Herbalife

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Herbalife
Logo
Państwo

 Stany Zjednoczone

Siedziba

L.A. Live, Los Angeles

Data założenia

1980

ISIN

KYG4412G1010

Symbol akcji

NYSE: HLF

Położenie na mapie metropolii Los Angeles
Mapa konturowa metropolii Los Angeles, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Herbalife”
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa konturowa Stanów Zjednoczonych, po lewej znajduje się punkt z opisem „Herbalife”
Położenie na mapie Kalifornii
Mapa konturowa Kalifornii, na dole znajduje się punkt z opisem „Herbalife”
Ziemia33°51′25,9″N 118°17′30,8″W/33,857200 -118,291900
Strona internetowa

Herbalife – międzynarodowa firma sprzedaży bezpośredniej, promująca zdrowy i aktywny styl życia, odżywianie, koktajle zastępujące posiłek, odżywki proteinowe, proteinowe batoniki, suplementy diety oraz produkty pielęgnacyjne. Centrala Herbalife mieści się w Los Angeles w USA.

Na czele stoi powołana przez Herbalife rada naukowa, w której składzie znajduje się m.in. laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny Louis Ignarro oraz członek katedry Medycyny UCLA (od 1978 roku) doktor David Heber.

Z Herbalife współpracuje ponad 2,0 milionami dystrybutorów w 91 krajach (grudzień 2013), którzy mogą zarabiać na sprzedaży produktów i dodatkowych prowizjach wynikających ze struktury marketingu wielopoziomowego[1].

Historia firmy[edytuj | edytuj kod]

Herbalife założył Mark Hughes w Kalifornii w roku 1980. Mark stworzył firmę głównie z myślą o prawidłowej i zdrowej kontroli wagi. W 2002 firmę przejęła grupa inwestycyjna kierowana przez Withney &Co LLC i Golden Gate Capital, Inc. W 2003 Michael O. Johnson objął w firmie stanowisko dyrektora generalnego. Johnson spędził 17 lat w Walt Disney Corporation.

Herbalife w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Siedziba znajduje się w Raszynie k. Warszawy przy ulicy Falenckiej 1B. Wiceprezesem Europy Centralnej i Wschodniej w tym w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji oraz na Łotwie, Litwie i w Estonii jest Edyta Kurek. Herbalife Polska Sp. z o.o. jest członkiem PSSB – Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Herbalife Annual Report 2008. [dostęp 2009-09-16]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]