Hugh McCutcheon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hugh McCutcheon (ur. 13 października 1969 w Christchurch) jest obecnym trenerem żeńskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych w siatkówce oraz byłym zawodnikiem narodowej drużyny Nowej Zelandii.

W latach 1988-90 reprezentował Nową Zelandię w zespołach juniorskich i seniorskich. Był również członkiem reprezentacji Nowej Zelandii w 1996, grał także w barwach swojego kraju na FIVB Beach Volleyball World Tour w 1997.

McCutcheon był ochotniczo asystentem głównego trenera amerykańskiej reprezentacji męskiej podczas Ligi Światowej w 2001, Mistrzostw Świata w 2002 i w 5 innych międzynarodowych turniejach. Pełnił także rolę głównego trenera reprezentacji chłopięcej w latach 2000 i 2001. Jako pełnoetatowy asystent selekcjonera męskiej reprezentacji USA zaczął pracować od kwietnia 2003.

3 lutego 2005 USA Volleyball ogłosiła, że McCutcheon został wybrany na nowego trenera narodowego zespołu amerykańskiego. Przejął tę pozycję po wieloletnim selekcjonerze Dougu Bealu, który zrezygnował, by stanąć na czele USA Volleyball.

Prowadzona przez niego drużyna zwyciężyła w Lidze Światowej 2008 oraz zdobyła złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008). Ubiegał się o stanowisko trenera Reprezentacji Polski w siatkówce po Raulu Lozano, lecz jego kandydatura została odrzucona.[1]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]