HotelsCombined

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

HotelsCombinedmultiwyszukiwarka hoteli powstała w 2005 roku w Sydney w Australii[1].

Strona dostępna jest w 39 wersjach językowych, przedstawia ceny w 120 walutach i zapewnia dostęp do ponad 2 milionów ofert noclegowych z setek portali rezerwacyjnych i sieci hotelowych. Firma zatrudnia obecnie ponad 200 osób[2].

Historia[edytuj | edytuj kod]

W 2005 roku Yury Shar, Brendon McQueen i Michael Doubinski założyli spółkę mającą na celu stworzenie portalu, który zapewni użytkownikom szybki dostęp do najlepszych ofert z najpopularniejszych stron dla podróżnych. Wszyscy trzej założyciele pracowali wcześniej w HotelClub, obecnie będącym częścią Orbitz[3].

Początkowo bez żadnego kapitału, Shar, McQueen i Doubinski przez 9 miesięcy pracowali zdalnie nad stroną zanim trafiła ona do sieci. Dzięki stałemu wzrostowi po roku mogli zatrudnić pierwszego pracownika. Dziś mają ich ponad 200 na całym świecie, a ich portal przyciąga ponad 17 milionów użytkowników miesięcznie. Strona jest obecnie dostępna w 220 krajach i 39 wersjach językowych[2].

Produkt[edytuj | edytuj kod]

Technologia[edytuj | edytuj kod]

HotelsCombined to multiwyszukiwarka hoteli. Dzięki umowom partnerskim z biurami podróży i sieciami hotelowymi, HotelsCombined pozwala na wyszukiwanie i porównywanie ofert cenowych w jednym wyszukiwaniu, a ponadto przedstawia podsumowanie recenzji i ocen wystawionych obiektom przez klientów za pośrednictwem różnych portali.

Program partnerski[edytuj | edytuj kod]

Program partnerski HotelsCombined pozwala firmom na pozyskanie prowizji poprzez umieszczenie porównywarki cen noclegów na swoim portalu. Treści są dostępne w 39 językach, natomiast interfejs jest konfigurowalny, tak aby można było dostosować go do wyglądu własnej strony[4].

W kwietniu 2012 roku firma nawiązała umowę z liniami lotniczymi Ryanair w celu wsparcia ich serwisu noclegowego RyanairHotels.com.[5] HotelsCombined przygotowało również wyszukiwarkę dla Scyscanner[1], Travelsupermarket, Liligo, Zoover, TripWolf, Holland.com, visitabudhabi.ae, cutpricedhotels.com, Hotels-Fairy.com, Eurail i wielu innych firm z całego świata.

Odbiór marki[edytuj | edytuj kod]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

W 2010 roku HotelsCombined zdobyło tytuł strony roku według TRAVELtech[6] oraz znalazło się w finale Telstra 2010 Business Awards[7]. W tym samym roku zajęło również 9. miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast 500 Asia Pacific[8], oraz znalazło się w gronie 10 najlepszych stron dla podróżnych według Arthura Frommera z Frommers.com, autora licznych przewodników turystycznych[9]. W 2011 roku ponownie znalazło się w rankingu Deloitte, tym razem jako jedna z 10 najlepszych australijskich firm[10], a brytyjski The Independent określił stronę mianem jednego z najlepszych portali umożliwiających oszczędzanie[11].

Media[edytuj | edytuj kod]

Przygotowywany przez firmę raport Hotel Price Trend, ukazujący aktualne trendy cenowe na portalach turystycznych i w sieciach hotelowych, jest szeroko opisywany przez prasę na całym świecie, w tym L.A. Times[12], The Gulf Daily News[13] i The Australian[14].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Australian Financial Review. „[1]”.
 2. a b HotelsCombined Media Kit”.
 3. Australian Financial Review.”.
 4. HotelsCombined Affiliate Program”.
 5. HotelMarketing.com” Retrieved 2012-05-04.
 6. TRAVEL Trends. „[2]” Retrieved 2012-05-04.
 7. Telstra Business Awards „[3]”.
 8. Yahoo! Finance. „[4]” Retrieved 2012-05-04.
 9. Cape Cod Times „[5]”.
 10. Sydney Morning Herald „[6]”.
 11. The Independent „[7]”.
 12. Los Angeles Times „[8]”.
 13. Gulf Daily News „[9]”.
 14. The Australian „[10]”.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]