Henry Mills

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Henry Daniel Mills
Henry Daniel[1] Mills
Najprawdziwszy Wierzący
Autor
ilustracja
Pierwsze wystąpienie 1.01 „Pilot”
(Jared S. Gilmore)
6.21 „The Final Battle Part 1”
(Andrew J. West)
Ostatnie wystąpienie 7.20 „Is This Henry Mills?”
(Jared S. Gilmore)
7.22 „Leaving Storybrooke”
(Andrew J. West)
Twórca Adam Horowitz i Edward Kitsis
Wystąpienia
Jared Scott Gilmore:

21/22 w pierwszym sezonie
22/22 w drugim sezonie
19/22 w trzecim sezonie
21/22 w czwartym sezonie
21/23 w piątym sezonie
21/22 w szóstym sezonie
3/22 w siódmym sezonie

Andrew James West:

2/22 w szóstym sezonie
21/22 w siódmym sezonie

Grany przez Jared Scott Gilmore
Andrew James West
Liczba odcinków 146 na 155 zwykłe (Jared S. Gilmore)
11 na 155 zwykłe (Andrew J. West)
Dane biograficzne
Pochodzenie Świat Bez Magii
Płeć Mężczyzna
Data i miejsce urodzenia 15 sierpnia[2][3] 2001 roku
więzienie w Phoenix, stan Arizona
Rodzina król Leopold (pradziadek − nie żyje)

królowa Eva (prababcia − nie żyje)
Królewna Śnieżka/Mary Margaret Blanchard (babcia)
Robert (pradziadek − nie żyje)
Ruth (prababcia − nie żyje)
Książę z Bajki/David Nolan (dziadek)
książę James (dziadek stryjeczny − nie żyje)
Malcolm/Piotruś Pan (pradziadek − nie żyje)
Fiona/Czarna Wróżka (prababcia − nie żyje)
Rumplestiltskin/pan Gold (dziadek − nie żyje)
Milah (babcia − nie żyje)
Belle (spowinowacona babcia − nie żyje)
Cora (spowinowacona praprababcia / babcia adopcyjna − nie żyje)
Zelena, Zła Czarownica z Zachodu (ciotka adopcyjna)
Zła Królowa (serum) (ciotka / druga matka adopcyjna)
Zła Królowa/Regina Mills (spowinowacona prababcia / matka adopcyjna)
Emma Swan (matka)
Killian „Hook” Jones (ojczym)
Baelfire/Neal Cassidy (ojciec − nie żyje)
Gideon (wujek)
Neal Nolan (wujek)
Cecelia (teściowa − nie żyje)
Ella „Kopciuszek”/Jacinda Vidrio (żona)
Lucy Vidrio (córka)
Lauren Mills (żona − nie żyje; tylko jako przeklęte wspomnienia)[4].
Abigail Mills (córka − nie żyje; tylko jako przeklęte wspomnienia)[4]
Hope Jones (przyrodnia siostra)

Inne informacje
Specjalność spisywanie dziejów Zaczarowanego Lasu i innych magicznych krain
(formalnie)

Henry Daniel[1] Mills / Najprawdziwszy Wierzący / Autor – postać fikcyjna. Główny bohater serialu „Dawno, dawno temu”. Grał go Jared Scott Gilmore i Andrew James West.

Przeszłość[edytuj | edytuj kod]

2001 rok

Henry został poczęty ze związku 18-letniej Emmy i 24-letniego Neala Cassidy. Emma dowiedziała się o tym, że jest w ciąży podczas odbywania kary 11 miesięcy w więzieniu o łagodnym rygorze, w mieście Tallahassee[5].

Dziewięć miesięcy później, tuż po porodzie, oddała go lekarzowi (Dave Mathews) i nawet nie spojrzała na noworodka[6].

Dziecko zostało zaadoptowane przez Reginę Mills w mieście Boston. Regina była burmistrzem miasta Storybrooke w stanie Maine i trafiła do tego domu dla sierot przez pana Gold. Nadała chłopcu imię „Henry” − po swoim ojcu[7] − oraz Daniel − po swoim ukochanym[1] i zabrała do Storybrooke, ale nieustannie płakało. Dr Whale zapewnił ją, że jest zdrowe, ale zasugerował by ściągnęła tutaj biologiczną matkę dziecka. Chciał tylko zweryfikować historię medyczną matki, ale adopcja była zamknięta, dlatego kontakt był niemożliwy. Wtedy zażądała od Sidney'a Glass by sprawdził jej kto jest matką. W międzyczasie Babcia Lucas doradziła Reginie by czytała dziecko co przyzwyczai go do jej głosu. Oddała też na chwilę niemowlę w ramiona Mary Margaret gdzie się uspokoiło, ale wtedy uznała, że wina leży w niej. Śledztwo Sidneya naprowadziło Reginę na konkluzję, że jest to syn córki Śnieżki, której to imienia nie znała. Dlatego chciała oddać Henry’ego ale na miejscu, w agencji adopcyjnej, zmieniła zdanie i zabrała dziecko do domu. Po drugiej wizycie doktora Hoppera, postanowiła wypić eliksir zapomnienia by nie martwić się tym co może się stać. Przez to mogła go spokojniej wychować[7].

2011 rok

Dziesięć lat później Henry czuł się niekochany przez Reginę. Był też zasmucony faktem, że tylko on starzeje się w tym mieście. Nie oddał pracy domowej na temat drzewa genealogicznego i jego nauczycielka − Mary Margaret Blanchard − podeszła do niego z tego powodu. Wysłuchała go i zaczęła pocieszać, że jest kochany. Widząc jego smutną twarz, podarowała mu książkę pt. „Dawno, dawno temu”. Znalazła ją w garderobie, gdzie sprzątała jak co tydzień. Uznała, że pojawiła się tam magicznie i uznała, że da mu nadzieję. Był to bajki, ale przypomną mu o tym, że nadzieja polepsza życie a szczęśliwe zakończenie może go zaskoczyć. Odeszła od niego i gdy zaczął ją przeglądać, zatrzymał wzrok na rysunku ze ślubu Śnieżki i Księcia. Zawołał swą nauczycielkę i doznał mirażu w którym zobaczył ją w sukni ślubnej Śnieżki. Podziękował jej po czym zauważył obrazek niemowlęcia z kocykiem na którym wyhartowano imię „Emma”, trzymanego przez Śnieżkę[8].

Teraźniejszość[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Henry zaczął wierzyć w opowieść iż książki i w to, że jest wnukiem Śnieżki. Został posłany na terapię do doktora Archie Hopper. W wieku 10 lat Henry uciekł do Bostonu, gdzie odnalazł swą matkę, Emmę Swan. Ta zabrała go do Storybrooke by go więcej nie zobaczyć. Została jednak, widząc, że chłopiec jest dobrze wychowany, podczas gdy jego matka adopcyjna przejawia wobec niej agresywne zachowanie. Od tego czasu Henry usiłował przekonać biologiczną matkę do tego, że w mieście są przetrzymywani baśniowi bohaterowie z Zaczarowanego Lasu. Stracili pamięć i ciąży nad nimi mroczna klątwa, którą muszą przełamać. To on zachęcił Mary Margaret Blanchard do czytania bajek Davidowi Nolan z jego książki o Śnieżce i Księciu co wybudziło go ze śpiączki. Powstrzymał Ashley Boyd przed wyjazdem z miasta. Gdy Emmę zajęła sprawa Nicholasa i Avy Zimmer, Henry usłyszał od niej, że poznała jego ojca gdy szkolił się na strażaka oraz, że zmarł jako bohater. Gdy Mary Margaret oskarżono o zamordowanie Kathryn Nolan, Henry wykradł klucze swej adopcyjnej matki i udowodnił Emmie, otwierając jednym z nich drzwi do mieszkania Mary Margaret, że może ona być niewinna. Ostatecznie, Swan podjęła plan wyjazdu z miasta i ryzyko porwania Henry’ego. Została powstrzymana przez syna który bardziej pragnął złamać klątwę. W tym samym czasie Regina próbowała pozbyć się Emmy i zdobyła zatrute jabłko, które zmieniła w jabłkowe ciastko. Zdesperowany Henry sam ugryzł ciastko zamiast matki. W miasteczku bez magii sprawiło to, że pogrążył się w stanie śmierci klinicznej, lecz to pocałunek wierzącej już Emmy Swan przełamał klątwę snu i mroczną klątwę. Podczas gdy do wszystkich mieszkańców wróciły wspomnienia, Regina przysięgła chłopcu, że też go kocha i uciekła ze szpitala.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Wraz ze złamaniem klątwy i sprowadzeniem magii, jego dziadkowie mogli powitać się z Emmą. Natomiast zemsta pana Gold na Reginie za przetrzymywanie Belle w areszcie pozbawiła Henry’ego babci i Emmy. Mary Margaret wraz z córką zostały wciągnięte przez Zjawę do portalu i trafiły do post-apokaliptycznego Zaczarowanego Lasu. Henry był wściekły na Reginę a ta przetrzymywała go przez krótki czas u siebie. Wkrótce jednak obiecała mu poprawę: oddała go dziadkowi Davidowi i obiecała nie używać magii. Henry zachęcił też Jeffersona „Szalonego Kapelusznika” do tego by połączył się ze swą córką, Paige (Alissa Skovbye). W stajni, został zaatakowany przez Daniela, dawnego ukochanego Reginy, który został wskrzeszony przez Whale’a, ale dziadek i Regina uratowali go. Poprzez parzące ogniem sny otrzymał informacje od Aurory, że jego babcia i matka są z nią, lecz ściga je Cora. Tym razem David poddał się klątwie snu by przekazać im jak pokonać tę przeciwność. Regina okłamała chłopca gdy obiecała mu, że zrobi wszystko by sprowadzić kobiety. Henry nakrył ją na tym i błagał by zdjęła barierę, która zabiłaby je ze studni. W ostatniej chwili, gdyż z niej wszyły Emma i Mary Margaret, która obudziła męża.

Chłopiec z bólem przyjął informację, że Archie został zabity przez Reginę, ale gdy dowiedzieli się, że żyje, było już za późno. Gold chciał wykorzystać przysługę Emmy by razem znaleźli jego syna Baelfire'a a Emma uznała, że Henry będzie bezpieczny jeśli poleci z nimi. W Nowym Jorku chłopiec spotkał swego ojca i jednocześnie syna Golda, Neala Cassidy. Zawiedziony kłamstwem matki, zaczął nawiązywać relację z drugim rodzicem. Drugi dziadek został krótko potem zaatakowany przez Killiana „Hook” Jones. Trzeba go było przewieźć autem Tamary na statek Hooka i tam do Storybrooke. Na miejscu Kapturek/Ruby zaopiekowała się chłopcem podczas gdy bohaterowie stoczyli finalną bitwę z Corą i Reginą, zakończoną śmiercią matki pani burmistrz. Henry zapobiegł zemście Reginy na Mary Margaret odpowiedzialnej za ten zgon a sam wkrótce pomógł Emmie w śledztwie przeciw w Tamarze. Zniknięcie Reginy oraz magicznych fasolek zmartwiło chłopca. Sądził, że Regina jest w poważnym niebezpieczeństwie. Informacja o śmierci ojca z ręki Tamary zasmuciła go. W mieszkaniu dziadków, przywitał się z Reginą która wyzdrowiała po torturach Tamary i Grega Mendell. Ta dwójka była też odpowiedzialna za aktywowanie diamentu autodestrukcji, który wymazałby mieszkańców miasteczka i samo Storybrooke z map. Regina i Emma wyłączyły go, ale Henry został porwany przez nich do Nibylandii.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Na miejscu, Henry dowiedział się, że Tamara i Greg pracują dla „zagubionych chłopców”. Tamara odmówiła oddania chłopca w ich ręce, do czasu gdy Cień Piotrusia wyrwał cień Grega uśmiercajac go a jeden z chłopców strzelił w plecy Tamarze. Henry uciekł w dżunglę, gdzie spotkał innego zagubionego chłopca − uciekiniera. Gdy oboje wznieśli się nad skały przez wiarę Henry’ego w pył wróżek, jego towarzysz ujawnił się jako Piotruś Pan i przywódca pozostałych. Piotruś nakłaniał chłopca do „uratowania magii”. gdyż ta umierała w Nibylandii. Pokazał mu nawet dziewczynę z której uchodziło życie. Wendy Darling, jako dowód na ten proces. Henry w końcu przekazał mu własne serce jako „Najprawdziwszego Wierzącego”. co doprowadziło niemal do śmierci chłopca. Na wyspę przypłynęli jednak Gold, Hook, David, Mary Margaret, Neal, Emma i Regina. Ta ostatnia odzyskała serce od ojca Golda i zwróciła je synowi. Piotruś chciał organ tylko dla siebie by być nieśmiertelnym. Zamienił się ciałami z prawnukiem zanim Henry w ciele Piotrusia został zamknięty w Puszce Pandory przez Golda. Chłopiec został uwolniony z przedmiotu tylko dzięki Emmie. Tymczasem Piotruś uwolnił mroczną klątwę za pomocą serca Felixa by stworzyć sobie Nową Nibylandię. Gold użył swego sztyletu i za cenę swego życia zabił Piotrusia na oczach Belle i syna Neala. Regina przejęła kontrolę nad klątwą, ale musiała stracić syna. Obdarzyła jego i Emmę dobrymi wspomnieniami, bez tych z miasteczka zanim klątwa zabrała mieszkańców do krain gdzie się urodzili i wymazała Storybrooke z map.

Henry i Emma sądzili, że ich mieszkanie w Bostonie spłonęło, dlatego rozpoczęli nowe życie w Nowym Jorku. Tam, rok później trafił kapitan Hook, który zwrócił wspomnienia Emmie i cała trójka wróciła do nowego Storybrooke. Emma wmówiła synowi, że prowadzi sprawę dotyczącą jego ojca. W miasteczku, był zaskoczony, że kelnerka Ruby widziała o tym, że lubi cynamon w kakao. Emma przedstawiła mu też Davida i Mary Margaret jako znajomych z celi. Henry podejrzewał, że Emma jest tu z innych powodów, niż praca. Sądził, że musi się uporać z odrzuceniem oświadczyn Walsha. Regina zasugerowała, że pewnego dnia, będzie mieć wielu krewnych. Natomiast Emma wyjawiła mu, że miała ocalić jego ojca, ale nie zdążyła, czego rezultatem była jego śmierć. Henry udał się na pogrzeb rodzica i wraz z Hookiem poszli łowić ryby. Od niego usłyszał wiele opowieści o Nealu. natomiast David nauczył go jak jeździć swoją ciężarówką co go uradowało. Emma i Regina wpadły na pomysł by złamać drugą klątwę. Najpierw musieli przywrócić pamięć Henry’ego. Odnaleźli książkę z baśniami, która po dotknięciu przez chłopca, zwróciła mu wspomnienia. Po krótkiej interwencji latających małp i samej Zeleny „Złej Czarownicy z Zachodu”, Regina pocałowała w czoło syna co przełamało klątwę.

Przed finalnym starciem z Zelenę, Henry gorąco wierzył w matkę i nakłonił ja by wydobyła z siebie białą magię co ostatecznie przyczyniło się do klęski Czarownicy. Krótko potem Mary Margaret odzyskała niedawno urodzonego synka / wujka Henry’ego i razem z Davidem nazwali go Neal. Emma zdecydowała się też zostać na zawsze w miasteczku.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Po tym jak Lady Marian przybyła do miasteczka, Regina odseparowała się od reszty. Henry wyciągnął do niej pomocną dłoń i zaangażował się w jej zamierzenie by odkryć Autora, który miał napisać jej szczęśliwe zakończenie. Zatrudnił się nawet w lombardzie dziadka Gold by tam znaleźć jakieś wskazówki co do tego gdzie jest poszukiwany, ale wykonywał tylko zwykłe sprawunki. Henry został poddany zaklęciu rozbitych wyobrażeń rzuconym przez Ingrid, „Królową Śniegu”. Jego działanie ustało, gdy Królowa popełniła samobójstwo. Po odesłaniu Anny, Elsy i Kristoffa do Arendelle, odkrył w posiadłości Czarodzieja komnatę z niezapisanymi ksiażkami takimi jak jego. Emma dołączyła do ich misji.

Dopiero Matka przełożona wyjaśniła im, że Czarodziej i Autor to dwie zupełnie inne osoby. Po tym jak jego matki pokonały Czernaboga i wpuściły do miasta Cruellę de Vil z Urszulą „Morską Wiedźmą”, zaczął studiować swoją książkę z lupą w ręku. Przez przypadek wskazał Reginie by udała się do Pinokia po odpowiedzi. Przypomniał adopcyjnej matce, że właśnie August dodał historię Pinokia do księgi. Dopiero Marco udzielił jej odpowiedzi przez wręczenie przedmiotów, które August wwiózł do Storybrooke. Wśród nich, Henry znalazł kartę z księgi na której widniały drzwi i kartka-przylepka z dopiskiem „Autor?”. Po tym jak Gold zmienił Pinokia w Augusta, ten wyjawił im, że za tymi drzwiami jest Autor. Henry znalazł klucz do nich w posiadłości i Emma wypuściła Izaaka „Autora” Hellera, który zdołał im uciec. Po śmierci Cruelli, która próbowała użyć Henry’ego jako zakładnika by Regina z Emma zabiły Izaaka, mężczyzna sam wszczął krótkotrwały chaos w życiu wszystkich mieszkańców. Henry sam stał się nowym Autorem i ukrócił wszystko co Heller stworzył. Jednakże po rozmowie z Uczniem czarodzieja doszedł do wniosku, że nikt nie powinien mieć takiej władzy. Ns kilka godzin przed tym jak jego matka stała się nową mroczną, przełamał pióro Autora.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Po zniknięciu Emmy, dzięki Zelenie, Henry zdołał z rodzicami „wybawicielki”, Reginą, Hookiem i Belle przenieść się do Zaczarowanego Lasu gdzie sama trafiła. Tam zapobiegli zmiażdżeniu przez nią serca Meridy oraz zostali przywitani przez króla Artura i Ginewrę. W ich zamku poznał swe zauroczenie, Violet. Sześć tygodni później kolejna mroczna klątwa przeniosła ich do Storybrooke i wymazała im pamięć. Zabrała jednak dwór Camelotu i jego Violet. Tam pomógł bohaterom wyprowadzić mroczną Emmę z domu by mogli odkryć, że przechowuje wbity w skałę Excalibur. Po tym jak Artur okazał się sabotażystą, to Henry − jako Autor − zdołał nawiązać kontakt z Merlinem. Ten jednak przekazał im tylko wiadomość, że sytuacja się pogorszyła i mrok mogą pokonać z pomocą Nimue. Gdy dotarła do nich wiadomość, że Hook stał się drugim mrocznym z powodu Emmy, Henry podjął współpracę z biologiczną matką by odzyskali wspomnienia z łapaczy snów, co im się udało. Pokonanie mroku przyniosło zdjęcie klątwy mrocznego z Emmy i Hooka, ale też śmierć pirata.

Henry był jednym z tych, którzy podążyli za Swan do Zaświatów by odzyskać Hooka. Na miejscu poznał swego adopcyjnego dziadka, księcia Henry’ego, zanim ten udał się na górę Olimp. Cruella de Vil kusiła chłopca by ją wskrzesił mocą pióra, ale niedawno zmarły Uczeń ostrzegł go by tego nie robił. Podjął się jednak obowiązków Autora i po odszukaniu pióra Autora, zaczął spisywać historie. Początkowo Hades uniemożliwiał im powrót do domu, ale gdy sam został uwolniony przez Zelenę ze swego więzienia, opuścił Podziemia. Heny zaczął wypisywać zmarłym ich niedokończone sprawy by mogli się przenieść na Olimp i zostawił egzemplarz książki z baśniami. Sam zdołał wrócić do Storybrooke przez portal, mimo przeszkód Cruelli i Ślepej wiedźmy. Misja uratowania Hooka nie powiodła się. Mimo to pirat został wskrzeszony przez Zeusa za pokonanie jego brata. Po śmierci Robin Hooda, Henry zdecydował się wraz z Violet zniszczyć magię, co częściowo mu się udało. Dopiero Regina przywróciła magię do Storybrooke.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Emma zaczęła doznawać wizji swej śmierci a Henry obwiniał siebie, że sprowadził ją tutaj by była „wybawczynią”. Podzielił się tym z Jasmine, która wymusiła to samo na Aladynie w Agrabahu. Zaczął podejrzewać Hooka o nieszczere intencje, gdy Zła Królowa (serum) ujawniła przed nim, że pirat trzyma Nożyce Przeznaczenia. Te mogły pozbawić Emmę roli wybawcy i władania białą magią, ale też przekreślić jej przeznaczenie. Stan ten trwał do czasu, gdy porwał ich na Nautiliusie przyrodni brat chłopaka Emmy, Liam Jones. Sam podejrzewał, że Violet straciła w nim zainteresowanie, ale wyprowadziła go z błędu. Moce Autora zaczęły przejmować nad nim kontrolę, gdy do miasta przybył Gideon. Był on starannie przygotowywany do zabicia Emmy. Dzięki Izaakaowi Heller, byłemu Autorowi, dowiedzieli się, że nadciąga Ostateczna Bitwa. Henry został poproszony przez narzeczonego Emmy, Hooka by był jego pierwszym drużbą. Na ślubie pilnował obrączek zakochanych. Goście i para młoda zostali jednak skonsumowani przez czarną klątwę Fiony, „Czarnej Wróżki”. Ta uczyniła się burmistrzynią miasteczka i adopcyjną matką Henry’ego. Ten pamiętał jednak wszystko i walczył o to by Emma nie straciła wiary w baśnie z jego książki. Śmierć Fiony przyniosła złamanie jej klątwy ale starcie z Gideonem doprowadziło Emmę do zgonu. Pocałunek prawdziwej miłości od chłopca wskrzesił „wybawczynię”. Mary Margaret przyniosła mu natomiast odtworzoną książkę z baśniami by teraz rejestrował dalej ich życie w szczęśliwym zakończeniu.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Jakiś czas po Ostatecznej Bitwie, Henry miał skończyć szkołę. Nie wiedział jednak jaki krok podejmie dalej. Czy zostanie tutaj i podejmie studia na jednym z uniwersytetów, do których się dostał. Regina wspierała go jak mogła i podarowała mu nawet auto. Dopiero gdy otrzymał telefon od osoby która podała się za współpracownika jego matki adopcyjnej, zrozumiał, że dom to nie miejsce, tylko ludzie, którzy składają się na niego. Tuż przed przyjęciem w "barze u babci", mężczyzna przypomniał mu o prezencie za biurkiem − magicznej fasoli od "Maleńkiego"[9]. Henry zagłębił się w księgi w posiadłości Merlina. Znalazł w nich m.in. włoską czy francuską wersję Śnieżki, ale nigdzie nie znalazł siebie. Po skończonym liceum, za zgodą dziadków i Emmy, pożegnał się z zatroskaną Reginą i udał do innych wymiarów[10]. Na miejscu, w Magicznym Lesie, zaprzyjaźnił się Jackiem z którym walczył z olbrzymami, po czym ich drogi się rozeszły po 19. urodzinach Henry'ego[11]. Minął na swym motorze owdowiałego pana Gold i Alicję[12]. Sam chciał znaleźć swe szczęśliwe zakończenie. Na miejscu spotkał „Kopciuszka”, którą postanowił poznać bliżej, mimo ostrzeżenia od Alicji. Pomógł jej uciec przed strażnikami rodziny królewskiej po tym, gdy książę (Liam Hall) został zamordowany, ale nie przez nią, lecz Lady Tremaine[10]. Z pościgu i próby zabójstwa przez Drizella Tremaine wyciągnęli go jego ojczym i Regina. Hook ze Świata Życzenia próbował zając miejsce prawdziwego Hooka u boku ciężarnej Emmy, ale skończyło się na tym, że Regina i drugi Hook zostali z Henrym by mu pomóc z „Kopciuszkiem”[13]. Znalazł ją w obozie Ruchu Oporu Tiany. Wciąż wydawała się niedostępna ale po rozmowie z Reginą, otworzyła się i kazała do siebie mówić swym imieniem − Ella[4]. Regina zauważyła, że Henry już jej tak nie potrzebuje, skoro potrafi obronić się przed bandytami. Po popełnionym błędzie z nauką magii Drizelli, zakończoną oświadczeniem z jej strony, że rzuci mroczną klątwę, Henry i Regina obiecali sobie, że potrzebują się nawzajem[14]. Alicja dotarła do obozu Ruchu Oporu, ale ich przeklęte serca odrzuciły ich od siebie. Ella i Henry pobiegli za Alicją do Krainy Czarów. Gdy Ella mierzyła się z przeszłością swej matki w wielkim labiryncie i Alicją, Drizella obezwładniła magią Henry’ego by zgodnie ze swym planem zatruć mu serce. Ella i Alicja powstrzymały ją w ostatniej chwili i Ella z Henrym pocałowali się[15]. Henry zapragnął oświadczyć się Elli, ale chciał przy tym zdobyć pierścionek taki, jaki łączył jego dziadków od strony Emmy. Hook zaproponował mu przygodę, podczas której spotkali Czarnobrodego (Świat Życzenia). Henry miał odszukać przedmiot w skarbcu Davy Jones'a, ale to rozpętało burze, przez co został zmuszony do oddania pierścionka morzu. Zdecydował, że nie potrzebuje wielkiej przygody[16]. Przynajmniej 9 miesięcy później urodziła się ich córka, Lucy. Drizella ogłosiła im, że za 8 lat rzuci mroczną klątwę, ale magia krwi od strony jej matki zmieniła ją w posąg[17]. Po pokonaniu Tremaine, m.in. Henry byli świadkami koronacji Tiany. Zanim do tego doszło, spotkali dr Facilier i pomogli swej przywódczyni w zadaniu jakie im doktor wyznaczył[18]. Do Henry'ego dołączyła wkrótce ciotka Henry'ego, Zelena "Zła Czarownica z Zachodu", która dzięki córce Robin odzyskała magię[19]. Osiem lat później Zakon Ośmiu WiedźM z Matką Gertrudą na czele odczynił zaklęcie. Wobec braku możliwości powstrzymania mrocznej klątwy, wpadł na pomysł stworzenia portalu − tak jak kiedyś zrobił to Gepetto − który przeniesie jego i córkę z książką by w nowym świecie zwrócili wiarę swemu ludowi. Tiger Lily pomogła mu znaleźć drzewo i zabrała Lucy do kryjówki podczas gdy on zaczął ścinać drzewo[17]. Jedna z Wiedźm wykryła go i porwała tuż po tym jak spotkał córkę oraz kazał jej uciekać[20]. Serce Henry’ego zostało zatrute co spowodowało, że Regina zgodziła się rzucić mroczną klątwę pod dyktat Drizelli by ratować syna[17].

Henry stał się sfrustrowanym kierowcą Ubera, który stracił w pożarze żonę i dziecko. Po sukcesie swej pierwszej książki, nie mógł napisać następnej. Pewnego dnia przyszła do niego dziewczynka imieniem Lucy Vidrio i przedstawiła ie jako jego córka. Nie chciał z nią iść, więc ukradła mu laptopa co sprowadziło go do dzielnicy Seatlle − Hyperion Heights. Tam poznał Victorię Belfrey, Jacindę Vidrio, Rogersa, Roni i milczącą Tilly. Wyjechał, gdyż nie uwierzył Lucy ale doznał szoku, że nie ma cmentarza na którym mieli leżeć jego bliscy. Henry źle czuł się z powodu utraty praw rodzicielskich przez Jacindę Vidrio do Lucy. Pomógł im się spotkać razem gdy zostali obsługą kateringową na balecie dziewczynki. Victoria Belfrey widziała w nim tylko zagrożenie, dlatego kazała detektywom Weaver i Rogers zamieszać go w kradzież jej przedmiotu. Rogers odmówił i sam sprzymierzył się z Roni i Henrym by śledzić Victorię. Gdy Lucy uciekła od Ivy Belfrey, Henry pomógł jej ją poszukać i spędzili wieczór w barze u Roni po tym jak ją odszukali. Roni namówiła go by było lepiej jakby zainteresował się Jacindą, po czym dzięki Ivy znalazła zdjęcie na którym widział 10-letni Henry i ona w miasteczku Storybrooke. Uznali, że to Photoshop a Henry zbudował w sobie odwagę by zaprosić na randkę Jacindę. Do czasu gdy poznał jej byłego chłopaka i ojca Lucy, Nicka Branson. Załamany Henry udał się wraz z Roni do San Francisco po Kelly która im pomoże. Otrzymał informacje o tym, że Lucy zapadła w śpiączkę. Wrócił do Seattle i przysiągł dziewczynce, że wierzy, ale jego pocałunek w czoło − taki sam jak dała mu kiedyś Emma − nie zadziałał. Roni przyjechała wróciła do Seattle z Kelly ale Lucy wciąż była w śpiączce. Henry oddał swoją krew by pomóc dziewczynce do dr Sage (Nisreen Slim). Dopiero niespodziewana śmierć Victorii doprowadziła do przebudzenia Lucy, która wciąż nalegała na ojca by pocałował jej matkę co da efekt pocałunku prawdziwej miłości i przełamie klątwę.. Tuż przed tym wydarzeniem, Lucy przerwała im i stała się chłodno odnosić do Henry'ego. Chłppak przekazał tez wizytówkę od Barona Samdi do Roni. Mężczyzna skłonił też Ivy, która wciąż opłakiwała stratę matki, by zwróciła się do rodziny, która jej została. Później, Ivy przeprosiła go za wszystko co dokonała, chociaż Henry nie wiedział jeszcze o co jej chodzi i pożegnała się z nim. Następnie Weaver zwrócił się do niego by pomógł mu chronić Tilly, gdyż podejrzewał ,że to nie ona zabiła Hildę. Mimo wielu dowodów, które wykazywały na nią, otrzymali jeden za to niepodważalny, który oczyścił ją z zarzutów: nagranie z oczu statuy trolla.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c Sezon 4 odcinek 16, „Best Laid Plans”, reżyseria: Ron Underwood, scenariusz: Kalinda Vasquez i Jane Espenson, [premiera:] 29 marca 2015
 2. Sezon 5 odcinek 1, „The Dark Swan”, reżyseria: Ron Underwood, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 27 września 2015
 3. Sezon 4 odcinek 1, „A Tale of Two Sisters”, reżyseria: Ralph Hemecker, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 28 września 2014
 4. a b c Sezon 7 odcinek 3, „The Garden of Forking Paths”, reżyseria: Ron Underwood, scenariusz: David H. Goodman i Brigittte Hales, [premiera:] 20 października 2017
 5. Sezon 2 odcinek 6, „Tallahassee”, reżyseria: David M. Barrett, scenariusz: Christine Boylan i Jane Espenson, [premiera:] 4 listopada 2012
 6. Sezon 3 odcinek 1, „The Heart of the Truest Believer”, reżyseria: Ralph Hemecker, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 29 września 2013
 7. a b Sezon 3 odcinek 9, „Save Henry”, reżyseria: Andy Goddard, scenariusz: Christine Boylan i Daniel T. Thomsen, [premiera:] 1 grudnia 2013
 8. Sezon 3 odcinek 11, „Going Home”, reżyseria: Ralph Hemecker, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 15 grudnia 2013
 9. Sezon 7 odcinek 20, „Is This Henry Mills?”, reżyseria: Ron Underwood, scenariusz: Dana Horgan i Leah Fong, [premiera:] 4 maja 2018
 10. a b Sezon 7 odcinek 1, „Hyperion Heights”, reżyseria: Ralph Hemecker, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 6 października 2017
 11. Sezon 7 odcinek 17, „Chosen”, reżyseria: Lana Parrilla, scenariusz: Paul Karp i Brian Ridings, [premiera:] 13 kwietnia 2018
 12. Sezon 7 odcinek 4, „Beauty”, reżyseria: Mick Garris, scenariusz: Dana Horgan i Leah Fong, [premiera:] 27 października 2017
 13. Sezon 7 odcinek 2, „A Pirate's Life”, reżyseria: Tara Nicole Weyr, scenariusz: Jane Espenson i Jerome Schwartz, [premiera:] 13 października 2017
 14. Sezon 7 odcinek 6, „Wake Up Call”, reżyseria: Sharat Raju, scenariusz: Jane Espenson i Jerome Schwartz, [premiera:] 10 listopada 2017
 15. Sezon 7 odcinek 8, „Pretty in Blue”, reżyseria: Ralph Hemecker, scenariusz: Dana Horgan i Leah Fong, [premiera:] 17 listopada 2017
 16. Sezon 7 odcinek 16, „Breadcrumbs”, reżyseria: Ron Underwood, scenariusz: Jane Espenson i Jerome Schwartz, [premiera:] 6 kwietnia 2018
 17. a b c Sezon 7 odcinek 10, „The Eight Witch”, reżyseria: Ralph Hemecker, scenariusz: Jane Espenson i Jerome Schwartz, [premiera:] 15 grudnia 2017
 18. Sezon 7 odcinek 12, „A Taste of the Heights”, reżyseria: Nina Corrado, scenariusz: David H. Goodman i Brigittte Hales, [premiera:] 9 marca 2018
 19. Sezon 7 odcinek 11, „Secret Garden”, reżyseria: Mick Garris, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 2 marca 2018
 20. Sezon 6 odcinek 21, „The Final Battle Part 1”, reżyseria: Steve Pearlman, scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz, [premiera:] 14 maja 2017