Hornsman Coyote

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Hornsman Coyote
Imię i nazwisko

Nemanja Kojić

Data i miejsce urodzenia

17 grudnia 1975
Belgrad

Pochodzenie

Serbia

Gatunki

Reggae, Roots Reggae, Dub

Zawód

muzyk

Aktywność

od 1991

Wydawnictwo

Karrot Kommando

Powiązania

Eyesburn

Instrument
Puzon
Strona internetowa

Hornsman Coyote (lub Coyote), właściwie Nemanja Kojić (serb. Heмaњa Kojић) (ur. 17 grudnia 1975 roku w Belgradzie) – serbski muzyk reggae/dub.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Hornsman Coyote wychował się w rodzinie artystów. W 1994 założył zespół Eyesburn, łączący różne brzmienia od rocka przez hard core po reggae. Eyesburn wydał w Serbii 7 płyt. W 2004 zespół współpracował z Maxem Cavalerą (Soulfly), z którym udał się w trasę koncertową po Europie jako support. Wydał z nim singiel Moses. Do kolejnego albumu Soulfly, Dark Ages, Eyesburn nagrał Inner spirit, a Coyote został zaproszony jako gość specjalny podczas trasy promującej krążek w Europie.

Po zakończeniu współpracy z Eyesburn, Coyote został niezależnym artystą solowym. Zainteresowania muzyczne artysty skoncentrowały się na kulturze i muzyce reggae (piosenkarz wyjechał do Londynu z zamiarem grania w stylu roots reggae). Coyote nagrywał utwory dla takich producentów jak: Ras Muffet, Jah Works, Repentance Music, Paco Ten, Kris Naphtali. Muzyk wydał płyty winylowe m.in.: Warning, Sign of the Times (Repentance Music), Warrior Horns (Jah Works), Father Judge (Roots injection). Artysta oprócz gry na puzonie również śpiewa – np. album What next?, w którego produkcji brali udział: Neil Perch (Abassi, Zion Train), WikluhSky, Mc Milovan, Fat Z. W Polsce wydawcą płyty jest Karrot Kommando. Piosenkarz współpracował z grupą Vavamuffin – na ich płycie Innadibusu zagrał Intro i Outro. Muzyk koncertował również w Polsce, brał m.in. udział w trasie Joint Venture Sound System i Ghetto Priesta (On-U Sound, Asian Dub Foundation, Juno Reactor) i gościł na polskich festiwalach reggae: Reggae Dub Festival w Bielawie i Ostróda Reggae Festiwal w Ostródzie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]