I liga argentyńska w piłce nożnej (1910)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Primera División 1910
18 (19) edycja pierwszej ligi argentyńskiej
1909 1911
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Argentyna
Termin 1 maja 1910 - 8 grudnia 1910
Liczba zespołów {{{liczba zespołów}}}
Liczba meczów 72
Bramki 281 (3,9 na mecz)
Mistrz Argentyny Alumni Buenos Aires

Mistrzem Argentyny w roku 1910 został klub Alumni Buenos Aires, a wicemistrzem Argentyny klub Porteño Buenos Aires.

Z ligi spadł ostatni w tabeli klub Argentino de Quilmes Buenos Aires, a na jego miejsce awansował klub Racing Buenos Aires.

Primera División[edytuj]

Mecze chronologicznie[edytuj]

Data Mecz
1 maja 1910 Alumni Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 3:0
1 maja 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 5:3
1 maja 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresGimnasia y Esgrima Buenos Aires 2:1
19 czerwca 1910 River Plate Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:4
Prandoni (2), Elías Fernández, Cunningham s – ?, ?, ?, ?
24 czerwca 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresBelgrano Athletic Buenos Aires 0:6
26 czerwca 1910 San Isidro Buenos AiresAlumni Buenos Aires 0:0
26 czerwca 1910 Estudiantes Buenos AiresBelgrano Athletic Buenos Aires 1:2
26 czerwca 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresPorteño Buenos Aires 1:2
29 czerwca 1910 Porteño Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 3:1
29 czerwca 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:7
?, ? – Elías Fernández (4), Prandoni (3)
3 lipca 1910 Estudiantes Buenos AiresAlumni Buenos Aires 0:0
3 lipca 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 1:1
3 lipca 1910 River Plate Buenos AiresPorteño Buenos Aires 3:0
Prandoni (2), Abbatángelo
9 lipca 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresPorteño Buenos Aires 4:1
10 lipca 1910 San Isidro Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:0
10 lipca 1910 River Plate Buenos AiresGimnasia y Esgrima Buenos Aires 3:1
Lamique, J. Diggs, Abbatángelo – ?
10 lipca 1910 Alumni Buenos AiresBelgrano Athletic Buenos Aires 2:0
17 lipca 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 3:0
24 lipca 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresPorteño Buenos Aires 2:2
J. Escobar, W. Diggs – ?, ?
31 lipca 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresAlumni Buenos Aires 1:2
31 lipca 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:2
?, ? – W. Diggs, F. Furst
31 lipca 1910 Porteño Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 4:0
31 lipca 1910 San Isidro Buenos AiresGimnasia y Esgrima Buenos Aires 1:1
7 sierpnia 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:0
mecz przerwany – dokończony 23 października 1910 roku
7 sierpnia 1910 Porteño Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 0:0
mecz przerwany – dokończony 21 sierpnia 1910 roku
7 sierpnia 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 6:2
14 sierpnia 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 3:2
W. Diggs, Cunningham s, Lloyd s – ?, ?
15 sierpnia 1910 Porteño Buenos AiresBelgrano Athletic Buenos Aires 2:0
21 sierpnia 1910 Estudiantes Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 4:0
21 sierpnia 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresBelgrano Athletic Buenos Aires 0:0
21 sierpnia 1910 Alumni Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 0:2
21 sierpnia 1910 Porteño Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 2:1
28 sierpnia 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresAlumni Buenos Aires 0:2
28 sierpnia 1910 Estudiantes Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 4:1
28 sierpnia 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
? – Elías Fernández
28 sierpnia 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresPorteño Buenos Aires 1:2
30 sierpnia 1910 San Isidro Buenos AiresPorteño Buenos Aires 1:1
30 sierpnia 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresAlumni Buenos Aires 1:6
30 sierpnia 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 2:2
30 sierpnia 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:0
4 września 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:0
4 września 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresAlumni Buenos Aires 0:5
4 września 1910 San Isidro Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:1
?, ? – Elías Fernández
8 września 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:2
18 września 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresBelgrano Athletic Buenos Aires 1:7
25 września 1910 Porteño Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 3:2
2 października 1910 River Plate Buenos AiresBelgrano Athletic Buenos Aires 2:1
Prandoni (2) – ?
2 października 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 1:1
2 października 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresAlumni Buenos Aires 0:6
2 października 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:2
9 października 1910 Quilmes Athletic Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 3:3
9 października 1910 Porteño Buenos AiresAlumni Buenos Aires 1:1
9 października 1910 Belgrano Athletic Buenos AiresGimnasia y Esgrima Buenos Aires 1:3
16 października 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresAlumni Buenos Aires 1:2
16 października 1910 San Isidro Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 1:2
16 października 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:2
16 października 1910 Porteño Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 5:1
?, ?, ?, ?, ? – Abbatángelo
23 października 1910 Estudiantes Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 3:0
23 października 1910 Porteño Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 0:2
23 października 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresAlumni Buenos Aires 2:2
23 października 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 4:0
H. Goodfellow, J. Escobar, F. Furst, G, Fernández
dokończenie meczu przerwanego 7 sierpnia przy stanie 2:0
30 października 1910 Porteño Buenos AiresAlumni Buenos Aires 3:3
30 października 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 2:4
30 października 1910 Estudiantes Buenos AiresGimnasia y Esgrima Buenos Aires 3:2
1 listopada 1910 River Plate Buenos AiresAlumni Buenos Aires 0:3
1 listopada 1910 Porteño Buenos AiresGimnasia y Esgrima Buenos Aires 2:2
1 listopada 1910 Estudiantes Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 4:1
6 listopada 1910 Estudiantes Buenos AiresAlumni Buenos Aires 2:5
11 listopada 1910 River Plate Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:1
13 listopada 1910 River Plate Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:2
Abbátángelo, Ganzigliotti – W. Diggs, J. Escobar
8 grudnia 1910 Gimnasia y Esgrima Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 4:0
8 grudnia[1] 1910 River Plate Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 3:3
J. Diggs (2), Prandoni – ?, ?, ?
8 grudnia 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 1:2
8 grudnia 1910 Argentino de Quilmes Buenos AiresGimnasia y Esgrima Buenos Aires 0:7

Końcowa tabela sezonu 1910[edytuj]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Alumni Buenos Aires 16 10 5 1 25 42 13
2 Porteño Buenos Aires 16 8 5 3 21 33 25
3 Belgrano Athletic Buenos Aires 16 8 3 5 19 42 24
4 Estudiantes Buenos Aires 16 8 3 5 19 33 29
5 San Isidro Buenos Aires 16 6 6 4 18 30 27
6 Gimnasia y Esgrima Buenos Aires 16 5 5 6 15 29 25
7 River Plate Buenos Aires 16 4 4 8 12 27 37
8 Quilmes Athletic Buenos Aires 16 2 4 10 8 24 52
9 Argentino de Quilmes Buenos Aires 16 2 3 11 7 21 49
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci
spadek

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]