Hellgate: London

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Hellgate: London
Producent

Flagship Studios

Dystrybutor

EA Games

Kompozytor

Cris Velasco

Wersja

1.2 (Gra jednoosobowa)
1.3d (Gra wieloosobowa)

Data wydania

Am.Płn.: 31 października 2007
EU: 2 listopada 2007

Gatunek

RPG akcji

Tryby gry

Gra jednoosobowa, gra wieloosobowa

Wymagania sprzętowe
Platforma

Microsoft Windows

Nośniki

DVD

Wymagania

Windows XP lub Windows Vista, procesor 1.8 GHz (XP) lub 2.4 GHz (Vista), 1 GB RAM (XP) lub 2 GB RAM (Vista), karta graficzna Nvidia GeForce 6200, ATI Radeon 9000 lub lepsza, 6 GB wolnego miejsca na twardym dysku, DirectX 9.0c, połączenie z internetem wymagane do gry wieloosobowej

Hellgate: Londongra RPG akcji o tematyce dark fantasy stworzoną przez Flagship Studios i wydaną 31 października 2007 roku. Gra jest dziełem ludzi odpowiedzialnych za stworzenie serii Diablo.

Akcja gry jest osadzona w postapokaliptycznym Londynie w roku 2038. W grze, prócz nowoczesnej technologii, mamy do czynienia również z magią, a widok bohatera trzymającego w jednej ręce miecz, a w drugiej nowoczesny pistolet laserowy, nie jest wcale obcy.

Gracze mogą walczyć z demonami zarówno samotnie w trybie dla jednego gracza, jak i wspólnie z innymi poprzez internet. Darmowy tryb gry dla wielu graczy zezwala na grę w kampanię w kooperacji oraz na walki 1vs1. Ci, którzy wykupią konto subskrybenta, otrzymują dodatkowe bonusy takie jak większa skrzynka na przedmioty, informacje o gildiach czy dostęp do specjalnych przedmiotów i obszarów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami europejskie oraz amerykańskie serwery gry zostały zamknięte. Nie działa także oficjalne forum poświęcone tej produkcji, przeznaczone dla fanów z krajów zachodnich. Gra wciąż żyje i rozwija się w Korei Południowej, pod kierunkiem firmy HanbitSoft. Pomimo konieczności posiadania koreańskiego KSSN można spotkać liczną grupę wiernych graczy z krajów europejskich i USA.