III liga polska 2020/2021
|
Szczegóły
|
Organizator
|
Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej
(Turnieje o awans do II ligi – PZPS)
|
Termin
|
październik 2020 – kwiecień 2021
|
III liga polska w piłce siatkowej mężczyzn jest czwartą w hierarchii – po PLS (PlusLidze i I lidze) i II lidze – klasą męskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. Rywalizacja w niej toczy się – co sezon, systemem ligowym – o awans do II ligi, a za jej prowadzenie odpowiadają Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej. W niektórych województwach gra się rundy play-off. Najlepsze dwie drużyny każdego z województw mają prawo wystąpić w turniejach o awans do II ligi organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej – półfinałowych i finałowych. W każdym turnieju niezależnie od etapu udział biorą 4 drużyny, w półfinałowych 2 najlepsze z każdego z turniejów awansują dalej, a w turniejach finałowych tylko najlepsza drużyna każdego z turniejów awansuje finalnie do II ligi[1]. W niektórych województwach najsłabsze drużyny są relegowane do IV ligi, jeśli w danym województwie ona funkcjonuje.
L.p
|
Zespół
|
P
|
M
|
LZ
|
S
|
MP
|
1
|
WKS Innex Altinn Wilczyce
|
36
|
14
|
14
|
42:16
|
1311:1135
|
2
|
BTS Elektros Bolesławiec
|
32
|
14
|
10
|
37:16
|
1200:1092
|
3
|
KP TechniSat Oborniki Śląskie
|
27
|
14
|
8
|
35:27
|
1376:1302
|
4
|
Gwardia Wrocław Academy
|
22
|
14
|
8
|
29:24
|
1189:1183
|
5
|
SKFiS Kudowianka Kudowa Zdrój
|
19
|
14
|
6
|
26:29
|
1178:1217
|
6
|
LZS Średzianin Środa Śląska
|
19
|
14
|
6
|
25:28
|
1153:1148
|
7
|
Tygrysy Strzelin
|
11
|
14
|
3
|
16:36
|
1091:1195
|
8
|
KPS Faraon Ziębice
|
2
|
14
|
1
|
7:41
|
940:1166
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
L.p
|
DRUŻYNY
|
PUNKTY
|
MECZE
|
SETY
|
PUNKTY
|
Wyg.
|
Przegr.
|
Wyg.
|
Przegr.
|
Zdobyte
|
Stracone
|
1
|
BKS Chemik Bydgoszcz
|
3
|
1
|
1
|
5
|
4
|
204
|
189
|
2
|
Toruńskie Anioły
|
3
|
1
|
1
|
4
|
5
|
189
|
204
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
Miejsce
|
Zespół
|
Mecze
|
Punkty
|
W.
|
P.
|
Sety
|
Małe punkty
|
1
|
KS Powiślak Końskowola
|
12
|
22
|
7
|
5
|
27:20
|
1070:1042
|
2
|
AKS Karol KUL
|
12
|
21
|
6
|
6
|
27:20
|
1089:1028
|
3
|
LKS Cisy Nałęczów
|
12
|
18
|
7
|
5
|
22:21
|
923:905
|
4
|
KS CKFiS Bełżyce
|
12
|
17
|
6
|
6
|
23:25
|
1054:1085
|
5
|
Arka Tempo Chełm II
|
12
|
12
|
4
|
8
|
16:29
|
982:1058
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
Pozycja
|
Drużyna
|
PUNKTY
|
Mecze
|
Zw
|
Prz
|
Sety+
|
Sety-
|
Punkty+
|
Punkty-
|
1
|
KS Atak Gorzów Wlkp.
|
28
|
10
|
10
|
0
|
30
|
8
|
894
|
774
|
2
|
UKS OPP Powiat Kołobrzeski
|
18
|
10
|
6
|
4
|
25
|
18
|
944
|
883
|
3
|
A.Z. Iwaniccy Gubin
|
18
|
10
|
6
|
4
|
22
|
18
|
917
|
876
|
4
|
UKS Żak Krzeszyce
|
14
|
10
|
4
|
6
|
17
|
20
|
777
|
813
|
5
|
MSKS Orion Sulechów
|
12
|
10
|
4
|
6
|
17
|
21
|
865
|
868
|
6
|
UKS 13 LO VII Zielona Góra
|
0
|
10
|
0
|
10
|
4
|
30
|
668
|
851
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
SMS PZPS Spała III
|
8
|
21
|
23
|
7
|
700
|
509
|
2
|
VOLLEY TEAM Żychlin
|
8
|
15
|
18
|
13
|
657
|
677
|
3
|
PGE SKRA Bełchatów II
|
8
|
14
|
18
|
14
|
719
|
688
|
4
|
KS WIFAMA Łódź
|
8
|
10
|
14
|
17
|
689
|
681
|
5
|
MKS Volley Żelazny Opoczno
|
8
|
0
|
2
|
24
|
434
|
644
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
WAWEL Kraków
|
8
|
21
|
22
|
4
|
648
|
498
|
2
|
GSKS Laskowa
|
8
|
21
|
23
|
7
|
727
|
594
|
3
|
MKS GRYF Brzesko
|
8
|
20
|
21
|
6
|
628
|
564
|
4
|
UKS AS Niepołomice
|
8
|
15
|
16
|
9
|
590
|
528
|
5
|
UKS ZALEW Świnna Poręba
|
8
|
11
|
13
|
17
|
644
|
653
|
6
|
UMKS KĘCZANIN Kęty II
|
8
|
8
|
10
|
18
|
590
|
627
|
7
|
LKS BOBOWA
|
8
|
6
|
12
|
21
|
684
|
745
|
8
|
UKS Sparta AGH Kraków II
|
8
|
5
|
8
|
21
|
541
|
685
|
9
|
KS HUTNIK WANDA KRAKÓW II
|
8
|
1
|
2
|
24
|
473
|
631
|
- spadek do IV ligi
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
WAWEL Kraków
|
10
|
27
|
29
|
11
|
958
|
729
|
2
|
GRÓD CZOP PODEGRODZIE
|
10
|
26
|
28
|
10
|
884
|
794
|
3
|
GSKS Laskowa
|
10
|
14
|
20
|
18
|
861
|
843
|
4
|
MKS GRYF Brzesko
|
9
|
10
|
13
|
19
|
669
|
739
|
5
|
UKS AS Niepołomice
|
10
|
8
|
12
|
25
|
782
|
861
|
6
|
UKS ZALEW Świnna Poręba
|
9
|
2
|
8
|
27
|
639
|
827
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
- spadek do IV ligi
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Zw.
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki "Len"
|
18
|
46
|
15
|
48
|
15
|
1494
|
1293
|
2
|
Trójka Kobyłka
|
18
|
45
|
16
|
49
|
18
|
1607
|
1383
|
3
|
UKS Iskra Warszawa
|
18
|
39
|
13
|
43
|
22
|
1508
|
1353
|
4
|
Wisła Płock
|
18
|
29
|
10
|
37
|
33
|
1561
|
1535
|
5
|
WTS Klondaik Warka
|
18
|
28
|
11
|
37
|
34
|
1528
|
1532
|
6
|
KS Zawkrze Mława
|
18
|
26
|
8
|
35
|
35
|
1565
|
1590
|
7
|
GKS JAGUAR Wolanów
|
18
|
20
|
6
|
24
|
39
|
1376
|
1430
|
8
|
UKS Herkules Sulejówek
|
18
|
18
|
6
|
30
|
45
|
1636
|
1713
|
9
|
MKS MDK Warszawa
|
17
|
12
|
3
|
23
|
45
|
1443
|
1580
|
10
|
UKS Olimp Skaryszew
|
17
|
4
|
1
|
9
|
49
|
1104
|
1413
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
- spadek do IV ligi
L.p
|
Drużyna
|
Mecze
|
Pkt
|
Zw.
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
LICON UNI OPOLE
|
12
|
27
|
9
|
28
|
13
|
967
|
842
|
2
|
M-GOKIS PRASZKA
|
12
|
21
|
7
|
25
|
20
|
985
|
945
|
3
|
SPS WALCE
|
12
|
19
|
6
|
25
|
20
|
1000
|
908
|
4
|
AZS STAL PWZS NYSA II
|
12
|
5
|
2
|
8
|
33
|
747
|
1004
|
(do 1 zwycięstwa)
Drużyna 1
|
Wynik meczu
|
Drużyna 2
|
LICON UNI OPOLE
|
3:0
|
AZS STAL PWZS NYSA II
|
M-GOKIS PRASZKA
|
3:2
|
SPS WALCE
|
Drużyna 1
|
Wynik meczu
|
Drużyna 2
|
LICON UNI OPOLE
|
1:3
|
M-GOKIS PRASZKA
|
Drużyna 1
|
Wynik meczu
|
Drużyna 2
|
AZS STAL PWZS NYSA II
|
0:3
|
SPS WALCE
|
Objaśnienie:
W meczu rundy play-off o miejsca 3 – 4 przyznano walkower na korzyść drużyny SPS Walce.
Kolejność końcowa w lidze po rundzie play-off[edytuj | edytuj kod]
Lp.
|
Drużyna
|
1
|
M-GOKIS PRASZKA
|
2
|
LICON UNI OPOLE
|
3
|
SPS WALCE
|
4
|
AZS STAL PWZS NYSA II
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
TKF ITS Anilana Rakszawa
|
20
|
48
|
55
|
26
|
1889
|
1649
|
2
|
UKS Kępa MOSiR Dębica
|
20
|
45
|
53
|
26
|
1848
|
1599
|
3
|
SST Lubcza Racławówka
|
20
|
44
|
50
|
26
|
1763
|
1643
|
4
|
ProSport Marmax Czudec
|
20
|
40
|
48
|
31
|
1820
|
1641
|
5
|
AZS UP TSV Sanok
|
20
|
35
|
45
|
32
|
1689
|
1701
|
6
|
Klima Błażowa
|
20
|
29
|
36
|
38
|
1642
|
1666
|
7
|
MKS Wisłok Strzyżów
|
20
|
24
|
36
|
48
|
1817
|
1853
|
8
|
KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg
|
20
|
21
|
33
|
48
|
1696
|
1822
|
9
|
LKS Głogovia Głogów Młp.
|
20
|
21
|
29
|
47
|
1586
|
1740
|
10
|
AKS V LO Rzeszów II
|
20
|
14
|
29
|
56
|
1745
|
1932
|
11
|
SPS Pruchnik
|
20
|
9
|
19
|
55
|
1506
|
1755
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
- spadek do IV ligi
Brak prowadzenia rozgrywek.
? (Brak danych)
Miejsce
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Zw.
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
JAWOR Mineral AZS Częstochowa
|
22
|
57
|
19
|
60
|
21
|
1935
|
1653
|
2
|
KS Rudziniec
|
22
|
50
|
18
|
57
|
28
|
1947
|
1799
|
3
|
Hemarpol Norwid Częstochowa II
|
22
|
49
|
17
|
55
|
28
|
1915
|
1782
|
4
|
SK Górnik Radlin
|
22
|
39
|
12
|
48
|
40
|
1961
|
1822
|
5
|
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II
|
22
|
36
|
13
|
44
|
35
|
1776
|
1707
|
6
|
Talent Sferawent Cieszyn
|
22
|
32
|
10
|
42
|
41
|
1836
|
1821
|
7
|
KS AZS Rafako Racibórz
|
22
|
28
|
9
|
42
|
47
|
1945
|
2000
|
8
|
UKS TRÓJKA Mikołów
|
22
|
26
|
9
|
38
|
51
|
1950
|
2007
|
9
|
LKS Olimpia Włodowice
|
22
|
21
|
7
|
34
|
55
|
1863
|
2018
|
10
|
KS Płomień Przystajń
|
22
|
21
|
6
|
33
|
53
|
1813
|
1951
|
11
|
UKS Jedynka Jaworzno
|
22
|
19
|
7
|
32
|
58
|
1838
|
2009
|
12
|
MKSR Pyskowice
|
22
|
18
|
5
|
29
|
57
|
1778
|
1988
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
- spadek do IV ligi
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Zw.
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
KU AZS UJK Kielce
|
16
|
43
|
15
|
46
|
13
|
1425
|
1113
|
2
|
GOKiS Waśniów
|
16
|
31
|
10
|
36
|
23
|
1369
|
1339
|
3
|
Cerrad SMS Starachowice
|
16
|
30
|
10
|
35
|
25
|
1380
|
1329
|
4
|
Siatkarz Staszów
|
16
|
25
|
9
|
30
|
26
|
1190
|
1238
|
5
|
Lerko Galeria Ciepła Kielce
|
16
|
25
|
8
|
30
|
27
|
1271
|
1266
|
6
|
MKS Czarni Połaniec
|
16
|
25
|
8
|
28
|
32
|
1275
|
1298
|
7
|
Emeryk SK Nowa Słupia
|
16
|
23
|
8
|
28
|
29
|
1279
|
1256
|
8
|
Aluron CMC Wybicki Kielce
|
15
|
9
|
2
|
18
|
40
|
1230
|
1345
|
9
|
GKS Ekom Invex Remedies Nowiny
|
15
|
2
|
1
|
8
|
44
|
1034
|
1269
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
- spadek do IV ligi
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
Sunbroker KPS Gietrzwałd
|
12
|
32
|
35
|
9
|
1031
|
816
|
2
|
Team Cresovia Górowo Iławeckie
|
12
|
29
|
33
|
12
|
1055
|
909
|
3
|
Masuria Volley Giżycko
|
10
|
17
|
21
|
20
|
883
|
847
|
4
|
UKS Olimpijczyk Szczytno
|
11
|
15
|
19
|
22
|
879
|
929
|
5
|
MLKS Olimpia Kisielice
|
12
|
15
|
24
|
29
|
1093
|
1198
|
6
|
AZS UWM Olsztyn III
|
10
|
6
|
11
|
27
|
792
|
881
|
7
|
SMS Panorama Działdowo
|
11
|
3
|
9
|
33
|
857
|
1010
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt
|
Zw.
|
Sety +
|
Sety –
|
pkt +
|
pkt –
|
1
|
Legion Skalmierzyce
|
18
|
44
|
15
|
50
|
17
|
1557
|
1290
|
2
|
UKS SZAMOTULANIN Szamotuły
|
18
|
37
|
14
|
45
|
26
|
1611
|
1454
|
3
|
LZS Orzeł Supergadżet Osiecza
|
18
|
36
|
12
|
43
|
25
|
1523
|
1431
|
4
|
UKS SMS JOKER PIŁA
|
18
|
36
|
12
|
42
|
28
|
1590
|
1431
|
5
|
TSK Orzeł Osiek
|
18
|
29
|
9
|
33
|
32
|
1456
|
1420
|
6
|
ENEA ENERGETYK Poznań II
|
18
|
27
|
8
|
38
|
36
|
1640
|
1615
|
7
|
MKS KANGUR NOWY TOMYŚL
|
18
|
22
|
7
|
29
|
39
|
1439
|
1539
|
8
|
UKS PIĄTKA Turek
|
18
|
20
|
7
|
28
|
42
|
1446
|
1573
|
9
|
IUKS JEDYNKA Poznań
|
18
|
13
|
4
|
20
|
44
|
1296
|
1507
|
10
|
AS Izomet Wronki
|
18
|
6
|
2
|
12
|
51
|
1205
|
1503
|
Klasyfikacja po rundzie play-off (rozgrywanej o miejsca 1-4)[edytuj | edytuj kod]
L.p
|
Drużyna
|
1
|
Legion Skalmierzyce
|
2
|
UKS SZAMOTULANIN Szamotuły
|
3
|
LZS Orzeł Supergadżet Osiecza
|
4
|
UKS SMS JOKER PIŁA
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
MSC
|
ZESPÓŁ
|
PUNKTY
|
ILOŚĆ SPOTKAŃ
|
Wygr./Przegr.
|
SETY
|
Stosunek setów
|
MAŁE PUNKTY
|
Stosunek Małych Punktów
|
1
|
UKS OPP Powiat Kołobrzeski
|
3
|
1
|
1-0
|
3-0
|
3,00
|
75-58
|
1,29
|
2
|
UKS OLIMPIJCZYK IMSO Drawsko Pom.
|
0
|
0
|
0-1
|
0-3
|
0,00
|
58-75
|
0,77
|
- zespół zgłoszony do turniejów półfinałowych
źródło: oficjalne strony Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
adnotacje
|
1
|
Legion Skalmierzyce
|
3
|
6
|
9:1
|
248:191
|
|
2
|
UKS SMS Joker Piła
|
3
|
5
|
6:4
|
236:197
|
|
3
|
UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg
|
3
|
4
|
4:6
|
200:241
|
|
4
|
Toruńskie Anioły
|
3
|
3
|
1:9
|
195:250
|
awans do II ligi decyzją PZPS
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
BKS Chemik Bydgoszcz
|
3
|
6
|
9:2
|
263:226
|
2
|
UKS Szamotulanin Szamotuły
|
3
|
5
|
7:6
|
284:285
|
3
|
GSKS Laskowa
|
3
|
4
|
6:6
|
266:252
|
4
|
MLKS Olimpia Kisielice
|
3
|
3
|
1:9
|
195:245
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
ŻSS Len Żyrardów
|
3
|
6
|
9:4
|
312:266
|
2
|
GKS Cresovia Górowo Iławeckie
|
3
|
5
|
7:5
|
261:262
|
3
|
SST Lubcza Racławówka
|
3
|
4
|
7:7
|
310:307
|
4
|
PGE Skra II Bełchatów
|
3
|
3
|
2:9
|
222:270
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
UKS Trójka Kobyłka
|
3
|
5
|
7:3
|
237:210
|
2
|
Sunbroker KPS Gietrzwałd
|
3
|
5
|
6:4
|
231:198
|
3
|
KP Technisat Oborniki Śląskie
|
3
|
5
|
6:4
|
220:222
|
4
|
Volley Team Żychlin
|
3
|
3
|
1:9
|
191:249
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
KS Gród Czop Podegrodzie
|
3
|
6
|
9:2
|
260:212
|
2
|
TKF ITS Anillana Rakszawa
|
3
|
5
|
6:6
|
247:268
|
3
|
Iskra Warszawa
|
3
|
4
|
7:7
|
308:299
|
4
|
AKS Karol KUL Lublin
|
3
|
3
|
2:9
|
237:273
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
WKS Wawel Kraków
|
3
|
6
|
9:2
|
275:215
|
2
|
UKS Kępa MOSiR Dębica
|
3
|
5
|
7:3
|
239:194
|
3
|
KS Powiślak Końskowola
|
3
|
4
|
4:7
|
213:255
|
4
|
LZS Orzeł Supergadżet Osiecza
|
3
|
3
|
1:9
|
183:246
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
Jawor Minerals AZS Częstochowa
|
3
|
6
|
9:2
|
271:200
|
2
|
BTS Elektros Bolesławiec
|
3
|
5
|
7:4
|
266:257
|
3
|
KS Atak Gorzów Wielkopolski
|
3
|
4
|
3:8
|
237:263
|
4
|
Licon Uni Opole
|
3
|
3
|
4:9
|
264:318
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
WKS INNEX ALTINN Wilczyce
|
3
|
6
|
9:1
|
248:183
|
2
|
KS Rudziniec
|
3
|
5
|
6:4
|
226:204
|
3
|
A.Z. Iwaniccy Gubin
|
3
|
4
|
5:6
|
233:253
|
4
|
M-GOKiS Praszka
|
3
|
3
|
0:9
|
159:226
|
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
adnotacje
|
1
|
Jawor Minerals AZS Częstochowa
|
3
|
6
|
9:5
|
309:301
|
|
2
|
ŻSS Len Żyrardów
|
3
|
5
|
8:4
|
275:229
|
|
3
|
UKS SMS Joker Piła
|
3
|
4
|
5:7
|
257:268
|
awans decyzją PZPS
|
4
|
TKF ITS Anillana Rakszawa
|
3
|
3
|
3:9
|
253:296
|
|
- awans do II ligi
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
UKS Kępa MOSiR Dębica
|
3
|
5
|
7:4
|
248:236
|
2
|
UKS Trójka Kobyłka
|
3
|
5
|
6:4
|
223:209
|
3
|
WKS INNEX ALTINN Wilczyce
|
3
|
5
|
7:5
|
268:248
|
4
|
UKS Szamotulanin Szamotuły
|
3
|
3
|
2:9
|
210:256
|
- awans do II ligi
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
1
|
Legion Skalmierzyce
|
3
|
6
|
9:0
|
233:169
|
2
|
BTS Elektros Bolesławiec
|
3
|
5
|
6:6
|
270:266
|
3
|
KS Gród CZOP Podegrodzie
|
3
|
4
|
4:7
|
233:257
|
4
|
GKS Cresovia Górowo Iławeckie
|
3
|
3
|
3:9
|
235:279
|
- awans do II ligi
miejsce
|
drużyna
|
mecze
|
punkty
|
sety
|
małe punkty
|
adnotacje
|
1
|
Sunbroker KPS Gietrzwałd
|
3
|
6
|
9:4
|
276:269
|
brak zgłoszenia do przyszłych rozgrywek II ligi
|
2
|
BKS Chemik Bydgoszcz
|
3
|
5
|
8:7
|
311:315
|
|
3
|
WKS Wawel Kraków
|
3
|
4
|
7:6
|
279:254
|
|
4
|
KS Rudziniec
|
3
|
3
|
2:9
|
228:256
|
|