IV liga polska w piłce nożnej (2015/2016)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
IV liga 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Szczegóły rozgrywek
Termin 8 sierpnia 2015 - czerwiec 2016
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 23 grudnia 2016

IV liga 2015/2016 – 8. edycja rozgrywek piątego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008. Startowało w nich 332 drużyn, grając w 20 grupach systemem kołowym. Sezon ligowy rozpoczął się 8 sierpnia 2015, ostatnie mecze zostały rozegrane w czerwcu 2016 roku.

Zasięg terytorialny grup[edytuj | edytuj kod]

grupa I grupa II grupa III grupa IV
Dolnoslaskie location map.PNG Kujawsko pomorskie location map.PNG Lubelskie location map.PNG Lubuskie location map.PNG
woj. dolnośląskie woj. kujawsko-pomorskie woj. lubelskie woj. lubuskie
grupa V grupa VI grupa VII grupa VIII
Lodzkie location map.PNG Malopolskie location map.PNG Malopolskie location map.PNG Mazowieckie location map.PNG
woj. łódzkie woj. małopolskie woj. małopolskie woj. mazowieckie
grupa IX grupa X grupa XI grupa XII
Mazowieckie location map.PNG Opolskie location map.PNG Podkarpackie location map.PNG Podlaskie location map.PNG
woj. mazowieckie woj. opolskie woj. podkarpackie woj. podlaskie
grupa XIII grupa XIV grupa XV grupa XVI
Pomorskie location map.PNG Slaskie location map.PNG Slaskie location map.PNG Swietokrzyskie location map.PNG
woj. pomorskie woj. śląskie woj. śląskie woj. świętokrzyskie
grupa XVII grupa XVIII grupa XIX grupa XX
Warminsko-mazurskie location map.PNG Wielkopolskie location map.PNG Wielkopolskie location map.PNG Zachodniopomorskie location map.PNG
woj. warmińsko-mazurskie woj. wielkopolskie woj. wielkopolskie woj. zachodnio-pomorskie

Zasady spadków i awansów[edytuj | edytuj kod]

IV liga jest szczeblem regionalnym, pośrednim między rozgrywkami grupowymi (III liga) i okręgowymi (V liga). Grupy liczą po 16, 18 i 20 drużyn.

Mistrzowie grup w poszczególnych województwach uzyskają awans do III ligi, natomiast od czterech do sześciu ostatnich drużyn spadnie do odpowiedniej grupy okręgowej V ligi, przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa I (dolnośląska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy dolnośląsko-lubuskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej[1][2].

Uczestnicy poprzedniej edycji
WIE Sokół Wielka Lipa 3
SZC Orkan Szczedrzykowice 4
BBO BKS Bobrzanie Bolesławiec 5
KOW Olimpia Kowary 7
KOB GKS Kobierzyce 8
OZŚ Orzeł Ząbkowice Śląskie 9
BOG Granica Bogatynia 10
STR AKS Strzegom 11
WMI Włókniarz Mirsk 12
ZZA Zjednoczeni Żarów 13
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa dolnośląsko-lubuska
BIE Bielawianka Bielawa 15
PTR Polonia Trzebnica 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Wrocław
POŚ Pogoń Oleśnica 1
grupa Legnica
CGŁ Chrobry II Głogów 1
grupa Jelenia Góra
LJS Lotnik Jeżów Sudecki 1
grupa Wałbrzych
PNR Piast Nowa Ruda 1

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Olimpia Kowary 30 26 2 2 77 16 +61 80 Awans do III ligi
2 Sokół Wielka Lipa 30 24 4 2 99 26 +73 76
3 Orkan Szczedrzykowice 30 18 8 4 85 33 +52 62
4 Pogoń Oleśnica 30 15 7 8 61 52 +9 52
5 GKS Kobierzyce 30 15 5 10 78 37 +41 50
6 Orzeł Ząbkowice Śląskie 30 14 7 9 59 47 +12 49
7 Chrobry II Głogów 30 13 5 12 59 52 +7 44
8 Bielawianka Bielawa 30 11 9 10 41 42 −1 42
9 Granica Bogatynia 30 13 2 15 62 69 −7 41
10 AKS Strzegom 30 10 6 14 36 47 −11 36 AKS – PNR 2:0
PNR – AKS 2:0
11 Piast Nowa Ruda 30 11 3 16 46 66 −20 36
12 Lotnik Jeżów Sudecki 30 8 8 14 52 68 −16 32
13 Zjednoczeni Żarów 30 9 1 20 40 83 −43 28 Spadek do klasy okręgowej
14 Polonia Trzebnica 30 7 5 18 47 83 −36 26
15 Włókniarz Mirsk 30 6 7 17 41 71 −30 25
16 BKS Bobrzanie Bolesławiec 30 0 1 29 13 104 −91 1

Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
LZS Stary Śleszów wycofał się przed rozpoczęciem rozgrywek.
BKS Bobrzanie Bolesławiec wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Grupa II (kujawsko-pomorska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[3][4].

Uczestnicy poprzedniej edycji
RKK Rol.Ko Konojady 3
CUI Cuiavia Inowrocław 4
NPA Notecianka Pakość 5
KOP Promień Kowalewo Pomorskie 7
RYP Lech Rypin 8
OAK Orlęta Aleksandrów Kujawski 9
ZBD Zawisza II Bydgoszcz 10
ZKU Piast Złotniki Kujawskie 11
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska
PGM Pogoń Mogilno 14
USK Unia Solec Kujawski 15
CHE Chełminianka Chełmno 17
WŁK Włocłavia Włocławek 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa kujawsko-pomorska I
CHE Chemik Bydgoszcz 1
NJP Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2
grupa kujawsko-pomorska II
WAG Sadownik Waganiec 1
ŁBK Łokietek Brześć Kujawski 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Rol.Ko Konojady 30 23 2 5 80 23 +57 71 Awans do III ligi
2 Chemik Bydgoszcz 30 22 4 4 74 23 +51 70
3 Unia Solec Kujawski 30 18 9 3 72 29 +43 63
4 Naprzód Jabłonowo Pomorskie 30 14 10 6 48 34 +14 52
5 Orlęta Aleksandrów Kujawski 30 16 3 11 66 40 +26 51
6 Chełminianka Chełmno 30 16 2 12 66 51 +15 50
7 Pogoń Mogilno 30 14 5 11 70 41 +29 47
8 Piast Złotniki Kujawskie 30 13 8 9 55 42 +13 47
9 Lech Rypin 30 14 5 11 65 53 +12 47
10 Zawisza II Bydgoszcz 30 13 4 13 51 47 +4 43
11 Cuiavia Inowrocław 30 11 6 13 39 44 −5 39
12 Notecianka Pakość 30 10 5 15 65 64 +1 35
13 Łokietek Brześć Kujawski 30 8 3 19 48 85 −37 27 Spadek do klasy okręgowej
14 Sadownik Waganiec 30 5 6 19 30 71 −41 21
15 Promień Kowalewo Pomorskie 30 2 5 23 28 112 −84 11
16 Włocłavia Włocławek 30 2 1 27 17 115 −98 7

Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa III (lubelska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[5][6].

Uczestnicy poprzedniej edycji
KOŃ Powiślak Końskowola 3
ŁĘ2 Górnik II Łęczna 4
ORŁ Orlęta Łuków 5
WER Kryształ Werbkowice 6
JAL Janowianka Janów Lubelski 7
NIE Orion Niedrzwica Duża 8
WŁO Włodawianka Włodawa 9
ŻMU Victoria Żmudź 10
OLU Opolanin Opole Lubelskie 11
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa lubelsko-podkarpacka
KRA Stal Kraśnik 15
PBP Podlasie Biała Podlaska 16
ŻÓŁ Hetman Żółkiewka 17
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Lublin
KOC Polesie Kock 1
grupa Biała Podlaska
LPI Lutnia Piszczac 1
grupa Zamość
HRU Unia Hrubieszów 1
grupa Chełm
DOR Granica Dorohusk 1

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
1 Podlasie Biała Podlaska (M) (A) 30 22 4 4 85 29 +56 70 Awans do III ligi
2 Stal Kraśnik 30 19 4 7 65 37 +28 61
3 Polesie Kock 30 16 5 9 60 54 +6 53
4 Powiślak Końskowola 30 15 8 7 60 36 +24 53
5 Kryształ Werbkowice 30 14 8 8 69 44 +25 50
6 Lutnia Piszczac 30 15 4 11 46 44 +2 49
7 Victoria Żmudź 30 13 3 14 53 56 −3 42
8 Włodawianka Włodawa 30 12 6 12 46 60 −14 42
9 Unia Hrubieszów 30 10 10 10 36 32 +4 40
10 Górnik II Łęczna 30 11 3 16 60 70 −10 36
11 Opolanin Opole Lubelskie (S) 30 10 6 14 54 53 +1 36 Spadek do klasy okręgowej
12 Orlęta Łuków (S) 30 9 6 15 43 51 −8 33
13 Janowianka Janów Lubelski (S) 30 9 5 16 30 61 −31 32
14 Orion Niedrzwica Duża (S) 30 8 8 14 37 52 −15 32
15 Granica Dorohusk (S) 30 5 10 15 30 63 −33 25
16 Hetman Żółkiewka (S) 30 3 8 19 29 61 −32 17

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa IV (lubuska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy dolnośląsko-lubuskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[7][8].

Uczestnicy poprzedniej edycji
FZG Falubaz Zielona Góra 1
SPR Sprotavia Szprotawa 2
IŁO Piast Iłowa 5
OŚN Spójnia Ośno Lubuskie 6
DRE Lubuszanin Drezdenko 7
PRŻ Promień Żary 8
SSW Santos Świebodzin 9
ANS Arka Nowa Sól 10
BOD Odra Bytom Odrzański 11
SSU Stal Sulęcin 12
CWI Czarni Witnica 13
ŁSK Łucznik Strzelce Krajeńskie 14
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa dolnośląsko-lubuska
DPR Dąb Przybyszów 17
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Gorzów Wielkopolski
SAN Kasztelania Santok 1
grupa Zielona Góra
TKO Tęcza Krosno Odrzańskie 1
ZBĄ Syrena Zbąszynek 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Falubaz Zielona Góra 30 20 8 2 70 22 +48 68 Awans do III ligi
2 Santos Świebodzin 30 20 4 6 65 31 +34 64
3 Arka Nowa Sól 30 18 4 8 57 30 +27 58
4 Spójnia Ośno Lubuskie 30 16 5 9 46 25 +21 53
5 Dąb Przybyszów 30 14 8 8 49 34 +15 50
6 Lubuszanin Drezdenko 30 14 6 10 51 37 +14 48
7 Czarni Witnica 30 15 3 12 52 36 +16 48
8 Syrena Zbąszynek 30 14 5 11 56 42 +14 47
9 Sprotavia Szprotawa 30 13 4 13 48 41 +7 43
10 Odra Bytom Odrzański 30 12 4 14 47 45 +2 40
11 Tęcza Krosno Odrzańskie 30 11 6 13 46 51 −5 39
12 Stal Sulęcin 30 10 4 16 31 49 −18 34
13 Piast Iłowa 30 10 3 17 44 66 −22 33
14 Promień Żary 30 7 11 12 30 40 −10 32
15 Kasztelania Santok 30 2 3 25 27 112 −85 9
16 Łucznik Strzelce Krajeńskie 30 3 4 23 8 66 −58 13

Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
LZS Stary Śleszów wycofał się przed rozpoczęciem rozgrywek.

Grupa V (łódzka)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 20 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy łódzko-mazowieckiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[9][10].

Uczestnicy poprzedniej edycji
BEŁ GKS II Bełchatów 17
PPT Polonia Piotrków Trybunalski 1
PIL Pilica Przedbórz 11
PAR KS Paradyż 2
STR Zjednoczeni Stryków 3
BZG Boruta Zgierz 13
MEC Mechanik Radomsko 19
PAJ Zawisza Pajęczno 10
RZG Zawisza Rzgów 16
ROS LKS Rosanów 1
WZE Włókniarz Zelów 9
ASZ Astoria Szczerców 12
ONI Orzeł Nieborów 7
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z I ligi 2014/2015
WID Widzew Łódź 17
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa łódzko-mazowiecka
OMG Omega Kleszczów 15
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Łódź
AWG Andrespolia Wiśniowa Góra 1
STA Stal Głowno 2
grupa Piotrków Trybunalski
BEŁ Zjednoczeni Bełchatów 1
grupa Sieradz
WAR Jutrzenka Warta 1
grupa Skierniewice
MRM Mazovia Rawa Mazowiecka 1

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Widzew Łódź (M) (A) 38 27 7 4 86 16 +70 88 Awans do III ligi
2 KS Paradyż 38 26 5 7 90 38 +52 83
3 GKS II Bełchatów 38 22 9 7 84 36 +48 75
4 Zjednoczeni Bełchatów 38 22 7 9 76 43 +33 73
5 Jutrzenka Warta 38 16 10 12 56 49 +7 58
6 Omega Kleszczów 38 16 9 13 69 55 +14 57
7 Pilica Przedbórz 38 17 6 15 69 66 +3 57
8 Zawisza Rzgów 38 15 11 12 66 62 +4 56
9 Zjednoczeni Stryków 38 15 11 12 44 48 −4 56
10 Polonia Piotrków Trybunalski 38 15 10 13 67 60 +7 55
11 Mechanik Radomsko 38 14 11 13 52 55 −3 53
12 Zawisza Pajęczno 38 15 7 16 47 54 −7 52
13 Andrespolia Wiśniowa Góra 38 13 8 17 53 66 −13 47
14 Włókniarz Zelów 38 13 7 18 57 67 −10 46
15 Boruta Zgierz (S) 38 12 9 17 55 58 −3 45 Spadek do klasy okręgowej
16 Astoria Szczerców (S) 38 11 4 23 43 73 −30 37
17 LKS Rosanów (S) 38 10 6 22 43 82 −39 36
18 Orzeł Nieborów (S) 38 8 8 22 44 83 −39 32
19 Stal Głowno (S) 38 7 8 23 57 105 −48 29
20 Mazovia Rawa Mazowiecka (S) 38 8 3 27 53 95 −42 27

Aktualne na 21 grudnia 2016. Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa VI (małopolska wschodnia)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy małopolsko-świętokrzyskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej[11].

Uczestnicy poprzedniej edycji
BAR Barciczanka Barcice 2
DRW GKS Drwinia 3
BOR Sokół Borzęcin Górny 4
BTA Watra Białka Tatrzańska 5
SKW Skalnik Kamionka Wielka 6
MAN Lubań Maniowy 7
ŻAB MLKS Żabno 8
SNS Sandecja II Nowy Sącz 9
RYT Poprad Rytro 10
GOR Glinik Gorlice 11
BOC Bocheński KS 12
ZAK KS Zakopane 13
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Nowy Sącz
TYM KS Tymbark 1
SZA LKS Szaflary 2
grupa Tarnów
TUC Tuchovia Tuchów 1
CCI Ciężkowianka Ciężkowice 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Bocheński KS 30 20 3 7 79 44 +35 63 Awans do III ligi
2 Barciczanka Barcice 30 17 7 6 77 33 +44 58
3 Lubań Maniowy 30 17 6 7 55 33 +22 57
4 Sokół Borzęcin Górny 30 16 5 9 62 45 +17 53
5 Glinik Gorlice 30 16 3 11 62 47 +15 51
6 Skalnik Kamionka Wielka 30 15 5 10 57 36 +21 50
7 Watra Białka Tatrzańska 30 13 9 8 45 29 +16 48
8 GKS Drwinia 30 11 10 9 49 41 +8 43
9 KS Tymbark 30 12 5 13 48 57 −9 41
10 Poprad Rytro 30 11 6 13 53 59 −6 39
11 Tuchovia Tuchów 30 9 9 12 52 55 −3 36
12 Sandecja II Nowy Sącz 29 9 7 13 51 64 −13 34
13 MLKS Żabno 30 8 5 17 41 63 −22 29
14 LKS Szaflary 30 8 4 18 50 88 −38 28
15 KS Zakopane 29 7 5 17 25 51 −26 26
16 Ciężkowianka Ciężkowice 30 3 5 22 26 87 −61 14

Aktualne na 22 grudnia 2016. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa VII (małopolska zachodnia)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy małopolsko-świętokrzyskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[12].

Uczestnicy poprzedniej edycji
OPW Orzeł Piaski Wielkie 9
WGR Wiślanka Grabie 1
WJA Wiślanie Jaśkowice 2
KZE Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 5
PRO Proszowianka Proszowice 1
GIE Jutrzenka Giebułtów 3
ZEM Garbarz Zembrzyce 8
SOZ Spójnia Osiek-Zimnodół 1
KLD Iskra Klecza Dolna 6
HMP Halniak Maków Podhalański 10
GLI Górnik Libiąż 15
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa małopolsko-świętokrzyska
TRS MKS Trzebinia-Siersza 16
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Kraków I
MIC Michałowianka Michałowice 1
grupa Kraków II
SKA Skawinka Skawina 1
Kraków III
GÓR Górnik Wieliczka 1
grupa Wadowice
SSD Sosnowianka Stanisław Dolny 1

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 MKS Trzebinia-Siersza 30 19 4 7 67 27 +40 61 Awans do III ligi
2 Wiślanie Jaśkowice 30 19 4 7 70 38 +32 61
3 Jutrzenka Giebułtów 30 17 9 4 49 25 +24 60
4 Orzeł Piaski Wielkie 30 17 4 9 54 44 +10 55
5 Sosnowianka Stanisław Dolny 30 16 7 7 55 43 +12 55
6 Michałowianka Michałowice 30 14 6 10 68 40 +28 48
7 Wiślanka Grabie 30 14 5 11 50 34 +16 47
8 Skawinka Skawina 30 15 2 13 47 50 −3 47
9 Iskra Klecza Dolna 30 13 6 11 51 42 +9 45
10 Proszowianka Proszowice 30 10 9 11 61 46 +15 39
11 Górnik Wieliczka 30 9 8 13 44 49 −5 35
12 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 7 11 12 35 44 −9 32
13 Halniak Maków Podhalański 30 8 4 18 37 55 −18 28
14 Garbarz Zembrzyce 30 6 8 16 32 64 −32 26
15 Spójnia Osiek-Zimnodół 30 5 7 18 34 73 −39 22
16 Górnik Libiąż 30 2 4 24 23 103 −80 10

Aktualne na 23 grudnia 2016. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa VIII (mazowiecka południowa)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występowało 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy łódzko-mazowieckiej III ligi. Ostatnie zespoły spadły do klasy okręgowej[13][14].

Uczestnicy poprzedniej edycji
IV liga 2014/2015, grupa mazowiecka południowa
SZY Szydłowianka Szydłowiec 3
MAZ Mazur Karczew 5
KON KS Konstancin 6
JGA Sparta Jazgarzew 7
HUT Hutnik Warszawa 8
MSZ Mszczonowianka Mszczonów 9
GAR Wilga Garwolin 10
ORZ Orzeł Wierzbica 11
SUL Victoria Sulejówek 12
ŻYR Żyrardowianka Żyrardów 13
ZPR Znicz II Pruszków 14
RAS KS Raszyn 15
Uczestnicy poprzedniej edycji
IV liga 2014/2015, grupa mazowiecka północna
HUT Hutnik Warszawa 11
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Radom
WAR KS Warka 1
grupa Warszawa I
DOL Dolcan II Ząbki 1
DRU Drukarz Warszawa 1
Warszawa II
BBL Błonianka Błonie 1
ŁAD UKS Łady 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Victoria Sulejówek 34 23 10 1 89 24 +65 79 Awans do III ligi
2 Mszczonowianka Mszczonów 34 24 7 3 88 28 +60 79
3 KS Konstancin 34 22 4 8 73 34 +39 70
4 Hutnik Warszawa 34 19 6 9 63 49 +14 63
5 Mazur Karczew 34 16 8 10 73 47 +26 56
6 Orzeł Wierzbica 34 15 10 9 60 41 +19 55
7 Sparta Jazgarzew 34 15 9 10 50 49 +1 54
8 Wilga Garwolin 34 14 5 15 58 47 +11 47
10 Szydłowianka Szydłowiec 34 12 10 12 63 62 +1 46
11 Błonianka Błonie 34 11 13 10 51 50 +1 46
12 Żyrardowianka Żyrardów 34 12 9 13 40 53 −13 45
13 KS Raszyn 34 12 8 14 49 61 −12 44 Spadek do klasy okręgowej
14 Olimpia Warszawa 34 8 10 16 39 59 −20 34
15 UKS Łady 34 7 9 18 47 71 −24 30
16 Drukarz Warszawa 34 5 4 25 35 88 −53 19
17 KS Warka 34 3 10 21 32 83 −51 19
18 Dolcan II Ząbki1 34 4 2 28 30 103 −73 14

Aktualne na 23 grudnia 2016. Źródło: 90minut.pl (pol.).
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Dolcan II Ząbki wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej[15]

Grupa IX (mazowiecka północna)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy łódzko-mazowieckiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[16].

Uczestnicy poprzedniej edycji
IV liga 2014/2015, grupa mazowiecka północna
MMM Mazovia Mińsk Mazowiecki 2
BZU Bzura Chodaków 3
HWO Huragan Wołomin 4
MŁA Mławianka Mława 5
PRZ MKS Przasnysz 6
ŁOM KS Łomianki 7
WPŁ Wisła II Płock 8
BUG Bug Wyszków 9
GĄB Błękitni Gąbin 10
OOM Ostrovia Ostrów Mazowiecka 12
NAR Narew Ostrołęka 13
CIE MKS Ciechanów 14
SZY Korona Szydłowo 15
Uczestnicy poprzedniej edycji
IV liga 2014/2015, grupa mazowiecka południowa
OŻA Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 4
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
Ciechanów-Ostrołęka
BIE Wkra Bieżuń 1
grupa Płock
MGO Mazur Gostynin 1
grupa Siedlce
SKÓ Naprzód Skórzec 1
WĘG Czarni Węgrów 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Huragan Wołomin 32 22 4 6 83 36 +47 70 Awans do III ligi
2 MKS Przasnysz 32 22 2 8 76 32 +44 68
3 Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 32 19 7 6 63 20 +43 64
4 Mławianka Mława 32 18 6 8 56 28 +28 60
5 Mazovia Mińsk Mazowiecki 32 17 5 10 71 41 +30 56
6 Wisła II Płock 32 17 5 10 61 31 +30 56
7 MKS Ciechanów 32 16 5 11 56 39 +17 53
8 KS Łomianki 32 16 5 11 50 34 +16 53
9 Ostrovia Ostrów Mazowiecka 32 16 3 13 45 42 +3 51
10 Bug Wyszków 32 14 6 12 48 51 −3 48
11 Bzura Chodaków 32 12 7 13 54 48 +6 43
12 Czarni Węgrów 32 10 5 17 28 57 −29 35
13 Naprzód Skórzec 32 10 4 18 41 77 −36 34 Spadek do klasy okręgowej
14 Mazur Gostynin 32 9 4 19 41 72 −31 31
15 Korona Szydłowo 32 6 5 21 36 106 −70 23
16 Wkra Bieżuń 32 5 6 21 27 61 −34 21
17 Błękitni Gąbin 32 2 3 27 13 74 −61 9

Aktualne na 27 grudnia 2016. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Narew Ostrołęka wycofała się z rozgrywek po 7. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane.
Błękitni Gąbin wycofali się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Grupa X (opolska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występowało 18 zespołów, które walczyły o miejsce premiowane awansem do grupy opolsko-śląskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadły do klasy okręgowej[17][18].

Uczestnicy poprzedniej edycji
GŁU Polonia Głubczyce 2
STB Stal Brzeg 3
PWI Porawie Większyce 4
KĘD Chemik Kędzierzyn-Koźle 5
ŁUB Śląsk Łubniany 6
OLE OKS Olesno 7
PAC Sparta Paczków 8
LEW Olimpia Lewin Brzeski 9
NAM Start Namysłów 10
TOR TOR Dobrzeń Wielki 11
PPR Pogoń Prudnik 12
OTM Czarni Otmuchów 13
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
SKG Skalnik Gracze 19
MAŁ Małapanew Ozimek 20
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa opolska I
KUP LZS Kup 1
KRA KS Krasiejów 2
grupa opolska II
STA LZS Starowice 1
GOG MKS Gogolin 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Stal Brzeg 34 27 5 2 91 21 +70 86 Awans do III ligi
2 Polonia Głubczyce 34 22 7 5 72 36 +36 73
3 Małapanew Ozimek 34 17 8 9 54 37 +17 59
4 LZS Starowice 34 18 4 12 65 37 +28 58
5 OKS Olesno 34 16 10 8 69 44 +25 58
6 Porawie Większyce 34 17 5 12 64 59 +5 56
7 KS Krasiejów 34 16 6 12 62 51 +11 54
8 Skalnik Gracze 34 14 10 10 48 47 +1 52
9 TOR Dobrzeń Wielki 34 14 5 15 58 66 −8 47
10 Pogoń Prudnik 34 14 5 15 34 35 −1 47
11 Chemik Kędzierzyn-Koźle 34 13 7 14 51 50 +1 46
12 MKS Gogolin 34 11 8 15 46 43 +3 41
13 LZS Kup 34 10 9 15 34 52 −18 39
14 Start Namysłów 34 10 7 17 39 50 −11 37
15 Sparta Paczków 34 10 5 19 39 59 −20 35
16 Śląsk Łubniany 34 10 5 19 35 58 −23 35
17 Olimpia Lewin Brzeski 34 6 7 21 24 60 −36 25
18 Czarni Otmuchów 34 2 5 27 28 108 −80 11

Aktualne na 27 grudnia 2016. Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XI (podkarpacka)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występowało 16 zespołów, które walczyły o miejsce premiowane awansem do grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi. Ostatnie zespoły spadły do klasy okręgowej[19].

Uczestnicy poprzedniej edycji
NOW Cosmos Nowotaniec 3
WWI Wisłok Wiśniowa 4
PIL Rzemieślnik Pilzno 5
SKO LKS Skołoszów 6
CKR Crasnovia Krasne 7
NIS Sokół Nisko 9
JAS Bukowa Jastkowice 10
KOL Kolbuszowianka Kolbuszowa 11
BES Przełom Besko 12
NDĘ Stal Nowa Dęba 13[a]
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa lubelsko-podkarpacka
DĘB Wisłoka Dębica 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
Dębica
ROP Błękitni Ropczyce 1
grupa Krosno
PIS LKS Pisarowce 1
grupa Rzeszów
JNI Jedność Niechobrz 1
grupa Stalowa Wola
SOK Sokół Sokolniki 1
grupa Jarosław
WIA KS Wiązownica 1

Objaśnienia:

  1. Stal Nowa Dęba zastąpiła w rozgrywkach Pogoń Leżajsk (została zdegradowana do klasy okręgowej).

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
1 Cosmos Nowotaniec (M) (A) 30 22 5 3 59 24 +35 71 Awans do III ligi
2 Sokół Nisko 30 19 8 3 65 30 +35 65
3 Crasnovia Krasne1 (S) 30 16 5 9 57 30 +27 53 Spadek do klasy okręgowej
4 LKS Pisarowce 30 15 7 8 53 42 +11 52
5 Wisłok Wiśniowa 30 14 7 9 52 36 +16 49
6 Błękitni Ropczyce 30 13 9 8 47 35 +12 48
7 Stal Nowa Dęba 30 12 8 10 38 31 +7 44
8 Rzemieślnik Pilzno 30 11 10 9 51 37 +14 43
9 KS Wiązownica 30 11 8 11 36 36 0 41
10 Kolbuszowianka Kolbuszowa (S) 30 13 2 15 36 43 −7 41 Spadek do klasy okręgowej
11 Wisłoka Dębica (S) 30 10 7 13 40 49 −9 37
12 LKS Skołoszów (S) 30 9 4 17 36 51 −15 31
13 Przełom Besko (S) 30 8 4 18 42 65 −23 28
14 Bukowa Jastkowice (S) 30 6 8 16 31 55 −24 26
15 Jedność Niechobrz (S) 30 6 3 21 27 62 −35 21
16 Sokół Sokolniki (S) 30 5 5 20 32 76 −44 20

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Crasnovia Krasne nie otrzymała licencji na grę w IV lidze w sezonie 2016/2017 i została zdegradowana do klasy okręgowej, w związku z czym dodatkowo w IV lidze utrzymał się KS Wiązownica.

Grupa XII (podlaska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[20].

Uczestnicy poprzedniej edycji
MIC KS Michałowo 2[a]
RWM Ruch Wysokie Mazowieckie 3
WSU Wigry II Suwałki 4
CRS Cresovia Siemiatycze 5
TBP Tur Bielsk Podlaski 6
TYK Hetman Tykocin 7
SZE Sparta 1951 Szepietowo 8
JUC Magnat Juchnowiec Kościelny 9
MIE MKS Mielnik 10
ŚNI KS Śniadowo 11
ŁAP Pogoń Łapy 12
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa podlasko-warmińsko-mazurska
DĄB Dąb Dąbrowa Białostocka 16
HAJ Puszcza Hajnówka 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa podlaska I
ZAB Rudnia Zabłudów 1
NAR LZS Narewka 2
grupa podlaska II
KOL Orzeł Kolno 1
PIB Piast Białystok 2
GON Biebrza Goniądz 3

Objaśnienia:

  1. KS Michałowo zrezygnował z awansu do III ligi[21]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Ruch Wysokie Mazowieckie 34 27 3 4 117 33 +84 84 Awans do III ligi
2 Tur Bielsk Podlaski 34 26 4 4 87 30 +57 82
3 KS Michałowo 34 21 4 9 53 34 +19 67
4 Dąb Dąbrowa Białostocka 34 20 3 11 66 47 +19 63
5 Hetman Tykocin 34 16 6 12 56 63 −7 54
6 Biebrza Goniądz 34 14 6 14 61 64 −3 48
7 Sparta 1951 Szepietowo 34 13 8 13 51 37 +14 47
8 Orzeł Kolno 34 13 8 13 48 52 −4 47
9 Cresovia Siemiatycze 34 13 6 15 39 45 −6 45
10 Magnat Juchnowiec Kościelny 34 13 6 15 51 54 −3 45
11 Pogoń Łapy 34 12 8 14 62 56 +6 44
12 Puszcza Hajnówka 34 13 5 16 51 62 −11 44
13 Rudnia Zabłudów 34 12 7 15 55 68 −13 43
14 KS Śniadowo 34 12 6 16 49 59 −10 42
15 LZS Narewka 34 11 6 17 36 60 −24 39
16 Wigry II Suwałki 34 11 3 20 67 73 −6 36
17 MKS Mielnik 34 8 4 22 51 85 −34 28 Spadek do klasy okręgowej
18 Piast Białystok 34 3 3 28 36 114 −78 12

Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XIII (pomorska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy pomorsko-zachodniopomorskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[22][23].

Uczestnicy poprzedniej edycji
UST Jantar Ustka 1
BKO Jaguar Kokoszki 2
CPE Centrum Pelplin 2
KSG KP Starogard Gdański 3
CPR GOSRiT Luzino 3
MIA Start Miastko 4
DZI Powiśle Dzierzgoń 5
GKO GTS Kolbudy 6
MWŁ MKS Władysławowo 7
AGA Anioły Garczegorze 8
LĘB Pogoń Lębork 10
BBY Bytovia II Bytów 11
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej 2014/2015
grupa Gdańsk I
GNI Stolem Gniewino 1
GGD Gedania Gdańsk 2
grupa Gdańsk II
ROD Rodło Kwidzyn 1
GRT Gryf 2009 Tczew 2
grupa Słupsk
BRP Brda Przechlewo 1
ZBO Zawisza Borzytuchom 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Pogoń Lębork 34 24 6 4 75 26 +49 78 Awans do III ligi
2 Rodło Kwidzyn 34 23 8 3 82 18 +64 77
3 KP Starogard Gdański 34 20 6 8 92 35 +57 66
4 GTS Kolbudy 34 19 4 11 71 35 +36 61
5 Bytovia II Bytów 34 19 3 12 73 49 +24 60
6 Powiśle Dzierzgoń 34 17 7 10 53 44 +9 58
7 Gedania Gdańsk 34 17 6 11 68 43 +25 57
8 Anioły Garczegorze 34 15 6 13 54 42 +12 51
9 Stolem Gniewino 34 14 9 11 55 41 +14 51
10 Jaguar Kokoszki 34 12 11 11 49 48 +1 47
11 Centrum Pelplin 34 14 5 15 48 51 −3 47
12 GOSRiT Luzino 34 12 8 14 52 43 +9 44
13 Brda Przechlewo 34 12 7 15 51 74 −23 43
14 MKS Władysławowo 34 12 2 20 54 81 −27 38
15 Start Miastko 34 8 10 16 42 63 −21 34
16 Jantar Ustka 34 8 5 21 50 107 −57 29
17 Gryf 2009 Tczew 34 6 2 26 37 106 −69 20 Spadek do klasy okręgowej
18 Zawisza Borzytuchom1 34 1 1 32 21 121 −100 4

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Zawisza Borzytuchom wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej[24]

Grupa XIV (śląska I)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy opolsko-śląskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[25][26].

Uczestnicy poprzedniej edycji
RRA Ruch Radzionków 1
ŻAR Zieloni Żarki 2
SRM Sarmacja Będzin 3
CZĘ Raków II Częstochowa 4
CIO Przyszłość Ciochowice 5
UZĄ Unia Ząbkowice 6
GTA Gwarek Tarnowskie Góry 7
POR Polonia Poraj 8
GPI Górnik Piaski 9
RGR RKS Grodziec 10
SRŚ Slavia Ruda Śląska 11
CON Concordia Knurów 12
KAT GKS II Katowice 12[a]
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa opolsko-śląska
WES Górnik Wesoła 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Katowice IV
SIE Przemsza Siewierz 1
grupa Częstochowa I
MYS MKS Myszków 1

Objaśnienia:

  1. GKS II Katowice w sezonie 2014/2015 grał w IV lidze, grupa śląska II.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Gwarek Tarnowskie Góry 30 21 8 1 71 17 +54 71 Baraże o III ligę
2 Ruch Radzionków 30 20 2 8 84 31 +53 62
3 Sarmacja Będzin 30 18 6 6 72 37 +35 60
4 RKS Grodziec 30 17 6 7 62 35 +27 57
5 MKS Myszków 30 17 5 8 53 41 +12 56
6 Polonia Poraj 30 14 8 8 59 39 +20 50
7 GKS II Katowice 30 14 4 12 62 36 +26 46
8 Przemsza Siewierz 30 14 4 12 57 47 +10 46
9 Slavia Ruda Śląska 30 13 6 11 66 55 +11 45
10 Concordia Knurów 30 13 4 13 58 51 +7 43
11 Raków II Częstochowa 30 11 6 13 61 57 +4 39
12 Górnik Piaski 30 11 4 15 50 54 −4 37
13 Górnik Wesoła 30 7 5 18 30 83 −53 26
14 Zieloni Żarki 30 5 4 21 31 66 −35 19
15 Przyszłość Ciochowice 30 2 0 28 11 138 −127 6 Spadek do klasy okręgowej
16 Unia Ząbkowice1 30 5 4 21 29 69 −40 19

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Unia Ząbkowice wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej[27]

Grupa XV (śląska II)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy opolsko-śląskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[28].

Uczestnicy poprzedniej edycji
DRZ Drzewiarz Jasienica 2
ŚWI Forteca Świerklany 3
PRZ Jedność 32 Przyszowice 4
ORN Gwarek Ornontowice 5
SZJ Szczakowianka Jaworzno 6
ISK Iskra Pszczyna 7
UTU Unia Turza Śląska 8
UNR Unia Racibórz 9
SUS Krupiński Suszec 10
BOJ GTS Bojszowy 11
RAW GKS Radziechowy-Wieprz 13
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa opolsko-śląska
PŁG Polonia Łaziska Górne 17
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Katowice I
TYC GKS II Tychy 1
grupa Katowice II
ROW ROW 1964 II Rybnik 1
grupa Katowice III
RUP Granica Ruptawa 1
grupa Bielsko-Biała
SPL Spójnia Landek 1

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Unia Turza Śląska 30 19 7 4 54 27 +27 64 Baraże o III ligę
2 Polonia Łaziska Górne 30 17 7 6 65 33 +32 58
3 GKS Radziechowy-Wieprz 30 16 4 10 43 36 +7 52
4 Drzewiarz Jasienica 30 14 5 11 53 37 +16 47
5 Spójnia Landek 30 13 7 10 46 36 +10 46
6 Iskra Pszczyna 30 13 6 11 43 33 +10 45
7 GKS II Tychy 30 13 4 13 62 39 +23 43
8 Granica Ruptawa 30 10 10 10 46 45 +1 40
9 Krupiński Suszec 30 11 6 13 34 37 −3 39
10 Szczakowianka Jaworzno 30 9 11 10 43 44 −1 38
11 Unia Racibórz 30 10 7 13 49 49 0 37
12 Gwarek Ornontowice 30 9 9 12 34 42 −8 36
13 Jedność 32 Przyszowice 30 9 8 13 40 56 −16 35
14 GTS Bojszowy 30 9 7 14 30 53 −23 34
15 ROW 1964 II Rybnik 30 7 5 18 34 82 −48 26 Spadek do klasy okręgowej
16 Forteca Świerklany 30 6 7 17 29 56 −27 25

Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XVI (świętokrzyska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy małopolsko-świętokrzyskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[29][30].

Uczestnicy poprzedniej edycji
RUD GKS Rudki 1
NKO Neptun Końskie 2
SĘD Unia Sędziszów 3
KAJ Lubrzanka Kajetanów 4
PST Pogoń 1945 Staszów 5
JĘD Naprzód Jędrzejów 8
BUZ Zdrój Busko-Zdrój 9
ŁAG ŁKS Łagów 11
KLI Klimontowianka Klimontów 12
ALO Alit Ożarów 14
WŁO Hetman Włoszczowa 15
NID Nida Pińczów 17
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa małopolsko-świetokrzyska
WMA Wierna Małogoszcz 17
RAS Partyzant Radoszyce 17
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa świętokrzyska
BIE Nidzianka Bieliny 1
BRO Kamienna Brody 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Wierna Małogoszcz 30 20 6 4 66 27 +39 66 Awans do III ligi
2 Lubrzanka Kajetanów 30 15 5 10 53 45 +8 50
3 Zdrój Busko-Zdrój 30 14 4 12 44 36 +8 46
4 Neptun Końskie 30 12 9 9 42 29 +13 45
5 ŁKS Łagów 30 12 8 10 47 42 +5 44
6 Pogoń 1945 Staszów 30 12 7 11 51 53 −2 43
7 Unia Sędziszów 30 13 4 13 49 47 +2 43
8 Hetman Włoszczowa 30 12 6 12 46 39 +7 42
9 Alit Ożarów 30 12 4 14 47 55 −8 40
10 Nida Pińczów 30 10 9 11 31 38 −7 39
11 Nidzianka Bieliny 30 11 5 14 63 67 −4 38
12 Naprzód Jędrzejów 30 11 5 14 33 44 −11 38
13 Partyzant Radoszyce 30 10 8 12 43 44 −1 38
14 GKS Rudki 30 10 5 15 33 51 −18 35
15 Klimontowianka Klimontów 30 10 5 15 45 59 −14 35
16 Kamienna Brody 30 8 6 16 45 62 −17 30

Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XVII (warmińsko-mazurska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[31][32].

Uczestnicy poprzedniej edycji
WAR Warmiak Łukta 3
ORN Błękitni Orneta 4
PAS Polonia Pasłęk 5
ZAT Zatoka Braniewo 6
MRĄ Mrągowia Mrągowo 7
PIS Pisa Barczewo 8
MOL Motor Lubawa 9
KOZ Start Kozłowo 10
MAM Mamry Giżycko 11
DKS DKS Dobre Miasto 12
OMU Omulew Wielbark 13
ST2 Stomil II Olsztyn 14
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej 2014/2015
grupa warmińsko-mazurska I
ŚNO Śniardwy Orzysz 1
BIS Tęcza Biskupiec 2
grupa warmińsko-mazurska II
SUS Unia Susz 1
OJK Orzeł Janowiec Kościelny 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Motor Lubawa (A) 30 21 2 7 64 27 +37 65 Awans do III ligi
2 Stomil II Olsztyn 30 18 6 6 63 27 +36 60
3 Unia Susz 30 18 5 7 60 25 +35 59
4 Tęcza Biskupiec 30 17 6 7 72 35 +37 57
5 Zatoka Braniewo 30 16 5 9 53 36 +17 53
6 Błękitni Orneta 30 15 8 7 47 23 +24 53
7 Mamry Giżycko 30 14 7 9 62 44 +18 49
8 Mrągowia Mrągowo 30 11 10 9 40 39 +1 43
9 Warmiak Łukta 30 12 5 13 46 49 −3 41
10 Śniardwy Orzysz (S) 30 12 5 13 40 43 −3 41 Spadek do klasy okręgowej
11 Omulew Wielbark 30 11 3 16 36 52 −16 36
12 Polonia Pasłęk (S) 30 8 10 12 27 38 −11 34 Spadek do klasy okręgowej
13 Orzeł Janowiec Kościelny (S) 30 7 7 16 35 58 −23 28
14 Pisa Barczewo (S) 30 7 6 17 34 61 −27 27
15 DKS Dobre Miasto (S) 30 2 2 26 14 91 −77 8
16 Start Kozłowo (S) 30 6 3 21 20 65 −45 21 Spadek do klasy A

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • Start Kozłowo wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej i został zdegradowany do A klasy
  • Śniardwy Orzysz zgłosiły się do klasy okręgowej, wobec czego utrzymała się Omulew Wielbark

Grupa XVIII (wielkopolska południowa)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[33][34].

Uczestnicy poprzedniej edycji
ŚLE LKS Ślesin 2
PLE Polonia 1912 Leszno 3
PĘP Dąbroczanka Pępowo 4
KOŚ Obra Kościan 5
RAC PKS Racot 6
GKN Górnik Konin 7
SŁU SKP Słupca 8
VOS Victoria Ostrzeszów 9
OKŁ Olimpia Koło 10
KOŹ Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 11
WOL Grom Wolsztyn 12
MRO Orzeł Mroczeń 13
KOB Piast Kobylin 14
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska
WRZ Victoria Września 13
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Kalisz
KEP Polonia Kępno 1
grupa Leszno
RAW Rawia Rawicz 1

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Górnik Konin (M) 30 24 2 4 82 24 +58 74 Baraże o III ligę
2 Obra Kościan 30 22 4 4 67 26 +41 70
3 Victoria Września 30 22 2 6 89 39 +50 68
4 LKS Ślesin 30 15 9 6 53 34 +19 54
5 Polonia 1912 Leszno 30 15 7 8 68 45 +23 52
6 Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 30 15 4 11 57 47 +10 49
7 SKP Słupca 30 12 8 10 46 33 +13 44
8 Victoria Ostrzeszów 30 12 4 14 63 62 +1 40
9 Dąbroczanka Pępowo 30 12 3 15 51 59 −8 39
10 Polonia Kępno 30 10 8 12 45 49 −4 38
11 Rawia Rawicz 30 11 4 15 46 59 −13 37
12 PKS Racot 30 10 6 14 44 63 −19 36
13 Olimpia Koło (S) 30 8 5 17 31 67 −36 29 Spadek do klasy A
14 Piast Kobylin (S) 30 7 2 21 38 64 −26 23
15 Orzeł Mroczeń (S) 30 3 4 23 30 86 −56 13
16 Grom Wolsztyn (S) 30 4 4 22 28 81 −53 16

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Grom Wolsztyn wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Grupa XIX (wielkopolska północna)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.

Uczestnicy poprzedniej edycji
LTR Lubuszanin Trzcianka 4
TRZ Zjednoczeni Trzemeszno 6
DOP GKS Dopiewo 16
SZY Iskra Szydłowo 8
GRP Grom Plewiska 14
WSK Wełna Skoki 1
MIĘ Warta Międzychód 3
LKO 1922 Lechia Kostrzyn 7
SPO Sparta Oborniki 2
MGN Mieszko Gniezno 11
HPO Huragan Pobiedziska 12
PRZ Płomień Przyprostynia 13
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska
TPO Tarnovia Tarnowo Podgórne 14
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Piła (północ)
WYS GLKS Wysoka 1
grupa Poznań (zachód)
MLW Mawit Lwówek 1
grupa Poznań (wschód)
KOR Kotwica Kórnik 1

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Warta Międzychód 30 24 2 4 83 28 +55 74 Baraże o III ligę
2 Iskra Szydłowo 30 23 2 5 80 28 +52 71
3 Lubuszanin Trzcianka 30 17 8 5 67 34 +33 59
4 GKS Dopiewo 30 17 2 11 61 42 +19 53
5 Grom Plewiska 30 16 4 10 77 45 +32 52
6 Sparta Oborniki 30 15 5 10 39 31 +8 50
7 Tarnovia Tarnowo Podgórne 30 16 1 13 68 48 +20 49
8 Kotwica Kórnik 30 12 5 13 49 48 +1 41
9 1922 Lechia Kostrzyn 30 11 7 12 51 66 −15 40
10 GLKS Wysoka 30 12 4 14 51 61 −10 40
11 Huragan Pobiedziska 30 12 3 15 44 60 −16 39
12 Zjednoczeni Trzemeszno (S) 30 10 6 14 44 66 −22 36 Spadek do klasy A
13 Mieszko Gniezno (S) 30 8 10 12 38 48 −10 34
14 Wełna Skoki (S) 30 5 7 18 36 61 −25 22
15 Płomień Przyprostynia (S) 30 5 3 22 33 74 −41 18
16 Mawit Lwówek (S) 30 1 3 26 13 94 −81 6

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XX (zachodniopomorska)[edytuj | edytuj kod]

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy pomorsko-zachodniopomorskiej III ligi. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej[35][36].

Uczestnicy poprzedniej edycji
DĄB Dąb Dębno 1
CHO Odra Chojna 2
DSZ Darzbór Szczecinek 3
OMY Osadnik Myślibórz 4
HSZ Hutnik Szczecin 5
GRY Gryf Kamień Pomorski 6
KLU Kluczevia Stargard Szczeciński 7
GOL Ina Goleniów 8
BIA Iskra Białogard 9
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2014/2015
grupa pomorsko-zachodniopomorska
DYG Rasel Dygowo 14
LEM Leśnik Manowo 15
AST Astra Ustronie Morskie 16
Aiga uparrow inv.svg Awans z ligi okręgowej
grupa Koszalin
WIE Wiekowianka Wiekowo 1
GOS Olimp Gościno 2
grupa Szczecin
CHO Piast Chociwel 1
JZA Jeziorak Załom 2

Objaśnienia:

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Leśnik Manowo 30 18 8 4 58 19 +39 62 Awans do III ligi
2 Kluczevia Stargard Szczeciński 30 19 1 10 52 36 +16 58
3 Ina Goleniów 30 16 5 9 68 49 +19 53
4 Hutnik Szczecin 30 16 4 10 58 42 +16 52
5 Darzbór Szczecinek 30 15 6 9 48 31 +17 51
6 Astra Ustronie Morskie 30 13 10 7 43 32 +11 49
7 Jeziorak Załom 30 15 3 12 56 46 +10 48
8 Rasel Dygowo 30 12 8 10 34 42 −8 44
9 Olimp Gościno 30 13 4 13 52 51 +1 43
10 Gryf Kamień Pomorski 30 11 8 11 40 42 −2 41
11 Piast Chociwel 30 11 6 13 57 54 +3 39
12 Dąb Dębno 30 9 5 16 46 66 −20 32
13 Osadnik Myślibórz 30 8 8 14 44 49 −5 32
14 Iskra Białogard 30 7 7 16 43 57 −14 28
15 Odra Chojna 30 6 5 19 32 63 −31 23 Spadek do klasy okręgowej
16 Wiekowianka Wiekowo 30 5 4 21 38 90 −52 19

Źródło: 90minut (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 23 lipca 2015].
  2. Regulamin rozgrywek DZPN na sezon 2015/2016. [dostęp 23 lipca 2015].
  3. Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 23 lipca 2015].
  4. Regulamin rozgrywek IV ligi K-PZPN na sezon 2015/2016. [dostęp 23 lipca 2015].
  5. Lubelski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 23 lipca 2015].
  6. Regulamin rozgrywek LZPN na sezon 2015/2016. [dostęp 23 lipca 2015].
  7. Lubuski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 25 lipca 2015].
  8. Regulamin Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 25 lipca 2015].
  9. Łódzki Związek Piłki Nożnej. [dostęp 6 sierpnia 2015].
  10. Regulaminy Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 6 sierpnia 2015].
  11. Małopolski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 7 sierpnia 2015].
  12. Regulamin rozgrywek piłkarskich Małopolskiego ZPN. [dostęp 25 lipca 2015].
  13. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. [dostęp 25 lipca 2015].
  14. Regulamin Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 25 lipca 2015].
  15. Dolcan II Ząbki wycofany z rozgrywek po rundzie jesiennej. [dostęp 23 grudnia 2016].
  16. Regulamin rozgrywek piłkarskich Mazowieckiego ZPN. [dostęp 25 lipca 2015].
  17. Opolski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 25 lipca 2015].
  18. Regulamin rozgrywek piłkarskich Opolskiego ZPN. [dostęp 25 lipca 2015].
  19. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. [dostęp 26 lipca 2015].
  20. Podlaski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 27 lipca 2015].
  21. KS Michałowo rezygnuje z gry w III lidze, grupa podlasko-warmińsko-mazurska. [dostęp 26 lipca 2015].
  22. Pomorski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 28 lipca 2015].
  23. Regulamin rozgrywek Pomorskiego ZPN na sezon 2015/2016. [dostęp 28 lipca 2015].
  24. Zawisza Borzytuchom wycofał sie z rozgrywek po rundzie jesiennej. [dostęp 30 grudnia 2016].
  25. Śląski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 29 lipca 2015].
  26. Regulamin rozgrywek Śląskiego ZPN. [dostęp 29 lipca 2015].
  27. Unia Ząbkowice wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. [dostęp 4 stycznia 2017].
  28. Regulamin rozgrywek Śląskiego ZPN. [dostęp 29 lipca 2015].
  29. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 30 lipca 2015].
  30. Regulamin rozgrywek Świętokrzyskiego ZPN. [dostęp 30 lipca 2015].
  31. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 31 lipca 2015].
  32. Regulamin rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego ZPN. [dostęp 31 lipca 2015].
  33. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 31 lipca 2015].
  34. Regulamin Wielkopolskiego ZPN. [dostęp 31 lipca 2015].
  35. Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 4 sierpnia 2015].
  36. Regulamin rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 4 sierpnia 2015].