Hillsong United

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Hillsong United
Ilustracja
Rok założenia 1998
Pochodzenie  Australia, Sydney
Gatunek współczesna muzyka chrześcijańska, rock chrześcijański
Powiązania Hillsong Music
Strona internetowa

Hillsong United – chrześcijański zespół muzyczny duszpasterstwa młodzieży z zielonoświątkowego australijskiego megakościoła Hillsong. W tym kościele duszpasterstwo młodzieży obejmuje na cztery grupy wiekowe: klasy od 7 do 9, klasy od 10 do 12, od 18 do 25 lat i od 25 do 35 lat.

Historia duszpasterstwa młodzieżowego[edytuj]

Gdy w roku 1983 roku kościół rozpoczął działalność (pod nazwą Hills Christian Life Centre), powstała grupa młodzieżowa. Pierwszym jej liderem był Darko Culjak, który w tamtym czasie studiował Biblię. W związku z rozszerzeniem grupy młodzieżowej w 1984 roku na jego asystenta została wyznaczona Donna Crouch. Donna została liderem w 1987 roku, a asystentem został mianowany John King. W 1996 roku liderami zostali Phil Dooley i Lucinda Dooley, wtedy utworzone zostają dwie grupy wiekowe: od 10 do 12 klasy i od 18 do 25 lat. Po spotkaniach na obozie letnim w roku 1998 obie grupy młodzieżowe zaczęły się spotykać na tzw. United Nights (po angielsku noce zjednoczenia), stąd się wzięła nazwa Hillsong United, czyli Zjednoczony Hillsong (początkowo oznaczało to całokształt duszpasterstwa młodzieży, obecnie duszpasterstwo młodzieży nosi nazwę Hillsong Youth).

Muzyka[edytuj]

Od roku 1998 Hillsong United co roku wydaje album piosenek. Oprócz grania w Sydney, zespół podróżuje po świecie koncertując i prowadząc konferencje duszpasterskie. Od roku 2002 liderem grupy jest Joel Houston, syn twórców Hillsong.

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

Bibliografia[edytuj]