If Stockholm Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
If Stockholm Open 2016
Miejsce  Szwecja
Sztokholm
Obiekt Kungliga tennishallen
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 17–23.10.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 635 645 €
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Thomas Johansson
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Argentyna Juan Martín del Potro
Gra podwójna
Szwecja Elias Ymer
Szwecja Mikael Ymer
2015 2017
Strona internetowa

If Stockholm Open 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2016 z cyklu If Stockholm Open rozgrywany w dniach 17–23 października 2016 roku w Sztokholmie na kortach twardych w hali o puli nagród 635 645 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Francja Gaël Monfils 8 2. runda
02Bułgaria Grigor Dimitrow 18 półfinał
03Chorwacja Ivo Karlović 20 ćwierćfinał
04Niemcy Alexander Zverev 21 półfinał
05Stany Zjednoczone Steve Johnson 24 1. runda
06Stany Zjednoczone Jack Sock 25 finał
07Stany Zjednoczone John Isner 26 1. runda
08Cypr Markos Pagdatis 36 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Portugalia Gastão Elias 4 4  
6  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6  
  6  Stany Zjednoczone Jack Sock 64 7 6  
  4  Niemcy Alexander Zverev 7 64 4  
4  Niemcy Alexander Zverev 6 7
  Q  Niemcy Tobias Kamke 3 65  
    6  Stany Zjednoczone Jack Sock 5 1
  WC  Argentyna Juan Martín del Potro 7 6
  WC  Argentyna Juan Martín del Potro 6 6  
3  Chorwacja Ivo Karlović 3 4  
WC  Argentyna Juan Martín del Potro 6 7
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 4 5  
 Południowa Afryka Kevin Anderson 63 7 2
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 5 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Francja Gaël Monfils 64 1  
 Portugalia Gastão Elias 6 6      Portugalia Gastão Elias 7 6  
 Chorwacja Ivan Dodig 2 1        Portugalia Gastão Elias 4 4
 Luksemburg Gilles Müller 6 3 3       6  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6
 Niemcy Dustin Brown 4 6 6      Niemcy Dustin Brown 65 6 4
 Tunezja Malik al-Dżaziri 6 3 65     6  Stany Zjednoczone Jack Sock 7 4 6  
6  Stany Zjednoczone Jack Sock 3 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Niemcy Alexander Zverev 7 6  
 Stany Zjednoczone Donald Young 5 4      Francja Adrian Mannarino 5 4  
 Francja Adrian Mannarino 7 6       4  Niemcy Alexander Zverev 6 7
Q  Niemcy Tobias Kamke 6 6       Q  Niemcy Tobias Kamke 3 65
WC  Szwecja Elias Ymer 4 0     Q  Niemcy Tobias Kamke 7 6
 Mołdawia Radu Albot 6 6      Mołdawia Radu Albot 68 3  
5  Stany Zjednoczone Steve Johnson 3 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Stany Zjednoczone John Isner 4 66  
WC  Argentyna Juan Martín del Potro 6 7     WC  Argentyna Juan Martín del Potro 6 6  
 Japonia Yūichi Sugita 6 61 3      Hiszpania Nicolás Almagro 4 3  
 Hiszpania Nicolás Almagro 3 7 6       WC  Argentyna Juan Martín del Potro 6 6
WC  Szwecja Mikael Ymer 6 6       3  Chorwacja Ivo Karlović 3 4
 Hiszpania Fernando Verdasco 2 1     WC  Szwecja Mikael Ymer 6 4 4
    3  Chorwacja Ivo Karlović 4 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Cypr Markos Pagdatis 6 4 2  
 Południowa Afryka Kevin Anderson 2 6 6      Południowa Afryka Kevin Anderson 7 6  
Q  Czechy Adam Pavlásek 3 5     Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 68 4  
Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 7        Południowa Afryka Kevin Anderson 63 7 2
 Niemcy Benjamin Becker 3 4       2  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 5 6
Q  Estonia Jürgen Zopp 6 6     Q  Estonia Jürgen Zopp 3 2
    2  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 100 800 250
Finalista 53 085 150
Półfinalista 28 755 90
Ćwierćfinalista 16 380 45
2. runda 9650 20
1. runda 5720 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Brazylia Marcelo Melo
Brazylia Bruno Soares
9 półfinał
02Indie Rohan Bopanna
Filipiny Treat Huey
43 półfinał
03Polska Marcin Matkowski
Holandia Jean-Julien Rojer
43 1. runda
04Chorwacja Mate Pavić
Nowa Zelandia Michael Venus
72 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
6 1  
 Południowa Afryka Kevin Anderson
 Argentyna Juan Martín del Potro
2 1k     1  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
6 6  
 Niemcy Gero Kretschmer
 Słowacja Igor Zelenay
6 5 10      Niemcy Gero Kretschmer
 Słowacja Igor Zelenay
4 4  
 Hiszpania Nicolás Almagro
 Hiszpania Fernando Verdasco
4 7 5       1  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
2 4  
4  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 6       4  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6  
 Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
65 4     4  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 3 10
WC  Szwecja Isak Arvidsson
 Szwecja Fred Simonsson
7 4 10     WC  Szwecja Isak Arvidsson
 Szwecja Fred Simonsson
4 6 8  
 Szwecja Robert Lindstedt
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
66 6 4       4  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
1 1
 Wielka Brytania Jonathan Marray
 Kanada Adil Shamasdin
6 1 5       WC  Szwecja Elias Ymer
 Szwecja Mikael Ymer
6 6
 Wielka Brytania Colin Fleming
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
3 6 10      Wielka Brytania Colin Fleming
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
3 6 9  
WC  Szwecja Elias Ymer
 Szwecja Mikael Ymer
7 1 11     WC  Szwecja Elias Ymer
 Szwecja Mikael Ymer
6 4 11  
3  Polska Marcin Matkowski
 Holandia Jean-Julien Rojer
62 6 9       WC  Szwecja Elias Ymer
 Szwecja Mikael Ymer
6 6
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Niemcy Philipp Petzschner
4 6 10       2  Indie Rohan Bopanna
 Filipiny Treat Huey
3 4  
 Szwecja Johan Brunström
 Szwecja Andreas Siljeström
6 4 12      Szwecja Johan Brunström
 Szwecja Andreas Siljeström
67 4
 Cypr Markos Pagdatis
 Luksemburg Gilles Müller
66 3     2  Indie Rohan Bopanna
 Filipiny Treat Huey
7 6  
2  Indie Rohan Bopanna
 Filipiny Treat Huey
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 30 620 250
Finaliści 16 100 150
Półfinaliści 8720 90
Ćwierćfinaliści 4990 45
1. runda 2920 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]