House of Blues

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
House of Blues w Disneyland Resort w Kalifornii.

House of Blues – nazwa dwunastu obiektów muzycznych i restauracyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych. Pierwszy House of Blues powstał w 1992 roku i założony został przez Isaaca Tigretta, współtwórcę Hard Rock Cafe, i Dana Aykroyda. Wieczorne koncerty oraz południowa kuchnia spowodowały, że lokale określane są miejscami, "gdzie muzyka i jedzenie karmią duszę."

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy House of Blues, obecnie już nieistniejący, został otwarty 26 listopada 1992 roku w Cambridge w stanie Massachusetts. Początkowo cały biznes finansowany był przez m.in.: Dana Aykroyda, Aerosmith, Paula Shaffera, Rivera Phoenixa, Jima Belushiego oraz Harvard University (obiekt znajdował się na obszarze Harvard Square).[1]

Dan Aykroyd i Jim Belushi wciąż pozostają silnie powiązani z House of Blues. Byli obecni na większości wielkich otwarć kolejnych restauracji, a podczas tych w Houston i Bostonie wystąpili na scenie.

5 lipca 2006 roku Live Nation, największy koncern koncertowy, nabył House of Blues. Jako dywizja Live Nation sieć składa się z 12 klubów na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Dziewięć z nich zawiera ekskluzywne członkostwo VIP.

Lokacje[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]