Icasa Juazeiro do Norte

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Icasa Juazeiro do Norte
Pełna nazwa Associação Desportiva Recreativa Cultural Icasa
Przydomek Verdão do Cariri (Zieloni Cariri)
Barwy zielono-białe
Data założenia 1 maja 1963
Liga Campeonato Brasileiro Série B
Państwo  Brazylia
Stadion Romeirão
Prezes Zacarias Silva
Trener Márcio Bittencourt
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Associação Desportiva Recreativa e Cultural Icasa - jest brazylijskim klubem piłkarskim z siedzibą w Juazeiro do Norte w stanie Ceará.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Associação Desportiva Recreativa e Cultural Icasa został założony 1 maja 1963 przez Doro Germano i José Feijó de Sá jako Icasa Esporte Clube. Założyciele klubu byli właścicielami firmy włókienniczej Indústria Cearense de Algodão S.A, w skrócie ICASA, co dało nazwę nowego klubu. W 1973 klub po raz pierwszy uczestniczył w rozgrywkach ligi stanowej Ceará - Campeonato Cearense.

W premierowym sezonie Icasa zajęła siódme miejsce. W 1981 Icasa wystartował w rozgrywkach Campeonato Brasileiro Série C. Icasa przegrała w pierwszą rundzie z Baraúnas Mossoró i została wyeliminowana, zajmując ostatecznie 23. miejsce w rozgrywkach. W 1984 klub wystartował w rozgrywkach Campeonato Brasileiro Série B. Icasa przegrała w pierwszą rundzie z Botafogo João Pessoa i została wyeliminowana, zajmując ostatecznie 23. miejsce w rozgrywkach.

W 1992 Icasa na skutek procesu sądowego zostało uznana wraz z Ceara, Fortalezą i Tiradentes za mistrza stanu Ceará. W 1995 klub po raz drugi uczestniczył w rozgrywkach Série C. Icasa przeszła pierwszą rundę zajmując drugie miejsce w grupie, w drugiej rundzie wyeliminowała AD Vitória, w trzeciej Sousa EC odpadając w czwartej rundzie z Gamą Brasília, zajmując ostatecznie 16. miejsce w rozgrywkach. W 1998 Icasa po raz kolejny wystąpiła rozgrywkach Série C. W I rundzie zajęła 4. miejsce w swojej grupie i odpadła z dalszych rozgrywek, zajmując ostatecznie w nich 36. miejsce. W 1998 klub na skutek kłopotów finansowych, aby uniknąć płacenia zaległych płac piłkarzom został założony nowy klub Juazeiro Empreendimentos Esportivos Ltda..

To nie poprawiło sytuacji klubu i 7 stycznia 2002 Juazeiro zostało przekształcone w Associação Desportiva Recreativa Cultural Icasa. Klub w 2001 spadł do II ligi stanowej. W 2004 Icasa powróciła do I ligi stanowej. W latach 2005, 2007, 2008 klub zdobył wicemistrzostwo stanu. W 2005 klub awansował do rozgrywek Série C i występował w nich do 2009, kiedy to zajmując 4. miejsce awansował do Série B. W 2010 klub zajął w Série B 12. pozycję. Sukces ten okupiony został spadkiem do II ligi stanowej w 2009. Po roku jednak Icasa powróciła do elity stanu Ceará.

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]