Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade
Producent New World Computing
Wydawca The 3DO Company
Dystrybutor PL: CD Projekt
Seria gier Heroes of Might and Magic
Projektant Jon Van Caneghem
Jeff Blattner
David Mullich
Greg Fulton
Data wydania 30 września 1999
Gatunek strategiczna gra turowa
Tryby gry Gra jednoosobowa, wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Dla wszystkich
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows,
Macintosh
Nośniki CD (1)
Wymagania

133 MHz CPU, 32 MB RAM, 100 MB wolnego miejsca na twardym dysku, DirectX 7.0, Windows 95 lub wyższy, i zainstalowany Heroes of Might and Magic III

Kontrolery mysz i klawiatura

Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade – jeden z dwóch oficjalnych dodatków do strategicznej gra turowej Heroes of Might and Magic III. Został stworzony w firmie New World Computing i wydany w 1999 roku przez firmę The 3DO Company.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Fabuła Armageddon's Blade opowiada o wydarzeniach po tych z Restoration of Erathia. Nowy władca EeofoluLucyfer Kreegan pragnie stworzyć potężną broń – Ostrze Armageddonu, by za jego pomocą pogrążyć w świat w chaosie i zniszczeniu. Katarzyna – przyszła królowa Erathii – razem ze swoim mężem Rolandem, Gelu i generałem Kendalem próbują go powstrzymać. Katarzyna odnosi wreszcie zwycięstwo, ale okupione utratą poparcia lordów ze swojego państwa. Ostatecznie Katarzyna zostawia Ostrze w rękach Gelu, a sama zrzeka się praw do tronu i odpływa z powrotem do Enroth.

Jest to główny wątek fabularny. Istnieje jeszcze pięć równorzędnych:

 • Smocza krew
  Jedna z nighońskich władców Mutare chce przejąć majątek i ziemię Orwalda – jej największego wroga, który w jej oczach jest tylko starym niedołęgą marnotrawiącym swój i jej czas. Mutare w swojej kampanii wypija zawartość fiolki smoczej krwi, która przeistacza ją w prawdziwego smoka.
 • Festiwal Życia
  Kilgor to ambitny i brutalny barbarzyńca. Bierze udział w Festiwalu Życia – turnieju organizowanym co 30 lat w celu wyłonienia nowego władcy Krewlod. Kilgor staje najpierw przeciwko bestiom zamieszkującym jego kraj, później innym pretendentom do tronu, a na końcu przed samym diukiem Winstonem Boragusem.
 • Pogromca smoków
  Czarodziej Dracon idąc w ślady swej rodziny postanawia zostać pogromcą smoków. W tym celu musi najpierw przejść test swej matki – zabić kryształowego smoka, później wyzwolić ludność Bracady z plagi rdzawych smoków, odnaleźć i zabić czarodziejskiego smoka, by na końcu stanąć przeciwko samemu błękitnemu smokowi.
 • Igranie z ogniem
  Adrienne – wiedźma parająca się magią ognia powraca z nauk do swojej ojczyzny – Tatalii. Orientuje się jednak, że jakiś nekromanta sieje na ziemiach jej kraju zniszczenie poprzez wzniecanie pożarów. Zabici są włączani do nieumarłej armii która – jak się później okazuje – bezmyślnie maszeruje aż na wybrzeże. Sprawcą tych wszystkich zdarzeń okazuje się być Lord Haart – zdrajca wskrzeszony przez swoich wyznawców. Adrienne musi raz na zawsze odesłać go do grobu.
 • Nieroztropna wpadka
  Młody sir Christian – perfumista – wybiera się na morską wycieczkę. Po drodze jednak jego statek rozbija się u brzegu nieznanej wyspy zamieszkanej przez dzikie plemiona. Christian musi wykonać szereg zadań zleconych mu przez wodzów owych plemion by móc wydostać się z tego koszmarnego dla niego miejsca. Po drodze będzie się musiał jeszcze zmierzyć z piratami z floty Regnan, by w końcu zostać uratowanym przez samą Katarzynę. Wyjątkowo fabuła tej kampanii toczy się tuż przed wydarzeniami z RoE i jest bezpośrednim wstępem do nich.

Nowości[edytuj | edytuj kod]

 • Ulepszony edytor map, kampanii oraz generator map losowych.
 • Bohaterowie, którzy mają drugi stopień znajomości artylerii, mogą teraz w czasie bitwy kontrolować wieże strzelnicze.
 • Jeśli bohater stanie na przełączniku obiektu przygody, gracz może ponownie odwiedzić daną lokację korzystając ze spacji.
 • Można pozostawić stworzenia w oflagowanych przez siebie kopalniach, aby ich strzegły, podobnie jak umieszcza się oddziały w garnizonie.
 • Dodano bramy graniczne, czyli takie, które nie znikają i jest możliwość pozostawienia w nich swoich jednostek.

Armageddon's Blade rozszerza grę Heroes of Might and Magic III również poprzez dodanie nowego miasta (Wrota Żywiołów), 38 nowych scenariuszy gry jednoosobowej, 23 nowych stworzeń.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]