IV liga polska w piłce nożnej (grupa pomorska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
IV liga polska w piłce nożnej (grupa pomorska)
Zasięg geograficzny ligi
Zasięg geograficzny ligi
Sports current event.svg 2019/2020
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Pomorski Związek Piłki Nożnej
Data założenia 1997
Poprzednia nazwa IV liga - grupa Gdańsk, Słupsk
Nowa nazwa IV liga, grupa pomorska
Rozgrywki
Liczba drużyn 18
Wyższy poziom ligowy III liga, grupa II
Niższy poziom ligowy Klasa okręgowa
(grupy: gdańska I, gdańska II, słupska)
Puchary: Puchar Polski
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca Cartusia Kartuzy (2004/2005)
Obecny zwycięzca Grom Nowy Staw (2018/2019)
Strona internetowa

Pomorska grupa IV ligi jest jedną z 21 grup IV ligi. Występuje w niej 18 drużyn z województwa pomorskiego. Opiekunem rozgrywek jest Pomorski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Gdańsku.

Sezon 2019/2020[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Gwiazda Karsin 0 0 0 0 0 0 0 0 Awans do III ligi
2 Gedania Gdańsk 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Gryf Słupsk 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Pogoń Lębork 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Kaszubia Kościerzyna 0 0 0 0 0 0 0 0
6 GKS Przodkowo 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Stolem Gniewino 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Lechia II Gdańsk 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Arka II Gdynia 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Jaguar Kokoszki 0 0 0 0 0 0 0 0
11 GOSRiT Luzino 0 0 0 0 0 0 0 0
12 GKS Kowale 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Wda Lipusz 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Powiśle Dzierzgoń 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Jantar Ustka 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Wierzyca Pelplin 0 0 0 0 0 0 0 0 Spadek do klasy okręgowej
17 Lipniczanka Lipnica 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Cartusia Kartuzy 0 0 0 0 0 0 0 0

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2018/2019[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Grom Nowy Staw (M) (A) 36 24 7 5 106 45 +61 79 Awans do III ligi
2 Gryf Słupsk 36 24 4 8 85 44 +41 76
3 GKS Przodkowo 36 21 8 7 72 34 +38 71
4 Stolem Gniewino 36 20 10 6 96 52 +44 70
5 Lechia II Gdańsk 36 20 7 9 81 44 +37 67
6 Arka II Gdynia 36 19 10 7 103 54 +49 67
7 Powiśle Dzierzgoń 36 16 7 13 70 61 +9 55
8 Kaszubia Kościerzyna 36 17 3 16 65 65 0 54
9 Jantar Ustka 36 14 7 15 61 90 −29 49
10 GOSRiT Luzino 36 13 10 13 58 64 −6 49
11 Gedania Gdańsk 36 14 6 16 52 61 −9 48
12 Pogoń Lębork 36 12 8 16 51 56 −5 44
13 GKS Kowale 36 11 9 16 55 63 −8 42
14 Jaguar Kokoszki 36 12 6 18 55 72 −17 42
15 Wda Lipusz 36 10 5 21 54 79 −25 35
16 Anioły Garczegorze (S) 36 8 7 21 33 64 −31 31 Spadek do klasy okręgowej
17 Bytovia II Bytów (S) 36 6 9 21 38 97 −59 27
18 GTS Kolbudy (S) 36 6 9 21 51 91 −40 27
19 Orkan Rumia (S) 36 6 6 24 39 89 −50 24

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2017/2018[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Radunia Stężyca (M) (A) 34 31 1 2 120 18 +102 94 Awans do III ligi
2 Grom Nowy Staw 34 25 2 7 103 45 +58 77
3 Gryf Słupsk 34 20 7 7 81 43 +38 67
4 Kaszubia Kościerzyna 34 15 8 11 66 53 +13 53
5 Anioły Garczegorze 34 14 9 11 67 53 +14 51
6 Stolem Gniewino 34 14 9 11 71 58 +13 51
7 Arka II Gdynia 34 14 7 13 62 55 +7 49
8 Jaguar Kokoszki 34 13 9 12 60 58 +2 48
9 GOSRiT Luzino 34 14 6 14 45 53 −8 48
10 Pogoń Lębork 34 14 5 15 46 64 −18 47
11 Bytovia II Bytów 34 11 8 15 42 49 −7 41
12 GTS Kolbudy 34 10 11 13 55 49 +6 41
13 Powiśle Dzierzgoń 34 11 7 16 50 64 −14 40
14 Orkan Rumia 34 11 6 17 55 66 −11 39
15 Gedania Gdańsk 34 11 6 17 69 73 −4 39
16 Start Miastko (S) 34 9 9 16 54 80 −26 36 Spadek do klasy okręgowej
17 Cartusia Kartuzy (S) 34 9 8 17 67 77 −10 35
18 Sokół Wyczechy (S) 34 1 0 33 25 160 −135 3

Aktualne na 27 października 2017. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
UWAGA! Centrum Pelplin i KP Starogard Gdański wycofały się po zakończeniu sezonu 2016/2017. Ich miejsce zajęły Bytovia II Bytów i Sokół Wyczechy[1].

Sezon 2016/2017[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Wierzyca Pelplin (M) (A) 34 27 3 4 97 33 +64 84 Awans do III ligi
2 KP Starogard Gdański 34 20 6 8 73 40 +33 66
3 Centrum Pelplin 34 19 8 7 63 37 +26 65
4 Powiśle Dzierzgoń 34 18 8 8 55 42 +13 62
5 Grom Nowy Staw 34 19 4 11 69 51 +18 61
6 Arka II Gdynia 34 19 3 12 85 41 +44 60
7 Kaszubia Kościerzyna 34 17 4 13 68 59 +9 55
8 Gryf Słupsk 34 15 5 14 63 48 +15 50
9 Jaguar Kokoszki 34 14 8 12 62 56 +6 50
10 Stolem Gniewino 34 12 9 13 41 45 −4 45
11 GTS Kolbudy 34 12 8 14 60 55 +5 44
12 Orkan Rumia 34 12 8 14 48 64 −16 44
13 Gedania Gdańsk 34 11 5 18 50 65 −15 38
14 Cartusia Kartuzy 34 9 10 15 45 64 −19 37
15 Anioły Garczegorze 34 9 7 18 48 66 −18 34
16 Bytovia II Bytów2 34 9 7 18 39 68 −29 34
17 Sokół Wyczechy2 34 6 3 25 46 107 −61 21
18 Rodło Kwidzyn1 (S) 34 3 4 27 8 79 −71 13 Spadek do klasy A

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Rodło Kwidzyn wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej[2]
2W związku z wycofaniem się po sezonie Centrum Pelplin i KP Starogard Gdański dodatkowo utrzymały się Bytovia II Bytów i Sokół Wyczechy[3]

Sezon 2015/2016[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Pogoń Lębork 34 24 6 4 75 26 +49 78 Awans do III ligi
2 Rodło Kwidzyn 34 23 8 3 82 18 +64 77
3 KP Starogard Gdański 34 20 6 8 92 35 +57 66
4 GTS Kolbudy 34 19 4 11 71 35 +36 61
5 Bytovia II Bytów 34 19 3 12 73 49 +24 60
6 Powiśle Dzierzgoń 34 17 7 10 53 44 +9 58
7 Gedania Gdańsk 34 17 6 11 68 43 +25 57
8 Anioły Garczegorze 34 15 6 13 54 42 +12 51
9 Stolem Gniewino 34 14 9 11 55 41 +14 51
10 Jaguar Kokoszki 34 12 11 11 49 48 +1 47
11 Centrum Pelplin 34 14 5 15 48 51 −3 47
12 GOSRiT Luzino 34 12 8 14 52 43 +9 44
13 Brda Przechlewo 34 12 7 15 51 74 −23 43
14 MKS Władysławowo 34 12 2 20 54 81 −27 38
15 Start Miastko 34 8 10 16 42 63 −21 34
16 Jantar Ustka 34 8 5 21 50 107 −57 29
17 Gryf 2009 Tczew 34 6 2 26 37 106 −69 20 Spadek do klasy okręgowej
18 Zawisza Borzytuchom1 34 1 1 32 21 121 −100 4

Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Zawisza Borzytuchom wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej[4]

Sezon 2014/2015[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Gryf Słupsk (M) (A) 34 24 7 3 115 32 +83 79 Awans do III ligi
2 Wierzyca Pelplin (A) 34 24 4 6 78 35 +43 76
3 KP Starogard Gdański 34 20 8 6 80 39 +41 68
4 Anioły Garczegorze 34 19 6 9 62 25 +37 63
5 Jaguar Kokoszki 34 19 5 10 68 45 +23 62
6 Jantar Ustka 34 17 6 11 59 47 +12 57
7 Pogoń Lębork 34 16 7 11 59 44 +15 55
8 Centrum Pelplin 34 16 7 11 70 52 +18 55
9 Powiśle Dzierzgoń 34 15 9 10 65 46 +19 54
10 Bytovia II Bytów 34 17 1 16 67 65 +2 52
11 GTS Kolbudy 34 15 4 15 79 53 +26 49
12 MKS Władysławowo 34 14 5 15 54 60 −6 47
13 GOSRiT Luzino 34 12 6 16 44 59 −15 42
14 Start Miastko 34 11 8 15 51 80 −29 41
15 Polonia Gdańsk 34 7 7 20 47 59 −12 28 Spadek do klasy okręgowej
16 Amator Kiełpino 34 3 0 31 25 163 −138 9
17 Koral Dębnica1 34 5 4 25 30 84 −54 19 Spadek do klasy A
17 Olimpia Sztum1 34 3 2 29 16 87 −71 11

Źródło: 90minut.pl [dostęp 11 lipca 2015].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Koral Dębnica i Olimpia Sztum wycofały się z rozgrywek po rundzie jesiennej[5].

  • Awans do III ligi uzyskały: Gryf Słupsk i Wierzyca Pelplin.

Sezon 2013/2014[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 GKS Przodkowo (M) (A) 34 24 6 4 99 27 +72 78 Awans do III ligi
2 KS Chwaszczyno (A) 34 22 9 3 71 32 +39 75
3 GOSRiT Luzino 34 22 4 8 79 39 +40 70
4 Gryf Słupsk 34 20 5 9 100 43 +57 65
5 Powiśle Dzierzgoń 34 16 10 8 63 46 +17 58
6 GTS Kolbudy 34 17 6 11 75 58 +17 57
7 Wierzyca Pelplin 34 18 2 14 74 53 +21 56
8 Anioły Garczegorze 34 15 10 9 46 35 +11 55
9 Olimpia Sztum 34 16 6 12 43 47 −4 54
10 Pogoń Lębork 34 15 5 14 76 57 +19 50
11 Bytovia II Bytów 34 14 6 14 81 62 +19 48
12 Amator Kiełpino 34 14 5 15 58 59 −1 47
13 Pomezania Malbork (S) 34 11 3 20 58 66 −8 36 Spadek do klasy okręgowej
14 Orlęta Reda (S) 34 11 3 20 50 71 −21 36
15 Gryf 2009 Tczew (S) 34 10 3 21 43 85 −42 33
16 Żuławy Nowy Dwór Gdański (S) 34 9 4 21 47 75 −28 31
17 Piast Człuchów (S) 34 3 4 27 45 133 −88 13
18 Wietcisa Skarszewy (S) 34 3 1 30 22 142 −120 10

Źródło: 90minut.pl [dostęp 13 maja 2014].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
• Awans do III ligi uzyskały: GKS Przodkowo i KS Chwaszczyno.

Sezon 2012/2013[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Kaszubia Kościerzyna (M) (A) 34 28 4 2 84 17 +67 88 Awans do III ligi
2 Pomorze Potęgowo (A) 34 26 2 6 106 33 +73 80
3 Huragan Przodkowo 34 20 3 11 65 34 +31 63
4 KS Chwaszczyno 34 18 8 8 73 37 +36 62
5 Orlęta Reda 34 17 7 10 63 43 +20 58
6 GTS Kolbudy 34 16 6 12 76 55 +21 54
7 Anioły Garczegorze 34 14 11 9 50 40 +10 53
8 Powiśle Dzierzgoń 34 15 6 13 54 48 +6 51
9 Wietcisa Skarszewy 34 15 3 16 67 72 −5 48
10 Wierzyca Pelplin 34 14 6 14 53 53 0 48
11 Bytovia II Bytów 34 14 5 15 45 45 0 47
12 Gryf 2009 Tczew 34 13 8 13 45 54 −9 47
13 Pomezania Malbork 34 12 7 15 58 69 −11 43
14 GTS Pszczółki 34 10 6 18 50 78 −28 36
15 Czarni Czarne 34 6 9 19 44 79 −35 27
16 Chojniczanka II/Jantar Pawłowo 34 7 1 26 39 87 −48 22
17 Rodło Kwidzyn 34 6 4 24 46 100 −54 22
18 Czarni Przemysław 34 5 4 25 53 127 −74 19

Źródło: [1] [dostęp 8 października 2013].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • Awans do III ligi uzyskały: Kaszubia Kościerzyna i Pomorze Potęgowo[6].

Sezon 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Arka II Gdynia 30 71 22 5 3 89 22
2 Polonia Gdańsk 30 60 19 3 8 59 29
3 Orlęta Reda 30 53 16 5 9 58 32
4 Wietcisa Skarszewy 30 53 17 2 11 55 43
5 Powiśle Dzierzgoń 30 52 15 7 8 48 40
6 GTS Pszczółki 30 51 15 6 9 56 46
7 Pomorze Potęgowo 30 49 14 7 9 50 40
8 Wierzyca Pelplin 30 44 13 5 12 46 45
9 Pomezania Malbork 30 38 11 5 14 52 61
10 Huragan Przodkowo 30 36 11 3 16 43 49
11 Chojniczanka II/Jantar Pawłowo 30 35 10 5 15 50 60
12 Czarni Czarne 30 34 10 4 16 40 60
13 Pogoń Lębork 30 33 7 12 11 36 41
14 Olimpia Sztum 30 32 9 5 16 27 32
15 KP Starogard Gdański 30 28 9 1 20 39 60
16 Jantar Ustka 30 11 2 5 23 26 76
Legenda:
awans
spadek
  • Awans do III ligi uzyskały: Arka II Gdynia i Polonia Gdańsk.
  • Do klasy okręgowej spadły: Pogoń Lębork, Olimpia Sztum, KP Starogard Gdański i Jantar Ustka[7].

Sezon 2010/2011[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Gryf 2009 Tczew (M) (A) 30 22 2 6 90 33 +57 68 Awans do III ligi
2 Koral Dębnica (A) 30 17 5 8 73 36 +37 56
3 Pomorze Potęgowo 30 16 7 7 46 28 +18 55
4 Jantar Ustka 30 16 6 8 61 36 +25 54
5 Huragan Przodkowo 30 14 9 7 55 32 +23 51
6 Powiśle Dzierzgoń 30 12 10 8 48 39 +9 46
7 Pomezania Malbork 30 13 7 10 40 30 +10 46
8 Wietcisa Skarszewy 30 12 7 11 42 57 −15 43
9 Wierzyca Pelplin 30 12 6 12 64 57 +7 42
10 Olimpia Sztum 30 11 8 11 37 41 −4 41
11 Żuławy Nowy Dwór Gdański (S) 30 12 5 13 38 51 −13 41 Spadek do klasy okręgowej
12 Grom Kleszczewo (S) 30 12 4 14 40 47 −7 40
13 GTS Kolbudy (S) 30 10 7 13 50 57 −7 37
14 GKS Pęplino (S) 30 5 9 16 30 67 −37 24
15 Start Mrzezino (S) 30 4 4 22 24 68 −44 16
16 Pogoń Prabuty (S) 30 2 4 24 18 77 −59 10

Źródło: 90minut [dostęp 7 października 2013].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

  • Awans do III ligi uzyskały: Gryf 2009 Tczew i Koral Dębnica.
  • Do klasy okręgowej spadły: Żuławy Nowy Dwór Gdański, Grom Kleszczewo, GTS Kolbudy, GKS Pęplino, Start Mrzezino i Pogoń Prabuty[8].

Sezon 2009/2010[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Lechia II Gdańsk 30 60 17 9 4 63 19
2 Orlęta Reda 30 60 18 6 6 58 31
3 Gryf 2009 Tczew 30 58 18 4 8 61 41
4 Wierzyca Pelplin 30 50 15 5 10 78 56
5 Pomezania Malbork 30 48 12 12 6 43 30
6 Huragan Przodkowow 30 47 12 11 7 47 30
7 Pomorze Potęgowo 30 44 13 5 12 55 48
8 Olimpia Sztum 30 43 11 10 9 35 39
9 Powiśle Dzierzgoń 30 42 10 12 8 45 41
10 Wietcisa Skarszewy 30 37 11 4 15 39 58
11 Koral Dębnica 30 37 10 7 13 43 61
12 Żuławy Nowy Dwór Gdański 30 37 11 4 15 32 44
13 Czarni Czarne 30 30 8 6 16 35 40
14 Orzeł Trąbki Wielkie 30 27 7 6 17 32 60
15 Rodło Kwidzyn 30 25 7 4 19 28 48
16 Czarni Pruszcz Gdański 30 20 5 5 20 34 82
Legenda:
awans
spadek

Sezon 2008/2009[edytuj | edytuj kod]

Od sezonu 2008/2009 IV liga stanowi piąty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Chojniczanka Chojnice 30 75 24 3 3 86 27
2 Gryf Wejherowo 30 69 21 6 3 76 32
3 Lechia II Gdańsk 30 56 17 5 8 56 41
4 Orzeł Trąbki Wielkie 30 54 16 6 8 45 32
5 Huragan Przodkowo 30 52 14 10 6 46 25
6 Powiśle Dzierzgoń 30 45 13 6 11 41 39
7 Pomezania Malbork 30 43 11 10 9 44 29
8 GTS Kolbudy 30 41 11 8 11 36 38
9 Wisła Tczew 30 40 13 1 16 43 47
10 Start Mrzezino 30 39 12 3 15 35 40
11 Czarni Pruszcz Gdański 30 37 12 1 17 43 63
12 Pogoń Lębork 30 35 10 5 15 33 48
13 Koral Dębnica 30 29 7 8 15 41 65
14 Polonez Bobrowniki 30 25 7 4 19 35 68
15 TKP Tczew 30 24 6 6 18 33 61
16 Brda Przechlewo 30 12 2 6 22 26 64
Legenda:
awans
  • Awans uzyskały Chojniczanka Chojnice i Gryf Wejherowo[9].

Sezon 2007/2008[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Zatoka Puck 34 75 22 9 3 80 24
2 Bałtyk Gdynia 34 75 23 6 5 72 33
3 Orkan Rumia 34 65 19 8 7 69 38
4 Bytovia Bytów 34 60 17 9 8 50 31
5 Gryf 95 Słupsk 34 60 19 3 12 58 38
6 Olimpia Sztum 34 56 16 8 10 48 37
7 Orlęta Reda 34 55 15 10 9 34 25
8 Gryf Wejherowo 34 53 16 5 13 42 35
9 Lechia II Gdańsk 34 52 15 7 12 61 42
10 Orzeł Trąbki Wielkie 34 49 12 13 9 46 35
11 Powiśle Dzierzgoń 34 46 13 7 14 45 47
12 Brda Przechlewo 34 42 12 6 16 53 67
13 TKP Tczew 34 36 10 6 18 38 54
14 Huragan Przodkowo 34 32 8 8 18 34 53
15 Arka II Gdynia 34 30 8 6 20 34 56
16 Polonez Bobrowniki 34 25 6 7 21 29 76
17 Czarni Pruszcz Gdański 34 25 7 4 23 28 74
18 Czarni Czarne 34 19 5 4 25 19 75
Legenda:
baraże o nową II ligę

Sezon 2006/2007[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Wierzyca Pelplin 34 81 26 3 5 110 44
2 Orkan Rumia 34 69 21 6 7 71 32
3 Bałtyk Gdynia 34 67 19 10 5 81 46
4 Bytovia Bytów 34 61 18 7 9 53 35
5 GKS Luzino 34 57 18 3 13 64 48
6 Orlęta Reda 34 56 17 5 12 58 43
7 Arka II Gdynia 34 54 16 6 12 58 51
8 Powiśle Dzierzgoń 34 53 16 5 13 42 44
9 Orzeł Trąbki Wielkie 34 52 14 10 10 54 41
10 Huragan Przodkowo 34 49 13 10 11 43 36
11 Brda Przechlewo 34 48 14 6 14 51 60
12 Gryf Wejherowo 34 40 11 7 16 31 53
13 Czarni Pruszcz Gdański 34 38 10 8 16 52 75
14 Olimpia Sztum 34 38 11 5 18 42 47
15 Start Mrzezino 34 36 10 6 18 46 55
16 Czarni Czarne 34 28 7 7 20 39 77
17 Wierzyca Starogard Gdański 34 18 4 6 24 43 85
18 Jantar Ustka 34 16 4 4 26 23 89
Legenda:
awans
spadek po barażach
spadek
  • Wierzyca Pelplin awansowała do III ligi, grupy II
  • Wierzyca Starogard Gdański i Jantar Ustka spadły do klasy okręgowej
  • Start Mrzezino spadł z IV ligi po barażach
  • Olimpia Sztum i Czarni Czarne utrzymały się w IV lidze po barażach

Sezon 2005/2006[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Rodło Kwidzyn 34 78 24 6 4 83 42
2 Wierzyca Starogard Gdański 34 64 19 7 8 79 47
3 Wierzyca Pelplin 34 64 20 4 10 81 56
4 Bytovia Bytów 34 63 19 6 9 60 38
5 Powiśle Dzierzgoń 34 58 18 4 12 70 46
6 Bałtyk Gdynia 34 57 17 6 11 67 47
7 Start Mrzezino 34 54 14 12 8 57 38
8 Czarni Pruszcz Gdański 34 52 16 4 14 70 58
9 Orlęta Reda 34 48 13 9 12 46 43
10 Orkan Rumia 34 48 14 6 14 57 52
11 Arka II Gdynia 34 43 11 10 13 60 48
12 Jantar Ustka 34 43 12 7 15 40 53
13 Kaszuby Połchowo 34 43 11 10 13 46 47
14 Unia Tczew 34 40 11 7 16 40 71
15 Olimpia Sztum 34 37 11 4 19 48 76
16 Wisła Tczew 34 26 6 8 20 37 81
17 Gryf 95 Słupsk 34 22 4 10 20 38 80
18 Pomezania Malbork 34 15 3 6 25 37 93
Legenda:
awans
spadek
  • Rodło Kwidzyn awansowało do III ligi, grupy II
  • Kaszuby Połchowo, Unia Tczew, Wisła Tczew, Gryf 95 Słupsk i Pomezania Malbork spadły do klasy okręgowej
  • Olimpia Sztum utrzymała się w IV lidze po barażach

Sezon 2004/2005[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1. Cartusia Kartuzy 34 92 30 2 2 108 28
2 Bałtyk Gdynia 34 61 18 7 9 54 41
3 Kaszuby Połchowo 34 59 18 5 11 57 42
4 Wierzyca Starogard Gdański 34 56 15 11 8 62 49
5 Powiśle Dzierzgoń 34 56 16 8 10 59 52
6 Olimpia Sztum 34 52 15 7 12 53 41
7 Rodło Kwidzyn 34 51 15 6 13 65 59
8 Orkan Rumia 34 50 13 11 10 52 42
9 Arka II Gdynia 34 50 13 11 10 52 42
10 Orlęta Reda 34 49 13 10 11 52 35
11 Wisła Tczew 34 45 13 6 15 54 58
12 Gryf 95 Słupsk 34 45 13 6 15 54 64
13 Jantar Ustka 34 41 10 11 13 42 54
14 Pomezania Malbork 34 38 9 11 14 49 60
15 Gryf Wejherowo 34 32 9 5 20 27 60
16 KP Sopot 34 31 9 4 21 36 69
17 Chojniczanka Chojnice 34 25 8 1 25 33 66
18 Gedania Gdańsk 34 19 5 4 25 27 80
Legenda:
awans
spadek po barażach
spadek
  • Cartusia Kartuzy awansowała do III ligi, grupy II
  • Gryf Wejherowo, KP Sopot, Chojniczanka Chojnice i Gedania Gdańsk spadły do klasy okręgowej
  • Radunia Stężyca została wycofana z rozgrywek wskutek afery korupcyjnej. Zastąpiła ją Arka II Gdynia

Przypisy[edytuj | edytuj kod]