IV liga polska w piłce nożnej (2020/2021)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
IV liga 2020/2021
2019/2020 2021/2022
Szczegóły
Państwo

 Polska

Termin

lipiec 2020 - czerwiec 2021

IV liga 2020/2021 – 13. edycja rozgrywek piątego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008. Startują w nich drużyny, grając w 21 grupach systemem kołowym. Sezon ligowy rozpoczął się w sierpniu 2020, ostatnie mecze rozegrane zostaną w czerwcu 2021 roku.

Zasięg terytorialny grup[edytuj | edytuj kod]

grupa I grupa II grupa III grupa IV grupa V
Dolnoslaskie location map.PNG Dolnoslaskie location map.PNG Kujawsko pomorskie location map.PNG Lubelskie location map.PNG Lubuskie location map.PNG
woj. dolnośląskie woj. dolnośląskie woj. kujawsko-pomorskie woj. lubelskie woj. lubuskie
grupa VI grupa VII grupa VIII grupa IX grupa X
Lodzkie location map.PNG Malopolskie location map.PNG Malopolskie location map.PNG Mazowieckie location map.PNG Mazowieckie location map.PNG
woj. łódzkie woj. małopolskie woj. małopolskie woj. mazowieckie woj. mazowieckie
grupa XI grupa XII grupa XIII grupa XIV grupa XV
Mazowieckie location map.PNG Opolskie location map.PNG Podkarpackie location map.PNG Podlaskie location map.PNG Pomorskie location map.PNG
woj. mazowieckie woj. opolskie woj. podkarpackie woj. podlaskie woj. pomorskie
grupa XVI grupa XVII grupa XVIII grupa XIX grupa XX
Slaskie location map.PNG Slaskie location map.PNG Swietokrzyskie location map.PNG Warminsko-mazurskie location map.PNG Wielkopolskie location map.PNG
woj. śląskie woj. śląskie woj. świętokrzyskie woj. warmińsko-mazurskie woj. wielkopolskie
grupa XXI
Zachodniopomorskie location map.PNG
woj. zachodniopomorskie

Zasady spadków i awansów[edytuj | edytuj kod]

IV liga jest szczeblem regionalnym, pośrednim między rozgrywkami grupowymi (III ligi) i okręgowymi (V ligi).

Mistrzowie grup uzyskają awans do III ligi, natomiast od czterech do siedmiu ostatnich drużyn spadnie do odpowiedniej grupy okręgowej V ligi, przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa I (dolnośląska wschód)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa dolnośląskiego
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w IV lidze polskiej, gr. dolnośląskiej (wschód) 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Lechia Dzierżoniów (M) 33 29 0 4 117 34 +83 87 Baraż o awans do III ligi
2 AKS Strzegom 33 25 6 2 101 29 +72 81
3 Bielawianka Bielawa 34 25 4 5 119 38 +81 79
4 MKP Wołów 33 20 5 8 77 43 +34 65
5 Polonia Trzebnica 33 17 4 12 54 39 +15 55
6 Piast Nowa Ruda 33 15 9 9 63 48 +15 54
7 Moto Jelcz Oława 33 15 7 11 63 50 +13 52
8 Sokół Marcinkowice 34 16 3 15 86 58 +28 51
9 GKS Mirków/Długołęka 33 15 6 12 84 62 +22 51
10 Sokół Wielka Lipa 33 14 7 12 64 51 +13 49
11 Orzeł Ząbkowice Śląskie 33 14 7 12 58 53 +5 49
12 Piast Żerniki 34 12 10 12 57 40 +17 46
13 Mechanik Brzezina (S) 33 13 3 17 69 77 −8 42 Spadek do klasy okręgowej
14 Nysa Kłodzko (S) 33 8 9 16 49 62 −13 33
15 LKS Bystrzyca Górna (S) 33 8 8 17 47 76 −29 32
16 Orzeł Lubawka1 33 8 8 17 42 91 −49 32 Drużyna wycofana
17 Unia Bardo1 33 5 3 25 41 119 −78 18
18 Orzeł Prusice (S) 33 3 2 28 38 166 −128 11 Spadek do klasy okręgowej
19 Pogoń Pieszyce (S) 33 1 3 29 25 118 −93 6
Źródło: Tabela, Mechanik Brzezina
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Orzeł Lubawka i Unia Bardo zrezygnowały z udziału w klasie okręgowej w następnym sezonie[1].

Grupa II (dolnośląska zachód)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa dolnośląskiego
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w IV lidze polskiej, gr. dolnośląskiej (zachód) 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Karkonosze Jelenia Góra (M) (A) 33 25 5 3 92 20 +72 80 Baraż o awans do III ligi
2 Chrobry II Głogów 33 23 6 4 89 18 +71 75
3 Sparta Rudna 33 19 6 8 104 55 +49 63
4 Apis Jędrzychowice 33 19 5 9 84 52 +32 62
5 Mewa Kunice 33 15 7 11 72 65 +7 52
6 Leśnik Osiecznica 33 16 4 13 67 58 +9 52
7 Prochowiczanka Prochowice 33 14 8 11 58 49 +9 50
8 Sparta Grębocice 33 14 6 13 69 64 +5 48
9 Stal Chocianów 33 13 8 12 56 50 +6 47
10 Kuźnia Jawor 34 15 2 17 52 73 −21 47
11 Odra Ścinawa 33 13 7 13 76 63 +13 46
12 Górnik Złotoryja 33 12 8 13 45 44 +1 44
13 Konfeks Legnica (S) 33 11 11 11 64 62 +2 44 Spadek do klasy okręgowej
14 Orkan Szczedrzykowice (S) 33 12 5 16 41 61 −20 41
15 Gryf Gryfów Śląski (S) 33 10 7 16 42 69 −27 37
16 Włókniarz Leśna (S) 34 8 10 16 46 68 −22 34
17 Orla Wąsosz (S) 33 7 9 17 48 73 −25 30
18 KS Legnickie Pole (S) 34 6 1 27 36 129 −93 19
19 Lotnik Jeżów Sudecki (S) 33 4 3 26 36 104 −68 15
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa III (kujawsko-pomorska)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa kujawsko-pomorskiego
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w IV lidze, gr. kujawsko-pomorskiej 2020/21

Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Zawisza Bydgoszcz 18 14 3 1 56 21 +35 45 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej
2 Włocłavia Włocławek 18 13 3 2 61 14 +47 42
3 Lider Włocławek 18 12 3 3 60 22 +38 39
4 Sportis Łochowo 18 10 4 4 41 17 +24 34
5 Kujawianka Izbica Kujawska 18 9 6 3 39 27 +12 33
6 Chemik Bydgoszcz 18 9 5 4 36 22 +14 32
7 Pogoń Mogilno 18 9 2 7 34 33 +1 29
8 Legia Chełmża 18 9 2 7 29 25 +4 29 Kwalifikacja do grupy spadkowej
9 Sparta Brodnica 18 7 5 6 28 24 +4 26
10 Lech Rypin 18 7 4 7 27 35 −8 25
11 Unia Gniewkowo 18 7 4 7 31 41 −10 25
12 Wda Świecie 18 8 0 10 38 44 −6 24
13 BKS Bydgoszcz 18 7 2 9 40 41 −1 23
14 Chełmianka Chełmno 18 6 1 11 26 38 −12 19
15 Orlęta Aleksandrów Kujawski 18 5 1 12 24 45 −21 16
16 Cuiavia Inowrocław 18 4 3 11 20 46 −26 15
17 Start Pruszcz 18 4 2 12 25 40 −15 14
18 Kujawiak Kowal 18 3 4 11 18 38 −20 13
19 KS Brzoza 18 1 0 17 17 77 −60 3
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Grupa mistrzowska
1 Zawisza Bydgoszcz (M) (A) 30 21 7 2 87 29 +58 70 Awans do III ligi
2 Włocłavia Włocławek 30 21 4 5 82 24 +58 67
3 Chemik Bydgoszcz 30 17 7 6 59 30 +29 58
4 Sportis Łochowo 30 15 6 9 62 41 +21 51
5 Kujawianka Izbica Kujawska 30 14 7 9 55 49 +6 49
6 Lider Włocławek 30 13 4 13 66 58 +8 43
7 Pogoń Mogilno 30 10 5 15 46 55 −9 35
Grupa spadkowa
8 Unia Gniewkowo 29 14 6 9 52 50 +2 48
9 Wda Świecie 29 15 2 12 68 62 +6 47
10 Lech Rypin 29 13 6 10 46 48 −2 45
11 BKS Bydgoszcz 29 13 3 13 69 60 +9 42
12 Sparta Brodnica 29 11 7 11 47 34 +13 40
13 Chełminianka Chełmno 29 12 3 14 48 52 −4 39
14 Legia Chełmża1 (S) 29 11 4 14 43 50 −7 37 Spadek do klasy A
15 Orlęta Aleksandrów Kujawski 29 11 2 16 40 62 −22 35 Baraże o utrzymanie
16 Start Pruszcz 29 10 4 15 50 59 −9 34
17 Cuiavia Inowrocław1 29 9 5 15 44 61 −17 32
18 Kujawiak Kowal (S) 29 5 4 20 31 69 −38 19 Spadek do klasy okręgowej
19 KS Brzoza3 (S) 29 1 0 28 24 126 −102 3 Spadek do klasy B
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Legia Chełża wycofała się z rozgrywek IV ligi, w związku z czym spadła do Klasy A, natomiast Cuiavia Inowrocław utrzymała się w IV lidze[2].
2KS Brzoza przystąpiła w następnym sezonie do rozgrywek Klasy B.

Baraże o IV ligę[edytuj | edytuj kod]

Zespoły, które zajęły miejsca 15 oraz 16 podczas sezonu zasadniczego Grupy III Kujawsko-Pomorskiej zagrały mecz barażowy o otrzymanie w IV lidze z drugimi zespołami Klasy okręgowej grupy Kujawsko-Pomorskiej I oraz grupy Kujawsko-Pomorskiej II.


W IV lidze utrzymały się Start Pruszcz[3][4] oraz Orlęta Aleksandrów Kujawski[5][6][7].


Grupa IV (lubelska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w IV lidze, gr. lubelskiej 2020/2021 (na czerwono - drużyny z grupy I, na zielono - z grupy II)

Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Grupa I (północna)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Huragan Międzyrzec Podlaski 22 15 3 4 49 19 +30 48 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej
2 Powiślak Końskowola 22 13 3 6 46 29 +17 42
3 Lutnia Piszczac 22 9 7 6 31 32 −1 34 LPI – WŁO 3:2
WŁO – LPI 0:1
4 Włodawianka Włodawa 22 10 4 8 43 30 +13 34
5 POM Iskra Piotrowice 22 11 0 11 35 30 +5 33 PIO – LUB 2:1
LUB – PIO 1:2
6 Lublinianka Lublin 22 10 3 9 35 25 +10 33
7 Górnik II Łęczna 22 10 2 10 32 26 +6 32 Kwalifikacja do grupy spadkowej
8 Sparta Rejowiec Fabryczny 22 8 6 8 20 36 −16 30
9 Opolanin Opole Lubelskie 22 7 7 8 34 40 −6 28
10 Orlęta Łuków 22 7 4 11 30 50 −20 25
11 Start Krasnystaw 22 3 7 12 21 35 −14 16
12 Bizon Jeleniec 22 3 6 13 22 46 −24 15
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa II (południowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Tomasovia Tomaszów Lubelski 22 21 1 0 83 7 +76 64 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej
2 Victoria Żmudź 22 13 5 4 40 16 +24 44
3 Granit Bychawa 22 12 4 6 42 22 +20 40
4 Świdniczanka Świdnik1 22 12 3 7 45 25 +20 39
5 Kryształ Werbkowice 22 11 4 7 33 25 +8 37
6 Huczwa Tyszowce 22 10 3 9 38 33 +5 33 HTY – GRY 6:0
GRY – HTY 2:1
7 Gryf Gmina Zamość 22 10 3 9 27 39 −12 33 Kwalifikacja do grupy spadkowej
8 Grom Różaniec 22 9 4 9 35 24 +11 31
9 Unia Hrubieszów 22 6 6 10 26 49 −23 24
10 Kłos Gmina Chełm 22 6 4 12 20 33 −13 22
11 Łada 1945 Biłgoraj 22 2 1 19 11 78 −67 7
12 Unia Białopole 22 1 0 21 21 70 −49 3
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Po rundzie jesiennej (w 2021 roku) GLTS Świdniczanka Świdnik Mały zmieniła nazwę klubu na KS Świdniczanka Świdnik.

Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
Grupa mistrzowska
1 Tomasovia Tomaszów Lubelski (M) (A) 34 33 1 0 135 11 +124 100 Awans do III ligi
2 Świdniczanka Świdnik 34 20 6 8 81 41 +40 66
3 Victoria Żmudź3 (S) 34 20 5 9 60 31 +29 65 Spadek do klasy A
4 Huragan Międzyrzec Podlaski 34 19 6 9 69 46 +23 63
5 Granit Bychawa 34 18 7 9 72 41 +31 61 GBY – WER 2:0
WER – GBY 1:0
6 Kryształ Werbkowice 34 18 7 9 64 33 +31 61
7 Powiślak Końskowola 34 18 5 11 67 53 +14 59
8 Huczwa Tyszowce 34 14 6 14 61 58 +3 48
9 POM Iskra Piotrowice 34 15 0 19 51 66 −15 45
10 Włodawianka Włodawa 34 12 5 17 54 73 −19 41
11 Lublinianka Lublin 34 11 5 18 44 55 −11 38 LUB – LPI 0:0
LPI – LUB 0:1
12 Lutnia Piszczac 34 9 11 14 41 64 −23 38
Grupa spadkowa
13 Górnik II Łęczna 34 17 4 13 54 35 +19 55 ŁĘ2 – REF 1:2
REF – ŁĘ2 0:2
14 Sparta Rejowiec Fabryczny 34 16 7 11 38 41 −3 55
15 Opolanin Opole Lubelskie 34 15 9 10 79 58 +21 54
16 Gryf Gmina Zamość 34 14 6 14 42 51 −9 48
17 Orlęta Łuków 34 13 8 13 58 62 −4 47
18 Kłos Gmina Chełm 34 12 7 15 35 42 −7 43 KŁO – SKR 2:2
SKR – KŁO 0:1
19 Start Krasnystaw2 34 11 10 13 45 39 +6 43
20 Grom Różaniec3 34 11 7 16 57 53 +4 40
21 Bizon Jeleniec (S) 34 6 8 20 40 78 −38 26 Spadek do klasy okręgowej
22 Łada 1945 Biłgoraj (S) 34 7 3 24 27 100 −73 24
23 Unia Białopole (S) 34 2 3 29 33 105 −72 9
24 Unia Hrubieszów1 (S) 34 6 6 22 26 97 −71 24 Spadek do klasy A
Źródło: Tabela - gr. mistrzowska; Tabela - gr. spadkowa
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Unia Hrubieszów wycofała się z rozgrywek Grupy spadkowej po 4. kolejce.
2Ze względu na rezygnację Unii Żabików (mistrza bialskiej Klasy okręgowej) oraz Gromu Kąkolewnica i Bad Boys Zastawia (pozostałych drużyn tej grupy uprawnionych do awansu, w przypadku rezygnacji mistrza grupy), w IV lidze utrzymał się Start Krasnystaw[8]
3Victoria Żmudź wycofała się z rozgrywek IV ligi sezonu 2021/2022, w związku z czym utrzymał się Grom Różaniec[9][10]

Grupa V (lubuska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. lubuskiej 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Carina Gubin (M) (A) 36 23 11 2 98 33 +65 80 Awans do III ligi
2 Ilanka Rzepin 36 23 7 6 111 51 +60 76
3 Dąb Przybyszów 36 20 8 8 94 64 +30 68
4 Stilon Gorzów Wielkopolski 36 19 10 7 72 29 +43 67
5 Polonia Słubice 36 18 7 11 67 52 +15 61
6 Spójnia Ośno Lubuskie 36 16 10 10 65 48 +17 58
7 Korona Kożuchów 36 16 9 11 63 47 +16 57
8 Czarni Witnica 36 17 6 13 54 59 −5 57
9 Odra Nietków 36 15 8 13 72 60 +12 53
10 Syrena Zbąszynek 36 16 2 18 77 70 +7 50
11 Lechia II Zielona Góra 36 14 8 14 79 58 +21 50
12 Meprozet Stare Kurowo 36 13 10 13 55 61 −6 49
13 Pogoń Świebodzin 36 12 11 13 61 57 +4 47
14 KP Piast Iłowa 36 12 11 13 77 67 +10 47
15 Czarni Żagań 36 11 11 14 61 62 −1 44
16 Arka Nowa Sól (S) 36 9 7 20 52 79 −27 34 Spadek do klasy okręgowej
17 Pogoń Skwierzyna (S) 36 6 4 26 35 104 −69 22
18 Tęcza Krosno Odrzańskie (S) 36 4 6 26 29 129 −100 18
19 Stal Sulęcin (S) 36 2 6 28 28 120 −92 12
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa VI (łódzka)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa łódzkiego
Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. łódzkiej 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 ŁKS II Łódź (M) (A) 38 31 6 1 129 33 +96 99 Awans do III ligi
2 Warta Sieradz 38 28 4 6 115 43 +72 88
3 Orkan Buczek 38 28 3 7 129 55 +74 87
4 Boruta Zgierz 38 23 9 6 87 44 +43 78
5 Omega Kleszczów 38 21 6 11 93 46 +47 69
6 Zjednoczeni Stryków 38 19 11 8 79 37 +42 68
7 Orzeł Nieborów 38 15 11 12 67 59 +8 56
8 LKS Kwiatkowice 38 17 4 17 77 57 +20 55
9 Polonia Piotrków Trybunalski 38 16 6 16 68 65 +3 54
10 Włókniarz Zelów 38 15 9 14 54 54 0 54
11 Skalnik Sulejów 38 15 5 18 53 58 −5 50
12 Pogoń Zduńska Wola 38 14 8 16 53 61 −8 50
13 Stal Głowno 38 14 5 19 54 79 −25 47
14 Andrespolia Wiśniowa Góra 38 11 11 16 66 71 −5 44
15 Warta Działoszyn (S) 38 10 10 18 62 77 −15 40 Spadek do klasy okręgowej
16 Jutrzenka Drzewce (S) 38 9 3 26 50 113 −63 30
17 Ner Poddębice (S) 38 9 2 27 44 137 −93 29
18 Czarni Rząśnia (S) 38 8 3 27 40 106 −66 27
19 Jutrzenka Warta (S) 38 7 5 26 43 108 −65 26
20 Ceramika Opoczno (S) 38 7 5 26 38 98 −60 26
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.


Grupa VII (małopolska wschód)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa małopolskiego
Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. małopolskiej (wschód) 2020/21

Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Lubań Maniowy 19 14 4 1 44 22 +22 46 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej MAN – PMU 2:0
PMU – MAN -:-
2 Poprad Muszyna 19 15 1 3 52 17 +35 46
3 Unia Tarnów 19 15 0 4 67 24 +43 45
4 Limanovia Limanowa 19 13 2 4 43 17 +26 41 LIM – RAZ 2:0
RAZ – LIM -:-
5 Wierchy Rabka Zdrój 19 12 5 2 33 17 +16 41
6 Wolania Wola Rzędzińska 19 10 5 4 35 18 +17 35
7 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 19 10 4 5 52 29 +23 34 BB2 – GOR -:-
GOR – BB2 2:3
8 Glinik Gorlice 19 10 4 5 35 22 +13 34
9 Sokół Słopnice 19 9 2 8 45 35 +10 29
10 Metal Tarnów 19 7 5 7 30 30 0 26
11 Watra Białka Tatrzańska 19 7 2 10 25 31 −6 23 Kwalifikacja do grupy spadkowej BTA – TAR -:-
TAR – BTA 0:1
12 Tarnovia Tarnów 19 7 2 10 30 34 −4 23
13 GKS Drwinia 19 6 3 10 19 31 −12 21
14 Skalnik Kamionka Wielka 19 6 2 11 26 40 −14 20
15 Bocheński KS 19 5 4 10 25 36 −11 19
16 Orkan Szczyrzyc 19 5 3 11 23 41 −18 18
17 Okocimski KS Brzesko 19 4 2 13 28 50 −22 14
18 Rylovia Rylowa 19 3 1 15 17 62 −45 10 RYL – BAR -:-
BAR – RYL 0:2
19 Barciczanka Barcice 19 3 1 15 17 49 −32 10
20 Poprad Rytro 19 1 4 14 17 58 −41 7
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Grupa mistrzowska
1 Unia Tarnów (M) (A) 28 22 1 5 95 34 +61 67 Baraż o awans do III ligi
2 Poprad Muszyna 28 20 4 4 72 27 +45 64
3 Lubań Maniowy 28 17 6 5 58 40 +18 57
4 Wierchy Rabka Zdrój 28 16 7 5 50 35 +15 55
5 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 28 15 5 8 71 42 +29 50
6 Wolania Wola Rzędzińska 28 13 7 8 47 36 +11 46
7 Limanovia Limanowa 28 14 4 10 53 39 +14 46
8 Glinik Gorlice 28 13 5 10 49 43 +6 44
9 Sokół Słopnice 28 11 5 12 58 50 +8 38
10 Metal Tarnów 28 10 6 12 44 46 −2 36
Grupa spadkowa
11 Watra Białka Tatrzańska 28 13 3 12 41 40 +1 42
12 Bocheński KS 28 12 5 11 44 42 +2 41
13 Skalnik Kamionka Wielka 28 11 4 13 42 51 −9 37
14 Tarnovia Tarnów 28 10 4 14 47 45 +2 34
15 Okocimski KS Brzesko 28 10 3 15 48 61 −13 33
16 GKS Drwinia (S) 28 8 6 14 32 42 −10 30 Spadek do klasy okręgowej
17 Orkan Szczyrzyc (S) 28 7 3 18 33 63 −30 24
18 Barciczanka Barcice (S) 28 6 3 19 31 67 −36 21
19 Poprad Rytro (S) 28 3 6 19 29 78 −49 15
20 Rylovia Rylowa (S) 28 4 3 21 25 88 −63 15
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Liczba spadkowiczów może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa VIII (małopolska zachód)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa małopolskiego
Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. małopolskiej (zachód) 2020/21

Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Wiślanie Jaśkowice 18 13 4 1 66 14 +52 43 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej
2 Orzeł Ryczów 18 13 3 2 41 18 +23 42
3 Beskid Andrychów 18 10 3 5 32 23 +9 33
4 Sokół Kocmyrzów Baranówka 18 9 5 4 40 22 +18 32
5 Dalin Myślenice 18 9 3 6 36 30 +6 30
6 LKS Jawiszowice 18 8 5 5 34 29 +5 29 JAW – TRZ 3:1
TRZ – JAW -:-
7 MKS Trzebinia 18 8 5 5 30 26 +4 29
8 Pcimianka Pcim 18 7 5 6 31 25 +6 26 PCI: 4 pkt
OSW: 2 pkt
CLE: 1 pkt
9 Unia Oświęcim 18 7 5 6 34 27 +7 26
10 Clepardia Kraków 18 7 5 6 35 29 +6 26 Kwalifikacja do grupy spadkowej
11 KS Chełmek 18 7 4 7 33 25 +8 25
12 LKS Śledziejowice 18 7 2 9 36 48 −12 23 ŚLE – OPW -:-
OPW – ŚLE 0:1
13 Orzeł Piaski Wielkie 18 6 5 7 17 27 −10 23
14 Garbarnia II Kraków 18 5 6 7 29 33 −4 21 GA2 – WEG -:-
WEG – GA2 0:2
15 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 18 6 3 9 22 39 −17 21
16 Słomniczanka Słomniki 18 5 3 10 26 39 −13 18
17 Strażak Rajsko 18 4 4 10 24 41 −17 16
18 Puszcza II Niepołomice1 18 3 2 13 22 47 −25 11
19 Proszowianka Proszowice 18 0 2 16 13 59 −46 2
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Do rozgrywek dokooptowana została drużyna Puszcza II Niepołomice.

Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Grupa mistrzowska
1 Wiślanie Jaśkowice (M) 26 19 4 3 86 28 +58 61 Baraż o awans do III ligi
2 Orzeł Ryczów 26 17 4 5 56 38 +18 55
3 Pcimianka Pcim 26 14 5 7 54 32 +22 47
4 LKS Jawiszowice 26 12 6 8 58 51 +7 42
5 Dalin Myślenice 26 12 5 9 50 43 +7 41
6 Beskid Andrychów 26 11 6 9 37 36 +1 39
7 Sokół Kocmyrzów Baranówka 26 10 7 9 58 44 +14 37
8 Unia Oświęcim 26 10 7 9 47 41 +6 37
9 MKS Trzebinia 26 9 6 11 39 42 −3 33
Grupa spadkowa
10 KS Chełmek 27 11 8 8 50 40 +10 41
11 Clepardia Kraków 27 10 10 7 55 43 +12 40
12 Garbarnia II Kraków 27 10 9 8 46 42 +4 39
13 Słomniczanka Słomniki 27 11 4 12 49 48 +1 37
14 LKS Śledziejowice (S) 27 10 3 14 53 67 −14 33 Spadek do klasy okręgowej
15 Orzeł Piaski Wielkie (S) 27 7 11 9 27 42 −15 32
16 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (S) 27 8 6 13 31 55 −24 30
17 Strażak Rajsko (S) 27 7 5 15 39 60 −21 26
18 Puszcza II Niepołomice (S) 27 5 5 17 38 63 −25 20
19 Proszowianka Proszowice (S) 27 1 5 21 21 79 −58 8
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Liczba spadkowiczów może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa IX (mazowiecka północ)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. mazowieckiej północ 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Mławianka Mława (M) 26 20 1 5 100 32 +68 61 Baraż o awans do III ligi
2 Świt Staroźreby 26 17 6 3 56 21 +35 57
3 Wisła II Płock 26 17 3 6 75 29 +46 54
4 Huragan Wołomin 26 16 6 4 56 32 +24 54
5 MKS Przasnysz 26 16 1 9 64 32 +32 49
6 Hutnik Warszawa 26 14 6 6 61 32 +29 48
7 Wkra Żuromin 26 10 3 13 42 51 −9 33
8 KS CK Troszyn 26 8 6 12 49 44 +5 30
9 Żyrardowianka Żyrardów 26 8 5 13 52 58 −6 29
10 Makowianka Maków Mazowiecki 26 7 7 12 46 58 −12 28 Baraże o utrzymanie
11 Nadnarwianka Pułtusk (S) 26 7 6 13 43 47 −4 27 Spadek do klasy okręgowej
12 KS Łomianki (S) 26 7 6 13 39 61 −22 27
13 Bzura Chodaków (S) 26 5 2 19 30 88 −58 17
14 Kasztelan Sierpc (S) 26 0 2 24 12 140 −128 2
Aktualne na 30 czerwca 2021. Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Liczba spadkowiczów może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa X (mazowiecka centralna)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. mazowieckiej centralnej 2020/21
Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. mazowieckiej centralnej z Warszawy
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Ząbkovia Ząbki (M) 26 24 1 1 85 18 +67 73 Baraż o awans do III ligi
2 Victoria Sulejówek 26 19 2 5 88 35 +53 59
3 MKS Piaseczno 26 19 2 5 71 30 +41 59
4 Escola Varsovia 26 14 3 9 72 39 +33 45
5 Drukarz Warszawa 26 11 5 10 49 36 +13 38
6 Mazur Karczew 26 11 5 10 39 41 −2 38
7 KS Raszyn 26 11 4 11 42 47 −5 37
8 AP Marcovia Marki 26 10 7 9 48 59 −11 37
9 Unia Warszawa 26 10 5 11 38 44 −6 35
10 Znicz II Pruszków (S) 26 9 5 12 43 40 +3 32 Baraże o utrzymanie
11 Okęcie Warszawa (S) 26 7 3 16 33 76 −43 24 Spadek do klasy okręgowej
12 Józefovia Józefów (S) 26 5 3 18 27 57 −30 18
13 Sparta Jazgarzew (S) 26 5 0 21 32 69 −37 15
14 Ożarowianka Ożarów Mazowiecki (S) 26 4 1 21 21 95 −74 13
Aktualne na 30 czerwca 2021. Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Liczba spadkowiczów może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa XI (mazowiecka południe)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. mazowieckiej południe 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Pilica Białobrzegi (M) (A) 26 22 2 2 90 34 +56 68 Baraż o awans do III ligi
2 Mazovia Mińsk Mazowiecki 26 15 9 2 90 29 +61 54
3 Mszczonowianka Mszczonów 26 13 6 7 58 37 +21 45
4 Oskar Przysucha 26 11 8 7 60 35 +25 41
5 Podlasie Sokołów Podlaski 26 11 6 9 54 46 +8 39
6 Zamłynie Radom 26 11 4 11 54 62 −8 37
7 Wilga Garwolin 26 10 6 10 48 43 +5 36
8 Tygrys Huta Mińska 26 10 3 13 39 41 −2 33
9 Pogoń II Siedlce 26 10 3 13 43 56 −13 33
10 KS Warka (S) 26 9 5 12 47 50 −3 32 Baraże o utrzymanie
11 Mazowsze Grójec (S) 26 8 6 12 36 45 −9 30 Spadek do klasy okręgowej
12 Proch Pionki (S) 26 8 4 14 37 52 −15 28
13 Hutnik Huta Czechy (S) 26 6 3 17 21 82 −61 21
14 Radomiak II Radom (S) 26 3 5 18 24 89 −65 14
Aktualne na 30 czerwca 2021. Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Liczba spadkowiczów może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa XII (opolska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. opolskiej 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Ruch Zdzieszowice3 (M) 42 38 3 1 163 24 +139 117
2 LZS Starowice Dolne 42 31 6 5 115 39 +76 99
3 Agroplon Głuszyna 42 24 11 7 80 38 +42 83
4 Porawie Większyce 42 25 7 10 92 52 +40 82
5 Małapanew Ozimek 42 25 7 10 90 48 +42 82
6 Unia Krapkowice 42 18 9 15 79 69 +10 63
7 Piast Strzelce Opolskie 42 19 6 17 69 65 +4 63
8 Odra II Opole 42 19 6 17 83 61 +22 63
9 MKS Gogolin 42 16 14 12 84 68 +16 62
10 Skalnik Gracze 42 17 9 16 61 57 +4 60
11 Polonia Głubczyce 42 19 2 21 91 74 +17 59
12 Victoria Chróścice 42 16 7 19 85 105 −20 55
13 LZS Skorogoszcz 42 14 10 18 68 82 −14 52
14 Chemik Kędzierzyn-Koźle 42 15 7 20 78 88 −10 52
15 Fortuna Głogówek 42 13 11 18 75 87 −12 50
16 OKS Olesno 42 14 7 21 68 91 −23 49
17 Pogoń Prudnik2 (S) 42 12 7 23 68 109 −41 43 Spadek do klasy okręgowej
18 Start Namysłów (S) 42 11 10 21 38 71 −33 43
19 GKS Głuchołazy (S) 42 11 8 23 55 92 −37 41
20 LZS Walce (S) 42 11 3 28 54 110 −56 36
21 Olimpia Lewin Brzeski (S) 42 7 9 26 48 118 −70 30
22 Swornica Czarnowąsy1 (S) 42 6 3 33 22 118 −96 21 Drużyna wycofana
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Swornica Czarnowąsy wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej (drużyna została rozwiązana).
2Ze względu na spadek Polonii Nysy z III ligi, z IV ligi spada również Pogoń Prudnik
3Ruch Zdzieszowice zrezygnował z awansu do III ligi.

Grupa XIII (podkarpacka)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. podkarpackiej 2020/21

Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Korona Rzeszów 21 13 4 4 49 26 +23 43 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej
2 Izolator Boguchwała 21 13 4 4 37 18 +19 43
3 Piast Tuczempy 21 12 5 4 41 24 +17 41
4 Karpaty Krosno 21 12 4 5 31 17 +14 40
5 Głogovia Głogów Małopolski 21 11 5 5 40 26 +14 38
6 Wisłok Wiśniowa 21 11 5 5 45 33 +12 38
7 Igloopol Dębica 21 10 7 4 24 15 +9 37
8 JKS 1909 Jarosław 21 12 1 8 30 22 +8 37
9 Stal II Mielec 21 11 3 7 48 20 +28 36 Kwalifikacja do grupy spadkowej
10 Polonia Przemyśl 21 9 5 7 27 27 0 32
11 Legion Pilzno 21 9 4 8 30 33 −3 31
12 Sokół Kolbuszowa Dolna 21 8 6 7 27 23 +4 30
13 Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 21 8 6 7 28 29 −1 30
14 Sokół Nisko 21 7 7 7 38 35 +3 28
15 Błękitni Ropczyce 21 7 3 11 25 30 −5 24
16 Orzeł Przeworsk 21 6 4 11 24 35 −11 22
17 Czarni 1910 Jasło 21 5 4 12 21 36 −15 19
18 Partyzant Targowiska 21 5 2 14 21 46 −25 17
19 Stal II Stalowa Wola 21 5 2 14 30 63 −33 17
20 Lechia Sędziszów Małopolski 21 3 6 12 25 40 −15 15
21 Start Pruchnik 21 3 5 13 15 35 −20 14
22 Resovia II 21 4 2 15 27 50 −23 14
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
Grupa mistrzowska
1 Korona Rzeszów (M) (A) 35 24 7 4 84 40 +44 79 Awans do III ligi
2 Izolator Boguchwała 35 21 6 8 63 36 +27 69
3 Karpaty Krosno 35 19 5 11 49 36 +13 62
4 Wisłok Wiśniowa 35 16 10 9 63 52 +11 58
5 Głogovia Głogów Małopolski 35 14 11 10 59 47 +12 53
6 Piast Tuczempy 35 15 7 13 59 49 +10 52
7 JKS 1909 Jarosław 35 14 7 14 43 40 +3 49
8 Igloopol Dębica 35 13 10 12 39 43 −4 49
Grupa spadkowa
9 Stal II Mielec 34 18 5 11 76 31 +45 59
10 Polonia Przemyśl 34 17 8 9 54 40 +14 59
11 Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 34 15 8 11 48 47 +1 53
12 Legion Pilzno 34 15 6 13 48 49 −1 51
13 Sokół Kolbuszowa Dolna 34 14 7 13 49 42 +7 49
14 Błękitni Ropczyce 34 14 5 15 49 47 +2 47
15 Orzeł Przeworsk 34 13 6 15 43 45 −2 45
16 Sokół Nisko1 (S) 34 11 10 13 57 61 −4 43 Spadek do klasy okręgowej
17 Czarni 1910 Jasło (S) 34 9 10 15 40 53 −13 37
18 Stal II Stalowa Wola (S) 34 9 6 19 48 87 −39 33
19 Lechia Sędziszów Małopolski (S) 34 8 8 18 39 57 −18 32
20 Resovia II (S) 34 8 5 21 45 69 −24 29
21 Partyzant Targowiska (S) 34 8 5 21 36 72 −36 29
22 Start Pruchnik (S) 34 4 6 24 26 74 −48 18
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Ze względu na spadek KS Wiązownicy z III ligi, z IV ligi spada dodatkowo Sokół Nisko.

Grupa XIV (podlaska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. podlaskiej 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Wissa Szczuczyn (M) (A) 32 26 3 3 92 30 +62 81 Awans do III ligi
2 Tur Bielsk Podlaski 32 24 6 2 105 24 +81 78
3 Promień Mońki 32 23 6 3 94 38 +56 75
4 ŁKS 1926 Łomża 32 20 4 8 92 34 +58 64
5 Warmia Grajewo 32 18 6 8 66 40 +26 60
6 KS Michałowo 32 17 2 13 87 69 +18 53
7 Krypnianka Krypno 32 15 5 12 76 64 +12 50
8 Hetman Białystok 32 15 5 12 70 53 +17 50
9 Sparta 1951 Szepietowo 32 13 3 16 56 54 +2 42
10 Orzeł Kolno 32 10 7 15 56 75 −19 37
11 Cresovia Siemiatycze 32 8 10 14 44 70 −26 34
12 MOSP Białystok 32 9 7 16 52 65 −13 34
13 Wigry II Suwałki (S) 32 10 2 20 45 85 −40 32 Spadek do klasy okręgowej
14 Sokół 1946 Sokółka (S) 32 8 3 21 43 80 −37 27
15 Sparta Augustów (S) 32 7 3 22 41 83 −42 24
16 MKS Mielnik (S) 32 6 2 24 31 101 −70 20
17 Dąb Dąbrowa Białostocka (S) 32 5 2 25 26 111 −85 17
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XV (pomorska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. pomorskiej 2020/21

Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Kaszubia Kościerzyna 19 15 4 0 64 15 +49 49 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej
2 Stolem Gniewino 17 15 2 0 51 13 +38 47
3 Jaguar Gdańsk 19 12 3 4 45 21 +24 39
4 Anioły Garczegorze 17 10 1 6 35 21 +14 31
5 Gedania Gdańsk 17 8 5 4 34 27 +7 29
6 Gryf Słupsk 16 7 4 5 37 22 +15 25
7 Chojniczanka II Chojnice 17 7 4 6 41 24 +17 25
8 GKS Kowale 17 6 7 4 27 31 −4 25
9 Pogoń Lębork 17 6 5 6 18 33 −15 23
10 Gwiazda Karsin 17 6 4 7 33 38 −5 22
11 MKS Władysławowo 17 6 4 7 21 33 −12 22 Kwalifikacja do grupy spadkowej
12 Lechia II Gdańsk 17 5 5 7 39 31 +8 20
13 GOSRiT Luzino 18 4 8 6 21 31 −10 20
14 Wierzyca Pelplin 17 4 6 7 20 38 −18 18
15 Grom Nowy Staw 16 5 3 8 16 30 −14 18
16 Cartusia Kartuzy 17 4 4 9 20 35 −15 16
17 Wda Lipusz 17 4 4 9 14 25 −11 16
18 Powiśle Dzierzgoń 17 4 3 10 23 31 −8 15
19 Jantar Ustka 17 2 6 9 25 46 −21 12
20 Arka II Gdynia 17 2 6 9 24 37 −13 12
21 Sokół Zblewo 17 3 2 12 27 53 −26 11
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
Grupa mistrzowska
1 Stolem Gniewino (M) (A) 29 22 6 1 74 26 +48 72 Awans do III ligi
2 Kaszubia Kościerzyna 29 21 7 1 85 26 +59 70
3 Jaguar Gdańsk 29 22 3 4 74 28 +46 69
4 Gedania Gdańsk 29 13 8 8 64 50 +14 47
5 Chojniczanka II Chojnice 29 11 8 10 64 39 +25 41
6 Pogoń Lębork 29 10 9 10 39 59 −20 39
7 Wierzyca Pelplin 29 10 8 11 45 58 −13 38
8 Anioły Garczegorze 29 11 2 16 48 56 −8 35
9 Gryf Słupsk 29 9 7 13 55 51 +4 34
10 GKS Kowale 29 8 9 12 44 64 −20 33
Grupa spadkowa
11 Lechia II Gdańsk 29 11 6 12 65 55 +10 39
12 Grom Nowy Staw 29 10 9 10 34 48 −14 39
13 Wda Lipusz 29 11 4 14 34 43 −9 37
14 Arka II Gdynia 29 10 7 12 57 48 +9 37
15 Jantar Ustka 29 10 7 12 47 54 −7 37
16 KTS-K Luzino 29 8 12 9 38 46 −8 36
17 MKS Władysławowo 29 9 6 14 43 63 −20 33
18 Powiśle Dzierzgoń (S) 29 9 4 16 46 62 −16 31 Spadek do klasy okręgowej
19 Cartusia Kartuzy (S) 29 7 6 16 37 58 −21 27
20 Gwiazda Karsin (S) 29 7 6 16 50 75 −25 27
21 Sokół Zblewo1 (S) 20 3 2 15 27 62 −35 11 Spadek do klasy A
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Liczba spadkowiczów może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
1Sokół Zblewo wycofał się z rozgrywek po 21. kolejce[11]

Grupa XVI (śląska I)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. śląskiej I 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Raków II Częstochowa (M) (B) 32 21 6 5 68 22 +46 69 Baraż o awans do III ligi
2 Znicz Kłobuck1 32 19 4 9 62 32 +30 61 Drużyna wycofana
3 Unia Dąbrowa Górnicza 32 16 8 8 51 41 +10 56
4 Ruch Radzionków 32 16 6 10 49 36 +13 54
5 Warta Zawiercie 32 15 8 9 70 42 +28 53
6 MKS Myszków 32 13 7 12 44 45 −1 46
7 Unia Kosztowy 32 12 9 11 57 55 +2 45
8 Polonia Łaziska Górne 32 13 5 14 51 65 −14 44
9 Szombierki Bytom 32 12 7 13 45 49 −4 43
10 Szczakowianka Jaworzno 32 12 5 15 54 66 −12 41
11 Przemsza Siewierz 32 11 8 13 39 43 −4 41
12 Śląsk Świętochłowice 32 11 7 14 44 53 −9 40
13 Gwarek Ornontowice 32 11 7 14 42 44 −2 40
14 Sarmacja Będzin1 (B) 32 11 6 15 39 48 −9 39 Baraże o utrzymanie
15 Drama Zbrosławice (S) 32 11 6 15 50 52 −2 39 Spadek do klasy okręgowej
16 AKS Mikołów (S) 32 9 10 13 34 40 −6 37
17 RKS Grodziec (S) 32 3 3 26 31 97 −66 12
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Znicz Kłobuck wycofał się po sezonie, w związku z czym rozegrano baraże pomiędzy ekipami z 14. miejsc w obu grupach śląskich o ostatnie miejsce na tym szczeblu[12].

Grupa XVII (śląska II)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa śląskiego
Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. śląskiej II 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Odra Wodzisław Śląski (M) (A) 32 26 1 5 99 38 +61 79 Baraż o awans do III ligi
2 Spójnia Landek 32 20 6 6 79 30 +49 66
3 GKS II Tychy 32 20 1 11 87 48 +39 61
4 Unia Książenice 32 19 4 9 61 51 +10 61
5 LKS Bełk 32 17 6 9 60 43 +17 57
6 Unia Turza Śląska 32 17 6 9 74 51 +23 57
7 Kuźnia Ustroń 32 15 5 12 51 57 −6 50
8 Rozwój Katowice 32 14 5 13 58 45 +13 47
9 Drzewiarz Jasienica 32 13 6 13 44 50 −6 45
10 MRKS Czechowice-Dziedzice 32 12 6 14 50 42 +8 42
11 Podbeskidzie II Bielsko-Biała 32 11 7 14 69 62 +7 40
12 LKS Czaniec 32 11 5 16 45 68 −23 38
13 Orzeł Łękawica 32 9 8 15 42 53 −11 35
14 Jedność 32 Przyszowice2 (B) 32 10 4 18 36 64 −28 34 Baraże o utrzymanie
15 GKS Radziechowy-Wieprz (S) 32 8 6 18 35 64 −29 30 Spadek do klasy okręgowej
16 Iskra Pszczyna (S) 32 5 2 25 39 101 −62 17
17 Odra Centrum Wodzisław Śląski1 (S) 32 6 0 26 29 91 −62 18 Drużyna rozwiązana
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Odra Centrum Wodzisław Śląski wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej (drużyna została rozwiązana).
2Znicz Kłobuck wycofał się po sezonie, w związku z czym rozegrano baraże pomiędzy ekipami z 14. miejsc w obu grupach śląskich o ostatnie miejsce na tym szczeblu[12].

Grupa XVIII (świętokrzyska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w IV lidze polskiej, gr. świętokrzyskiej 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Czarni Połaniec (M) (A) 38 27 4 7 94 40 +54 85 Awans do III ligi
2 Moravia Morawica 38 22 8 8 76 40 +36 74
3 Orlicz Suchedniów 38 21 8 9 74 46 +28 71
4 Spartakus Daleszyce 38 22 3 13 70 50 +20 69
5 GKS Nowiny 38 21 3 14 99 50 +49 66
6 Granat Skarżysko-Kamienna 38 20 5 13 81 45 +36 65
7 AKS 1947 Busko-Zdrój 38 20 4 14 79 59 +20 64
8 Alit Ożarów 38 17 10 11 75 64 +11 61
9 GKS Rudki 38 16 11 11 63 55 +8 59
10 Wierna Małogoszcz 38 17 6 15 82 72 +10 57
11 Star Starachowice 38 16 6 16 62 70 −8 54
12 Nida Pińczów 38 15 8 15 53 54 −1 53
13 Łysica Bodzentyn 38 15 5 18 56 65 −9 50 ŁYS – NKO 2:2
NKO – ŁYS 1:2
14 Neptun Końskie 38 14 8 16 59 57 +2 50
15 Pogoń 1945 Staszów 38 13 7 18 50 72 −22 46
16 Lubrzanka Kajetanów 38 10 6 22 52 103 −51 36
17 Naprzód Jędrzejów1 (S) 38 10 5 23 48 82 −34 35 Spadek do klasy okręgowej JĘD – WŁO 1:2
WŁO – JĘD 2:3
18 Hetman Włoszczowa (S) 38 9 8 21 56 82 −26 35
19 OKS Opatów (S) 38 6 8 24 49 89 −40 26
20 Partyzant Radoszyce2 (S) 38 4 7 27 29 112 −83 19 Spadek do klasy A
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Ze względu na spadek Korony II Kielce z III ligi, gr. IV, do Klasy okręgowej spada również Naprzód Jędrzejów
2Partyzant Radoszyce wycofał się z rozgrywek po 37. kolejce[13]


Grupa XIX (warmińsko-mazurska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. warmińsko-mazurskiej 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Mamry Giżycko (M) (A) 34 27 4 3 125 41 +84 85 Awans do III ligi
2 Mrągowia Mrągowo 34 25 3 6 84 37 +47 78
3 Polonia Lidzbark Warmiński 34 21 5 8 98 45 +53 68
4 Motor Lubawa 34 20 7 7 69 38 +31 67
5 ITS Jeziorak Iława 34 16 8 10 89 61 +28 56
6 Granica Kętrzyn 34 16 6 12 65 50 +15 54
7 Olimpia II Elbląg 34 16 5 13 65 51 +14 53
8 MKS Korsze 34 15 7 12 66 60 +6 52
9 Zatoka Braniewo 34 15 4 15 66 65 +1 49
10 Mazur Ełk 34 14 7 13 58 45 +13 49
11 Pisa Barczewo 34 14 6 14 75 77 −2 48 Baraże o utrzymanie
12 Błękitni Pasym 34 13 5 16 64 80 −16 44
13 Błękitni Orneta (S) 34 7 11 16 43 56 −13 32 Spadek do klasy okręgowej
14 Tęcza Biskupiec (S) 34 9 3 22 48 104 −56 30
15 GSZS Rybno (S) 34 8 5 21 53 101 −48 29
16 Warmia Olsztyn (S) 34 8 5 21 44 99 −55 29
17 Olimpia Olsztynek (S) 34 6 5 23 47 102 −55 23
18 Stomil II Olsztyn1 34 5 6 23 47 94 −47 21 Drużyna rozwiązana
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Stomil II Olsztyn nie przystąpił do rozgrywek w następnym sezonie.

Baraże o utrzymanie[edytuj | edytuj kod]


W IV lidze pozostają Pisa Barczewo i Błękitni Pasym.

Źródło:[14]

Grupa XX (wielkopolska)[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. wielkopolskiej 2020/21

Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Pogoń Nowe Skalmierzyce 21 14 4 3 60 24 +36 46 Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej
2 Victoria Września 21 14 4 3 55 26 +29 46
3 Warta Międzychód 21 13 5 3 49 19 +30 44
4 Centra Ostrów Wielkopolski 21 13 3 5 46 23 +23 42
5 LKS Gołuchów 21 13 2 6 42 16 +26 41
6 KKS 1925 II Kalisz 21 11 4 6 38 38 0 37
7 Odolanovia Odolanów 21 10 4 7 45 30 +15 34
8 Iskra Szydłowo 21 10 4 7 31 27 +4 34
9 Tarnovia Tarnowo Podgórne 21 10 3 8 45 35 +10 33 Kwalifikacja do grupy spadkowej
10 Obra Kościan 21 10 3 8 40 41 −1 33
11 Wilki Wilczyn 21 9 2 10 42 41 +1 29
12 Olimpia Koło 21 9 1 11 33 44 −11 28
13 Polonia Kępno 21 7 6 8 28 38 −10 27
14 Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 21 6 8 7 33 28 +5 26
15 Victoria Ostrzeszów 21 8 2 11 34 39 −5 26
16 Lubuszanin Trzcianka 21 8 2 11 43 57 −14 26
17 Polonia 1912 Leszno 21 6 4 11 31 54 −23 22
18 Kotwica Kórnik 21 6 2 13 29 40 −11 20
19 TPS Winogrady 21 5 5 11 32 52 −20 20
20 Krobianka Krobia 21 5 3 13 24 53 −29 18
21 Warta II Poznań 21 4 5 12 33 48 −15 17
22 GKS Dopiewo 21 0 4 17 11 51 −40 4
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
Grupa mistrzowska
1 Pogoń Nowe Skalmierzyce (M) (A) 35 26 4 5 99 38 +61 82 Awans do III ligi
2 Warta Międzychód 35 21 6 8 78 38 +40 69 MIĘ - 5pkt; 6:2
GOŁ - 2pkt; 2:6
3 LKS Gołuchów 35 21 6 8 69 28 +41 69
4 Victoria Września 35 20 8 7 81 47 +34 68
5 Centra Ostrów Wielkopolski 35 18 6 11 69 43 +26 60
6 KKS 1925 II Kalisz 35 15 7 13 51 62 −11 52
7 Iskra Szydłowo 35 12 7 16 46 54 −8 43
8 Odolanovia Odolanów 35 11 6 18 52 72 −20 39
Grupa spadkowa
9 Obra Kościan 34 16 9 9 66 52 +14 57
10 Tarnovia Tarnowo Podgórne 34 17 5 12 76 56 +20 56
11 Olimpia Koło 34 17 3 14 54 62 −8 54
12 Kotwica Kórnik 34 15 4 15 59 49 +10 49
13 Wilki Wilczyn 34 14 6 14 73 69 +4 48
14 Victoria Ostrzeszów 34 14 3 17 66 61 +5 45
15 Polonia Kępno 34 11 9 14 44 55 −11 42 Baraże o utrzymanie KEP – OST 2:0
OST – KEP 3:4
16 Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski (S) 34 10 12 12 60 51 +9 42 Spadek do V ligi
17 Lubuszanin Trzcianka (S) 34 12 5 17 68 86 −18 41
18 Warta II Poznań1 (S) 34 11 7 16 61 62 −1 40 Drużyna wycofana
19 Polonia 1912 Leszno (S) 34 11 6 17 59 84 −25 39 Spadek do V ligi
20 Krobianka Krobia (S) 34 11 4 19 50 78 −28 37
21 TPS Winogrady (S) 34 9 5 20 49 85 −36 32
22 GKS Dopiewo (S) 34 0 4 30 14 112 −98 4
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Warta II Poznań po zakończeniu sezonu nie przystąpiła do rozgrywek wielkopolskiej V ligi w sezonie 2021/2022 (drużyna została rozwiązana).

Grupa XXI (zachodniopomorska)[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa województwa zachodniopomorskiego
Geographylogo.svg
Kluby grające w IV lidze, gr. zachodniopomorskiej 2020/21
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Kluczevia Stargard (M) (A) 40 28 7 5 116 45 +71 91 Awans do III ligi
2 Vineta Wolin 40 23 14 3 97 33 +64 83
3 Ina Goleniów 40 20 8 12 96 60 +36 68
4 Leśnik Manowo 40 20 7 13 81 75 +6 67
5 MKP Szczecinek 40 18 8 14 92 71 +21 62
6 Hutnik Szczecin 40 17 9 14 78 67 +11 60
7 Sokół Karlino 40 17 8 15 82 84 −2 59
8 Błękitni II Stargard 40 17 7 16 98 71 +27 58
9 Darłovia Darłowo 40 14 14 12 85 63 +22 56
10 Orzeł Wałcz 40 16 7 17 57 72 −15 55
11 Wieża Postomino 40 16 7 17 87 83 +4 55
12 Olimp Gościno 40 17 3 20 72 90 −18 54
13 Biali Sądów 40 15 8 17 74 79 −5 53
14 Rasel Dygowo 40 16 5 19 78 76 +2 53
15 Rega Trzebiatów (S) 40 15 8 17 68 81 −13 53 Spadek do klasy okręgowej
16 Mechanik Bobolice (S) 40 16 5 19 85 90 −5 53
17 Lech Czaplinek (S) 40 13 11 16 54 60 −6 50
18 Iskierka Śmierdnica (S) 40 13 10 17 64 72 −8 49
19 Gryf Kamień Pomorski (S) 40 14 6 20 78 87 −9 48
20 Polonia Płoty (S) 40 7 7 26 55 139 −84 28
21 Sparta Węgorzyno (S) 40 7 3 30 53 152 −99 24
Źródło: Tabela
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o awans do III ligi[edytuj | edytuj kod]

Baraże o awans rozgrywano w przypadku, gdy na województwo przypadała więcej niż 1 grupa. W związku z tym, baraże rozegrano między mistrzami grup dolnośląskich, małopolskich, mazowieckich i śląskich.

Baraż mistrzów grup I i II[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: Karkonosze Jelenia Góra[15]

Baraż mistrzów grup VII i VIII[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: Unia Tarnów[16]

Baraż mistrzów grup IX, X i XI[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: Pilica Białobrzegi[17]

Baraż mistrzów grup XVI i XVII[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: Odra Wodzisław Śląski[18]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/42054,oficjalnie-nie-bedzie-pilki-seniorskiej-w-bardzie-unia-nie-przystapi-do-rozgrywek
  2. Inowrocław - Nieoczekiwany zwrot akcji! Cuiavia zostaje w IV lidze! - ki24.info, info/pl/13_sport/21450_nieoczekiwany-zwrot-akcji-to-juz-pewne---cuiavia-zostaje-w-iv-lidze.html [dostęp 2021-09-01] (pol.).
  3. Start Pruszcz zostaje w IV lidze. Krukowski show w rewanżu [ZDJĘCIA], nSwiecie.pl, 1 lipca 2021 [dostęp 2021-07-18].
  4. Remis w derbach gminy Pruszcz na otwarcie barażu o IV ligę, nSwiecie.pl, 26 czerwca 2021 [dostęp 2021-07-18].
  5. Marcin Gołembiewski, Wyniki na żywo rewanżowych meczów barażowych o 4 ligę kujawsko-pomorską: Start - Pomorzanin, Orlęta - Łokietek [30 czerwca 2021], Włocławek Nasze Miasto, 30 czerwca 2021 [dostęp 2021-07-18] (pol.).
  6. Baraże o udział w IV lidze, grupa: kujawsko-pomorska, www.90minut.pl [dostęp 2021-07-18].
  7. Paweł Czarniak, Tak było na meczu Łokietek Brześć Kujawski - Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:0. Baraż o 4. ligę kujawsko-pomorską [zdjęcia], Włocławek Nasze Miasto, 27 czerwca 2021 [dostęp 2021-07-18] (pol.).
  8. Żadna z czołowych ekip Keeza bialskiej klasy okręgowej nie jest zainteresowana grą w IV lidze - Dziennik Wschodni, dziennikwschodni.pl [dostęp 2021-09-05] (pol.).
  9. Victoria Żmudź wycofała się z IV ligi. Start Krasnystaw i Grom Różaniec uratowane, kłopoty Lewartu - Dziennik Wschodni, dziennikwschodni.pl [dostęp 2021-09-05] (pol.).
  10. Victoria Żmudź jednak w klasie „A”... | Nowy Tydzień, nowytydzien.pl [dostęp 2021-09-05] (pol.).
  11. https://www.pomorski-zpn.pl/komisja-ds-rozgrywek/komunikat-komisji-ds-rozgrywek-z-dnia-22042021-r/
  12. a b https://slzpn.pl/slaski/zpn/aktualnosci/5598/jednosc-32-przyszowice-zagra-w-iv-lidze
  13. Partyzant Radoszyce wycofał się z rozgrywek IV ligi świętokrzyskiej Końskie | Konecki24.pl, konecki24.pl [dostęp 2021-09-01] (pol.).
  14. Baraże o udział w forBET IV lidze, grupa: warmińsko-mazurska, www.90minut.pl [dostęp 2021-07-25].
  15. Baraże o udział w III lidze, grupa: III (Dolny Śląsk), www.90minut.pl [dostęp 2022-02-03].
  16. Baraże o udział w III lidze, grupa: IV, www.90minut.pl [dostęp 2022-02-03].
  17. Baraże o udział w III lidze, grupa: I, www.90minut.pl [dostęp 2022-02-03].
  18. Baraże o udział w III lidze, grupa: III (Śląsk), www.90minut.pl [dostęp 2022-02-03].