II Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Szczecinie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Szczecinie
Państwo  Polska
Siedziba Szczecin
Adres biuro:
ul. Jedności Narodowej 11U/1
nabożeństwo niedzielne:
Aula ZSM, ul. Staromłyńskiej 13
Data powołania 1994
Wyznanie protestanckie
Kościół Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Pastor Mariusz Socha
brak współrzędnych
Strona internetowa

II Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Szczecinieewangeliczna wspólnota chrześcijańska, należąca do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Zbór w Szczecinie jest częścią Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, należącego do rodziny wolnych kościołów protestanckich.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki działalności Ewangelicznych Chrześcijan w Szczecinie wiążą się z przybyciem do miasta w 1946 repatrianta z Ukrainy, kaznodziei Ewangelicznych Chrześcijan - Juliana Kuryłowicza, który zaczął organizować w swoim mieszkaniu przy ul. Wycieczkowej 5/5 ewangeliczne nabożeństwa. II Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Szczecinie został założony w 1994 przez grupę członków Zboru Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan "Betel".

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę w Auli Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej 13 w Szczecinie. Charakteryzują się one prostą formą i składają się z kazań opartych na Biblii oraz wspólnego śpiewu i modlitwy. W czasie niedzielnych nabożeństw odbywają się zajęcia Szkoły Niedzielnej dla dzieci. Zbór prowadzi również regularne spotkania modlitewne, młodzieżowe oraz studium Biblii. Organizuje także spotkania w zakładach karnych i prowadzi szeroką działalność społeczną. Współpracuje także z innymi kościołami i organizacjami o charakterze ewangelicznym.

Pastorem Zboru jest Mariusz Socha. Działalnością Wspólnoty kieruje Rada Zboru (w której skład wchodzi m.in. pastor). Najwyższym organami Zboru jest Ogólne Zebranie Członków. Dokonuje ono między innymi wyboru pastora oraz członków Rady Zboru.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]