Holly Madison

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Holly Madison na Mardi Gras w 2008 roku.

Holly Madison, właśc. Hollin Sue Cullen (ur. 23 grudnia 1979 w Astorii, Oregon) – amerykańska modelka, występująca w programie telewizyjnym Króliczki Playboya. W Polsce program emitowany jest na stacji telewizyjnej E!, a także na MTV. Od roku 2009 główna bohaterka reality show Holly’s World.

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Gdy Holly miała dwa lata jej rodzina mieszkała na Alasce. Jej ojciec zajmował się przemysłem drzewnym i to było jedynym źródłem utrzymania rodziny. Żyli tam do jedenastego roku życia Holly. Gdy Holly skończyła dwanaście lat, jej rodzina przeprowadziła się do Oregon. W 1999 roku Madison osiedliła się w Los Angeles. Tam uczyła się w Loyola Marymount University. Na życie zarabiała pracując jako kelnerka w restauracji „Hooters”.

Partner[edytuj | edytuj kod]

W 2001 roku dostała zaproszenie na huczną imprezę do posiadłości Hugh Hefnera założyciela magazynu erotyczno – publicystycznego dla mężczyzn Playboy w Beverly Hills. Była zachwycona willą Hefa i po tym, jak dostała zaproszenie do wprowadzenia się do posiadłości, zgodziła się bez wahania, mimo tego, że mieszkało już tam siedem innych kobiet, które były partnerkami Playboya. Gdy aktualna dziewczyna nr 1 Hugh zaszła w ciążę i urodziła, postanowiła się wyprowadzić, ponieważ nie chciała wychowywać dziecka żyjąc w ten sposób. Na swoją następczynie wybrała Holly, ponieważ wydawała się jej najbardziej miłą, sympatyczną i oddaną dziewczyną. Między dziewczynami zaczęła narastać nerwowa atmosfera. Grupa 7 kobiet zaczęła się powoli wykruszać. Chciały rozpocząć solowe kariery dzięki sławie zdobytej przy boku Hugh Hefnera. Zostały tylko dwie dziewczyny Holly Madison i Bridget Marquardt. Jednak Playboyowi było za mało. W 2004 roku podczas swoich 78 urodzin poznał miłą i piękną dziewczynę – Kendre Wilkinson, która niebawem zamieszkała w willi Playboya. W ich związku panuje pewna hierarchia. Dziewczyną numer jeden jest Holly, a po niej są Bridget oraz Kendra. Hefner stwierdził, że Holly, Brigdet i Kendra są tym czego potrzebuje i nie zamierza ich zmieniać. Dziewczyny bardzo się zaprzyjaźniły i wytworzyła się między nimi specyficzna więź.

Na przełomie września i października Holly Madison oficjalnie ogłosiła, że rozstała się z wieloletnim partnerem Hugh Hefnerem. Jako powód ich rozstania podała fakt, że jej były partner nigdy nie będzie miał zamiaru się z nią związać na stałe, o czym ona zawsze marzyła. Poza tym Holly nie chciała rezygnować z macierzyństwa mimo tego, że jej partner ma 82 lata, czworo dzieci z poprzednich związków i nadal pozostaje w separacji od 1999 roku ze swoją żoną Kimberley Conrad. Nie chce żyć w ciągłej niepewności. Oficjalnie ogłosiła, że nakręcą kolejną serię programu Króliczki Playboya, w której wszystko zostanie rzetelnie ukazane.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Jest modelką, fotomodelką i aktorką. Jej kariera rozwija się w zaskakującym tempie. Pojawiła się na okładkach wielu amerykańskich topowych magazynów. Wystąpiła w kilku kampaniach reklamowych. Wystąpiła w paru filmach:

 1. The Last Broadcast (1998) – jako Miss Lady Bright Eyes
 2. Straszny film 4 (ang. Scary Movie 4) (2006) – jako #3 blondynka
 3. Beneath The Surface (2006) – jako Kat
 4. The House Bunny (2008) – jako ona sama

Wystąpiła również w wielu programach telewizyjnych:

 1. MTV Cribs
 2. Viva la Bam
 3. The Bernie Mac Show
 4. Króliczki Playboya
 5. Curb Your Enthusiasm
 6. Entourage
 7. Robot Chicken
 8. The Apprentice: Los Angeles
 9. Szpital miejski

W kwietniu 2007 roku powiedziała, że „woli chodzić naga, niż w futrze ze skóry zabitego zwierzęcia” popierając tym fundację PETA[1].

Dancing with the Stars[edytuj | edytuj kod]

Brała udział w VIII edycji programu Dancing with the Stars. Zajęła 11. miejsce. jej partnerem był Dmitry Chaplin.

Zwierzęta[edytuj | edytuj kod]

Holly posiada pięć psów. Oprócz tego w posiadłości mieści się zoo. Hefner jako jedyny w stanie Los Angeles posiada uprawnienia do tego, aby w miejscu jego posiadłości mieściło się prywatne zoo.

Króliczki Playboya[edytuj | edytuj kod]

Holly Madison jest znana głównie z programu Króliczki Playboya. Program ukazywał życie i stosunki jakie łączyły Holly, Brigdet, Kendrę i „Hef’a”. Holly i Hef rozstali się w 2008 roku.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Madison ma brązowe oczy i blond włosy mimo tego, że jej naturalny kolor to czerń. Do tej pory przeszła operację plastyczną nosa i piersi, powiększono jej wargi, podniesiono brwi. Wydłużono jej także powierzchnię oczu oraz obniżono i pomniejszono je.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Playboy Model Holly Madison Stars in ‘I’d Rather Go Naked Than Wear Fur’ Ad (ang.). W: www.furisdead.com [on-line]. 20 kwietnia 2007. [dostęp 20 kwietnia 2007].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]