Hellgate: London

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hellgate: London
Producent Flagship Studios
Dystrybutor EA Games
Kompozytor Cris Velasco
Aktualna wersja 1.2 (Gra jednoosobowa)
1.3d (Gra wieloosobowa)
Data wydania Am.Płn.: 31 października 2007
EU: 2 listopada 2007
Gatunek RPG akcji
Tryby gry Gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
Nośniki DVD
Wymagania

Windows XP lub Windows Vista, procesor 1.8 GHz (XP) lub 2.4 GHz (Vista), 1 GB RAM (XP) lub 2 GB RAM (Vista), karta graficzna Nvidia GeForce 6200, ATI Radeon 9000 lub lepsza, 6 GB wolnego miejsca na twardym dysku, DirectX 9.0c, połączenie z internetem wymagane do gry wieloosobowej

Hellgate: Londongra RPG akcji o tematyce dark fantasy stworzoną przez Flagship Studios i wydaną 31 października 2007 roku. Gra jest dziełem ludzi odpowiedzialnych za stworzenie serii Diablo.

Akcja gry jest osadzona w postapokaliptycznym Londynie w roku 2038. W grze, prócz nowoczesnej technologii, mamy do czynienia również z magią, a widok bohatera trzymającego w jednej ręce miecz, a w drugiej nowoczesny pistolet laserowy, nie jest wcale obcy.

Gracze mogą walczyć z demonami zarówno samotnie w trybie dla jednego gracza, jak i wspólnie z innymi poprzez internet. Darmowy tryb gry dla wielu graczy zezwala na grę w kampanię w kooperacji oraz na walki 1vs1. Ci, którzy wykupią konto subskrybenta, otrzymują dodatkowe bonusy takie jak większa skrzynka na przedmioty, informacje o gildiach czy dostęp do specjalnych przedmiotów i obszarów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami europejskie oraz amerykańskie serwery gry zostały zamknięte. Nie działa także oficjalne forum poświęcone tej produkcji, przeznaczone dla fanów z krajów zachodnich. Gra wciąż żyje i rozwija się w Korei Południowej, pod kierunkiem firmy HanbitSoft. Pomimo konieczności posiadania koreańskiego KSSN można spotkać liczną grupę wiernych graczy z krajów europejskich i USA.