Ilaria Debertolis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ilaria Debertolis
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 17 września 1989
Feltre, Włochy
Klub G.S. FIAMME ORO
Debiut w PŚ 10.12.2011, Davos (56. miejsce - 15 km F)
Pierwsze punkty w PŚ 1.01.2013, Val Müstair (21. miejsce - sprint F)[a]

Ilaria Debertolis (ur. 17 września 1989 r. w Feltre.) – włoska biegaczka narciarska, która starty w Pucharze Świata rozpoczęła w 2011 r. Wcześniej występowała w zawodach FIS Race, Pucharze Alpejskim. Była ona uczestniczką Mistrzostw Świata w 2013 r. w Val di Fiemme oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, w 2014 r.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
32. 11 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint stylem dowolnym 2:35,5 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
8. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4×5 km[b] 53:02,7 min dyskwalifikacja  Szwecja
13. 19 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint drużynowy stylem klasycznym[c] 16:04,05 min  Norwegia
44. 22 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +9:17,0 min Norwegia Marit Bjørgen
49. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +4:59,7 min Szwecja Charlotte Kalla
31. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +2:40,7 min Norwegia Ragnhild Haga
9. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[d] 51:24,3 min +2:57,7 min  Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
55. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 min Norwegia Marit Bjørgen
5. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[e] 20:24,44 min +21,46 s  Stany Zjednoczone
39. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +2:13,5 min Norwegia Therese Johaug
11. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[c] 14:29,57 min dyskwalifikacja  Norwegia
21. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +1:49,5 min Szwecja Charlotte Kalla
9. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[f] 49:04,7 min dyskwalifikacja  Norwegia
19. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:02,34 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
31. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 15 km bieg łączony 37:57,5 min +3:21,1 min Norwegia Marit Bjørgen
10. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[g] 20:20,56 min +1:05,20 min  Norwegia
9. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[h] 52:21,5 min +3:42,0 min  Norwegia
16. 4 marca 2017 Finlandia Lahti 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:08:36,8 h +1:56,4 min Norwegia Marit Bjørgen
58. 21 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym 2:32,35 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
7. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[i] 55:21,0 min +3:54,9 min  Szwecja
38. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 h +10:02,3 min Norwegia Therese Johaug

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 102.
2013/2014 92.
2014/2015 54.
2015/2016 75.
2016/2017 29.
2017/2018 niesklasyfikowana
2018/2019 94.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2×5 km) Toblach 3.01 (3,3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2×7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2×7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - 56 48 - - 34 49 57 59 58 38 - - - - 37 - - - 46 47 - 41 - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - 43 52 21 31 34 - - - 48 - - - - DNF - - - - - - - - 10
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
73 75 50 57 60 - 32 41 48 45 29 58 35 25 25 28 41 - - - 39 - - - - - - - 26
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - 34 51 60 53 53 47 - - 47 36 18 30 24 19 32 19 - 20 22 24 - 51 - - - - 108
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
51 45 49 45 48 - 39 34 37 33 36 34 43 45 34 - - - - 26 - - - 52 32 20 24 - - - - - - - - - 23
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - 41 37 21 29 9 10 13 17 21 40 23 25 25 13 19 20 13 20 - - - 25 41 - - 23 33 24 31 264
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
67 54 38 49 - 53 33 51 54 - - - - - - - - - - - 41 48 - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 37 43 41 59 66 - - - - - - - - - - - 19 - - - - - - - - - 12
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład drużyny: Virginia De Martin Topranin, Elisa Brocard, Marina Piller, Ilaria Debertolis
  3. a b Skład drużyny: Ilaria Debertolis, Gaia Vuerich
  4. Skład drużyny: Anna Comarella, Lucia Scardoni, Elisa Brocard, Ilaria Debertolis.
  5. Skład drużyny: Marina Piller, Ilaria Debertolis
  6. Skład zespołu: Francesca Baudin, Virginia De Martin Topranin, Marina Piller, Ilaria Debertolis
  7. Skład drużyny: Ilaria Debertolis, Lucia Scardoni
  8. Skład zespołu: Lucia Scardoni, Caterina Ganz, Elisa Brocard, Ilaria Debertolis.
  9. Skład zespołu: Anna Comarella, Lucia Scardoni, Elisa Brocard, Ilaria Debertolis

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]