Helena Cain

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Helena Cain
Postać z Battlestar Galactica
Ilustracja
Michelle Forbes grająca Admirał Helena Cain
Pierwsze wystąpienie Battlestar Galactica: Pegasus
Ostatnie wystąpienie Battlestar Galactica: Razor
Grany przez Michelle Forbes

Admirał Helena Cain – fikcyjna postać w serialu science fiction Battlestar Galactica, grana przez Michelle Forbes. Przed zniszczeniem Dwunastu Kolonii, flagowy okręt Heleny Cain, Battlestar Pegasus, został zadokowany stoczni planety Scorpia w celu remontu. Podczas ataku Cylonów Battlestar Pegasus został poważnie uszkodzony. Admirał Helena Cain wydała rozkaz odwrotu i wykonała skok w podprzestrzeń bez podania współrzędnych. W czasie ucieczki przed Cylonami Cain podjęła decyzję o walce z kilkoma Baseshipami, na którą nie zgodził się Pierwszy Oficer (i jej bliski przyjaciel) Jurgen Belzen i odmówił wykonania rozkazu, za co Cain zastrzeliła go na mostku dowodzenia na oczach całej załogi. Battlestar Pegasus przetrwał zagładę Dwunastu Kolonii, ponieważ w chwili cylońskiego ataku pokładowa sieć była wyłączona na czas modernizacji okrętu w orbitalnych stoczniach planety Skorpion. Przez następnych kilka tygodni Inviere razem z porucznik Kendrą Show przywracała do stanu używalności sieć komputerową. W trakcie tego okresu zaprzyjaźniła się z nią i zdobyła jej zaufanie, w następstwie czego porucznik udostępniła jej swoje kody dostępu do sieci na Pegasusie.

Od tamtej pory Battlestar Pegasus prowadził wojnę podjazdowa z Cylonami. Gina Inviere zinfiltrowała Battlestar Pegasus jako cywilny specjalista od sieci komputerowych. Na pierwszy cel Admirał Helena Cain wybrała zasugerowany przez Inviere przekaźnik komunikacyjny, nieświadomie wpadając w zastawioną przez cylonów pułapkę. W trakcie ataku Pegasusa na przeważające siły wroga, Inviere, wykorzystując kody dostępu otrzymane od Kendry Show, sparaliżowała centralne sterowanie podsystemami uzbrojenia okrętu, co umożliwiło cyloński abordaż. W trakcie walk w korytarzach okrętu porucznik Show z niedowierzaniem zobaczyła kopię Szóstki w towarzystwie cylońskiego Centuriona i zabiła ją. Gina Inviere została aresztowana.

Po pól roku Battlestar Pegasus przez przypadek nawiązali kontakt z Galactiką. Admirał Helena Cain jako starsza stopniem przejęła dowództwo nad flotą od komandora Adamy. Bardzo szybko doszło do konfliktu pomiędzy Heleną Cain, a Adamą. Przyczyna konfliktu było skazanie dwóch ludzi Adamy na śmierć przez Helenę Cain bez sądu.

Inviere, przy pomocy Gaiusa Baltara, w zamieszaniu po udanym ataku na RS przedostała się do kwatery admirał i zabiła ją.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]