopóki nie został uprowadzony przez Szoker w 13 odcinku. Hayato przeszedł proces cyborgizacji w istotę łudząco przypominającą Kamen Ridera - zdrajcę organizacji, jednak został uratowany przez Hongō przed wypraniem mózgu. Hongō postanowił wyjechać za granicę i tam walczyć z Szokerem, zaś Hayato zastąpił go w Japonii. W 14 odcinku poznaje Tachibanę i staje się jego drugim podopiecznym. Pokonał wiele potworów Szokera, a także jednego z jego dowódców - Pułkownika Zola. Kiedy w 49 odcinku Hongō powraca do Japonii pozbawiony myśli, Hayato postanawia go uratować. Dwójka Riderów rozprawia się z Doktorem Shinigami, zaś Hongō dziękuje Hayato za zastępstwo i zamienia się z nim. Hayato jeszcze kilkakrotnie pojawia się w serialu by wspomóc Hongō w walce z Szokerem i Gel-Szokerem, aż w końcu w 98 odcinku docierają do przywódcy organizacji. Od tamtej pory Hayato oficjalnie jest nazywany Kamen Riderem 2.

V3[edytuj | edytuj kod]

X[edytuj | edytuj kod]

Stronger[edytuj | edytuj kod]

Kamen Rider[edytuj | edytuj kod]

Kostium[edytuj | edytuj kod]

Broń i ataki[edytuj | edytuj kod]

Pojazdy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]