Helbreath

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Helbreath Crusade – gra komputerowa z gatunku MMORPG, stworzona przez koreańską firmę Siementech co, Ltd. Początkowo była dostępna tylko w wersji koreańskiej, wkrótce wydano wersję międzynarodową (open-beta) dostępną dla każdego. Powstało wiele serwerów komercyjnych, a także prywatnych, przeznaczonych dla graczy.

Fabuła[edytuj]

Fabuła gry opiera się na walce dwóch wrogo nastawionych miast, Aresden i Elvine. Co pewien czas ogłaszana jest walna wojna obu miast, tzw. Krucjata. Wtedy gracze odrywają się od codziennych zajęć, by uczestniczyć w tej wyjątkowej bitwie. Jej celem jest zniszczenie głównych budynków w mieście wroga i w efekcie zwycięstwo. Każdy budynek chroniony jest przez Energy Shield Generator (ESG), który chroni go przed deszczem meteorów, zsyłanym przez wrogie miasto. Walka toczy się głównie w miastach, gdzie należy zniszczyć wszystkie ESG, oraz w Middleland, gdzie należy zdobyć Mana Stone. Krucjata trwa do czasu, gdy jedna ze stron zniszczy wszystkie budynki wroga za pomocą deszczu meteorów. Po każdym uruchomieniu Magic Generatora, pokazywane są straty, jakie wróg poniósł oraz stan budynków. Istnieje też Heldenian – walka dostępna dla graczy od lv 80+.

Gra[edytuj]

Poza standardowym zabijaniem potworów w lochach i na otwartych przestrzeniach, można także kopać rudy metali, wykuwać z nich zbroje i bronie, zająć się alchemią i przyrządzać magiczne mikstury, wędkować lub kupić nasiona i uprawiać ziemię. W grze występują trzy typy profesji – mag, wojownik oraz mag bitewny. Przy każdym awansie na następny poziom gracz dostaje 3 punkty, które może dowolnie rozłożyć wśród swoich statystyk. W każdym z miast są różni obywatele – "combatants" i "civilians". Combatants to gracze, którzy są zdolni do walki z wrogim miastem. Status ten zazwyczaj otrzymuje się wraz z 100 poziomem. Civilians to gracze, którzy są za mało doświadczeni, by stawić czoło przeciwnikom z drugiego miasta. Są to osoby pomiędzy 20 a 100 poziomem doświadczenia.

PVP[edytuj]

System PVP jest bardzo rozbudowany; za zabicie przeciwnika dostaje się EK, czyli Enemy Kill. Te punkty możemy zamienić na Hero Set (oddzielny dla każdej z klas).

Duel[edytuj]

Duel jest to walka pomiędzy tylko dwoma graczami. Każda forma pomocy jest źle widziana.

Linki zewnętrzne[edytuj]