Heather Brooke

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Heather Brooke

Heather Brooke (ur. 1970) – amerykańska dziennikarka.

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Urodziła się w Pensylwanii[1], w Stanach Zjednoczonych. Jako nastolatka przeniosła się do Anglii, ale wróciła do Stanów Zjednoczonych, gdy miała 15 lat. Uczęszczała do University of Washington, gdzie ukończyła studia w 1992 roku z podwójnym stopniem w dziennikarstwie i nauki politycznej.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Była redaktorką gazety Spartanburg Herald-Journal, gdzie donosiła o przypadkach morderstw ujawnionych w Karolinie Południowej. W gazecie opisała ponad 300 morderstw. Potem zrobiła przerwę w dziennikarstwie. Kiedy jej matka zginęła w wypadku samochodowym w 1996 roku[1], a jej ojciec przeniósł się z powrotem do Anglii, Heather Brooke również się tam przeprowadziła. Wraz z uchwaleniem ustawy o swobodzie informacji w 2000 roku rozpoczęła pracę nad książką którą wydała pt. Twoje prawo wiedzieć[2], książka została ponownie wydana w październiku 2004 roku. W 2009 roku doprowadziła do ujawnienia skandalu związanego z nagminnym nadużywaniem przez brytyjskich posłów prawa do refundacji z kasy państwowej. Z powodu skandalu Michael Martin podał się do dymisji.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Former UW student shakes up British government seattlepi.com, dostęp 2013-01-03
  2. Boyd Tonkin: The lives of others: Heather Brooke's new book opens up further fronts in the war to set information free (ang.). independent.co.uk, 9 kwietnia 2010. [dostęp 2013-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-06)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]