iDog

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj


iDog – elektroniczna zabawka wyprodukowana przez firmę Sega. Jest rodzajem elektronicznego psa. Zabawka gra muzykę, a jej właściciel powinien ją „karmić”.

iDog jest zdolny do grania muzyki dzięki wbudowanemu głośnikowi. Potrafi tańczyć do rytmu. Siedem światełek na pyszczku iDoga służy do informowania o „emocjach” urządzenia. Pieska należy karmić muzyką przynajmniej raz na godzinę, gdy jest włączony. W tym celu należy podłączyć jego smycz (kabel) do wejścia słuchawkowego dowolnego urządzenia (odtwarzacza CD lub mp3, wieży stereo, komputera itd.).

Wyposażony w podwójnego jacka, można zatem podłączyć do niego swoje słuchawki i tańczyć w takt muzyki. iDog zaczyna swój żywot w trybie Szczeniaka, ale w miarę karmienia zacznie reagować na dźwięki, które słyszy. Trzeba jednak uważać na dobór melodii, bo iDog to bardzo wymagający cyfrowy zwierzak. Słuchając rocka lub punka staje się buntowniczy, przy popie i R&B jest szczęśliwy, a pod wpływem dance – pobudliwy.

Szereg różnokolorowych światełek na pysku iDoga pomaga pokazać jego aktualny nastrój. Niebieskie światełko na jego czole zapala się gdy czworonóg potrzebuje dawki muzyki (w odpowiednich ilościach!) – gdy puści mu się za dużo muzyki, układ światełek wskaże, że zwierzak jest rozentuzjazmowany. Gdy się go zignoruje, światełka pokażą, że jest znudzony.

Piesek reaguje również na ruchy. Uszczęśliwi go głaskanie po głowie lub dotykanie jego nosa, a dotknięcie ogona zdyscyplinuje go (warczy).

iDog może również użyć swojego wbudowanego mikrofonu by słuchać i reagować na muzykę pochodzącą z zewnętrznego źródła.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]