Impala (DC Comics)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Impala jest superbohaterem z komiksów DC. Po raz pierwszy pojawił się w Super Friends # 7 (październik 1977) i został stworzony przez E. Nelson Bridwell i Ramona Fradon.

Kid Impala jest superbohaterem z komiksów DC. Po raz pierwszy pojawia się w JLA: Classified # 2 (luty 2005) i został stworzona przez Granta Morrisona i Eda McGuinnessa.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Impala[edytuj | edytuj kod]

M'Bulaze jest politycznie myślącym wojownikiem Zulu z Afryki Południowej. Pomagał Flashowi w demontażu bomb w Południowej Afryce. Później połączył siły z innymi afrykańskimi bohaterami podczas kryzysu na Ziemi. On, wraz z innymi Strażnikami Wszechświata miał wyprany mózg przez Queen Bee z Bialya.

Strażnicy i Justice League zostali zmuszeni do walki z olbrzymim, obcym robotem. Robot został wysłany przez Queen Bee, który nie byłby zbytnio zawiedziony, gdyby robot zabił jednego ze strażników. Podczas bitwy, Impala "ratuje" Power Girl, nie rozumiejąc, że była ona jedną z kilku, która mogłaby wytrzymać uderzenie z robotem.

Po powrocie do zmysłów i uratowaniu przez strażników i członków Ligi Sprawiedliwości, Impala zajmuje trochę czasu wolnego. Podczas wizyty w Metropolis, jest on atakowany przez starożytnego Fain Y'onia. Zanim zdołał ostatecznie pokonać Faina, stracił dwóch przyjaciół: Bushmastera i Thunderlorda.

Impala ginie walcząc w klubie Ruletki

Kid Impala[edytuj | edytuj kod]

Następcą M'Bulaze jest Kid Impala, członek Ultramarine Corps., który jako pierwszy pojawił się w Ne-Bug-Loh, historii z JLA: Classified # 2. Później udaje się do dystopiańskiego wszechświata kieszonkowego zwanego Qwewq z pozostałymi Ultramarinesami.