Herbalife

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herbalife – międzynarodowa firma sprzedaży bezpośredniej, promująca zdrowy i aktywny styl życia, odżywianie, koktajle zastępujące posiłek, odżywki proteinowe, proteinowe batoniki, suplementy diety oraz produkty pielęgnacyjne. Centrala Herbalife mieści się w Los Angeles w USA.

Na czele stoi powołana przez Herbalife rada naukowa, w której składzie znajduje się m.in. laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny Louis Ignarro oraz członek katedry Medycyny UCLA (od 1978 roku) doktor David Heber.

Z Herbalife współpracuje ponad 2,0 milionami dystrybutorów w 91 krajach (grudzień 2013), którzy mogą zarabiać na sprzedaży produktów i dodatkowych prowizjach wynikających ze struktury marketingu wielopoziomowego[1].

Historia firmy[edytuj | edytuj kod]

Herbalife założył Mark Hughes w Kalifornii w roku 1980. Mark stworzył firmę głównie z myślą o prawidłowej i zdrowej kontroli wagi. W 2002 firmę przejęła grupa inwestycyjna kierowana przez Withney &Co LLC i Golden Gate Capital, Inc. W 2003 Michael O. Johnson objął w firmie stanowisko dyrektora generalnego. Johnson spędził 17 lat w Walt Disney Corporation.

Herbalife w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Siedziba znajduje się w Raszynie k. Warszawy przy ulicy Falenckiej 1B. Wiceprezesem Europy Centralnej i Wschodniej w tym w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji oraz na Łotwie, Litwie i w Estonii jest Edyta Kurek. Herbalife Polska Sp. z o.o. jest członkiem PSSB – Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Herbalife Annual Report 2008 (ang.). [dostęp 16 września 2009].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]