III liga polska w piłce nożnej (1983/1984)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
III liga 1983/1984
1982/1983 1984/1985
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów gr.I-14
gr.II-14
gr.III-14
gr.IV-16
gr.V-14
gr.VI-14
gr.VII-14
gr.VIII-16
(116)

III liga polska w piłce nożnej1983/1984.

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

 1. Chrobry Głogów               26 41-20 40
 2. Błękitni Stargard Szcz.      26 46-21 34
 3. Arkonia Szczecin             26 35-20 33
 4. Dozamet Nowa Sól             26 48-29 31
 5. Lechia Zielona Góra          26 39-22 31
 6. Stoczniowiec Barlinek        26 35-30 28
 7. Lech II Poznań               26 33-26 26
 8. Warta Poznań                 26 28-30 24
 9. Polonia Leszno               26 22-36 24
10. Fadom Nowogród               26 25-32 23
11. Piast Iłowa                  26 25-32 21
12. Flota Świnoujście            26 31-42 19
13. SHR Wojcieszyce              26 22-55 17
14. Kania Gostyń                 26 25-59 13

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

 1. Zawisza Bydgoszcz            26 52-11 45
 2. Gryf Słupsk                  26 47-13 40
 3. Polonia Bydgoszcz            26 45-24 34
 4. Stoczniowiec Gdańsk          26 36-22 29
 5. Wda Świecie                  26 53-39 28
 6. Chemik Bydgoszcz             26 33-27 25
 7. Gwardia Koszalin             26 28-26 25
 8. Wisła Tczew                  26 32-38 25
 9. MRKS Gdańsk                  26 31-35 24
10. Elana Toruń                  26 27-31 24
11. Gedania Gdańsk               26 23-30 24
12. Czarni Słupsk                26 31-40 22
13. Zatoka Braniewo              26 32-64 15
14. Jantar Ustka                 26  9-79  4

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

 1. Polonia Warszawa             26 61-10 46
 2. Gwardia Szczytno             26 50-26 37
 3. Bug Wyszków                  26 30-25 33
 4. Sokół Ostróda                26 35-26 28
 5. Mazur Ełk                    26 38-34 28
 6. Huragan Morąg                26 22-24 26
 7. Wigry Suwałki                26 40-41 25
 8. Stomil Olsztyn               26 29-23 24
 9. ŁKS Łomża                    26 25-30 24
10. Sokół Sokółka                26 33-34 23
11. MZKS Przasnysz               26 34-49 23
12. Włókniarz Białystok          26 24-42 17
13. Śniardwy Orzysz              26 25-42 17
14. Mamry Giżycko                26 24-64 12

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

 1. Start Łódź                   30 70-15 53
 2. RKS Ursus                    30 55-30 40
 3. Lechia Tomaszów Maz.         30 43-28 36
 4. AZS AWF Warszawa             30 38-44 33
 5. Górnik Konin                 30 44-33 32
 6. Ostrovia Ostrów Wlkp.        30 37-32 32
 7. Włókniarz Kalisz             30 37-35 31
 8. Orzeł Łódź                   30 37-49 30
 9. Okęcie Warszawa              30 45-35 29
10. Polonez Warszawa             30 35-35 29
11. Prosna Kalisz                30 37-42 29
12. Unia Skierniewice            30 34-36 28
13. Pogoń Zduńska Wola           30 30-41 23
14. Włocłavia Włocławek          30 40-59 22
15. Wisła II Płock               30 37-49 21
16. Mień Lipno                   30 25-81 12
  • Ostrovia Ostrów Wlkp. przeniosła się z grupy V przed rozpoczęciem sezonu.
  • RKS Ursus, AZS AWF Warszawa i Polonez Warszawa przeniosły się z grupy VII przed rozpoczęciem sezonu.
  • Ostrovia Ostrów Wlkp. przeniosła się do grupy V po zakończeniu sezonu.

Grupa V[edytuj | edytuj kod]

 1. Ślęza Wrocław                26 59-29 35
 2. Victoria Wałbrzych           26 32-27 31
 3. ROW Rybnik                   26 30-19 29
 4. Sparta Zabrze                26 28-25 29
 5. Pafawag Wrocław              26 28-26 28
 6. Kryształ Stronie Śląskie     26 26-29 27
 7. Metal Kluczbork              26 44-41 26
 8. Lechia Piechowice            26 23-21 26
 9. Pogoń Oleśnica               26 30-35 25
10. KKS Kluczbork                26 31-30 24
11. Kuźnia Jawor                 26 25-48 22
12. Bielawianka Bielawa          26 31-33 21
13. Śląsk II Wrocław             26 23-34 21
14. Małapanew Ozimek             26 28-41 20
  • Sparta Zabrze przeniosła się z grupy VI przed rozpoczęciem sezonu.
  • Sparta Zabrze przeniosła się do grupy VI po zakończeniu sezonu.

Grupa VI[edytuj | edytuj kod]

 1. AKS Górnik Niwka Sosnowiec   26 64-20 41
 2. GKS Jastrzębie               26 42-15 40
 3. AKS Chorzów                  26 42-29 32
 4. Górnik Wojkowice             26 31-24 29
 5. Urania Ruda Śląska           26 35-33 29
 6. Walka Makoszowy              26 40-28 27
 7. GKS Tychy                    26 27-24 27
 8. GKS Bełchatów                26 24-24 25
 9. Beskid Skoczów               26 22-25 25
10. Górnik 09 Mysłowice          26 15-22 21
11. Unia Oświęcim                26 25-46 19
12. Concordia Piotrków Tryb.     26 21-43 18
13. Granat Skarżysko-Kamienna    26 17-39 17
14. Skra Częstochowa             26 13-46 14
  • GKS Bełchatów i Concordia Piotrków Tryb. przeniosły się z grupy IV przed rozpoczęciem sezonu.
  • GKS Bełchatów przeniósł się do grupy IV po zakończeniu sezonu.

Grupa VII[edytuj | edytuj kod]

 1. Avia Świdnik                 26 50-16 40
 2. Siarka Tarnobrzeg            26 39-22 33
 3. Stal Poniatowa               26 50-22 32
 4. Hetman Zamość                26 48-27 32
 5. Orzeł Wierzbica              26 38-22 31
 6. KSZO Ostrowiec               26 32-36 27
 7. Unia Nowa Sarzyna            26 35-24 26
 8. Wisła Puławy                 26 28-20 26
 9. Stal II Mielec               26 35-29 26
10. Radomiak II Radom            26 27-30 24
11. Stal Nowa Dęba               26 26-34 23
12. Chełmianka Chełm             26 27-46 21
13. Lublinianka Lublin           26 31-38 20
14. Start Krasnystaw             26 15-115 3
  • Stal II Mielec przeniosła się z grupy VIII przed rozpoczęciem sezonu.

Grupa VIII[edytuj | edytuj kod]

 1. Stal Rzeszów                 30 65-14 51
 2. BKS Stal Bielsko-Biała       30 56-14 48
 3. Sandecja Nowy Sącz           30 40-35 37
 4. Unia Tarnów                  30 48-34 35
 5. Glinik Gorlice               30 43-29 33
 6. Wisłoka Dębica               30 29-21 33
 7. Karpaty Krosno               30 27-22 32
 8. Izolator Boguchwała          30 43-42 31
 9. Garbarnia Kraków             30 37-26 30
10. Tarnovia Tarnów              30 32-31 27
11. Zelmer Rzeszów               30 30-37 27
12. Czuwaj Przemyśl              30 34-37 26
13. Polna Przemyśl              30 24-55 22
14. Cracovia II                  30 23-49 19
15. Chemik Pustków               30 18-51 17
16. Start Nowy Sącz              30 26-78 12
  • Garbarnia Kraków przeniosła się z grupy VI przed rozpoczęciem sezonu.
  • BKS Stal Bielsko-Biała przeniosła się do grupy VI po zakończeniu sezonu.