Imperium Rosyjskie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Imperium Rosyjskie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Rosja
Kod MKOl RUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Liczba zawodników 159 w 62 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 16.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
3
Razem
5

Imperium Rosyjskie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 w Sztokholmie było reprezentowana przez 163 zawodników. Reprezentacja Rosji zdobyła 5 medali plasując się 16. pozycji.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Silver medal-2008OB.svg Srebro Amos Kasz
Nikołaj Mielnicki
Grigori Panteleimonow
Pawieł Wojłosznikow
Strzelectwo Pistolet wojskowy drużynowo - 30 m
Silver medal-2008OB.svg Srebro Martin Klein Zapasy Waga średnia
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Nestori Toivonen Strzelectwo Runda pojedyncza 100 m - do sylwetki jelenia
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Esper Biełosielski
Ernest Brasche
Nikołaj Pusznicki
Aleksandr Rodionow
Iosif Schomaker
Philip Strauch
Karl Lindholm
Żeglarstwo Klasa 10 metrów
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Haralds Blaus Strzelectwo Trap indywidualnie

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Aleksandr Achiun wielobój indywidualnie 87,75 39.
Fiodor Zabielin 76,25 42.
Pawieł Kusznikow 90,00 38.
Siemion Kulikow 79,50 41.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Michaił Jekimow Tritonych 62 9.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Zdobyte punkty Miejsce
Skoki indywidualnie Dymitr Pawłowicz Romanow Unité 10 180 9.
Karol Rómmel Siablik 12 178 15.
Aleksandr Rodzianko Eros 14 176 16.
Sergiej Zagorskij Bandoura 16 174 18.
Michaił Pleszkow Yvette 17 173 21.
Aleksiej Selichow Tugela 20 170 22.
Skoki drużynowo Aleksandr Rodzianko
Michaił Pleszkow
Aleksiej Selichow
Dymitr Pawłowicz Romanow
Eros
Yvette
Tugela
Unité
-
-
-
-
520 5.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Andrejs Apsītis jazda indywidualna na czas (m) 12:18:20,6 60.
Fiodor Borisow Nie ukończył wyścigu
Fridrihs Bošs Nie ukończył wyścigu
Jēkabs Bukse Nie ukończył wyścigu
Augusts Köpke Nie ukończył wyścigu
Kārlis Köpke Nie ukończył wyścigu
Jānis Lieven Nie ukończył wyścigu
Siergiej Piestierjew Nie ukończył wyścigu
Jānis Prātnieks Nie ukończył wyścigu
Edgars Richters Nie ukończył wyścigu
Andrejs Apsītis[1] jazda drużynowa na czas (m) Nie sklasyfikowani

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Leopolds Lēvenšteins b.d 3. Nie awansował
Richard Schwarz b.d 3. Nie awansował
Pavel Shtiglits b.d 3. Nie awansował
200 m Haralds Hahne b.d 3. Nie awansował
Herberts Baumanis Nie ukończył biegu Nie awansował
400 m Piotr Gajewskij b.d 3. Nie awansował
800 m Dmitrij Nazarow b.d 3. Nie awansował
Aleksandr Jelizarow b.d 5. Nie awansował
1500 m Rūdolfs Vītols b.d 4. Nie awansował
Dmitrij Nazarow Nie ukończył biegu Nie awansował
Arnolds Indriksons b.d 4. Nie awansował
Alfrēds Ruks b.d 4. Nie awansował
Aleksandr Jelizarow b.d 4. Nie awansował
Nikołaj Charkow b.d 4. Nie awansował
Andrejs Krūkliņš b.d 5. Nie awansował
Jewgienij Pietrow b.d 3. Nie awansował
5000 m Mikhail Nikolsky 17:21,7 4. Nie awansował
10 000 m Nie ukończył biegu Nie awansował
maraton Elmar Reiman b.d 35.
Andrejs Kapmals Nie ukończył biegu
Andrejs Krūkliņš Nie ukończył biegu
Nikolajs Rasso Nie ukończył biegu
Aleksandrs Upmals Nie ukończył biegu
Nikolay Khorkov Nie stanłą na starcie
Alexandre Kracheninin Nie stanłą na starcie
Mikhail Nikolsky Nie stanłą na starcie
Joseph Zaitsev Nie stanłą na starcie
René Wilde Nie stanłą na starcie
chód na 10 km Kaarel Lukk Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Eduard Hermann Dyskwalifikacja Nie awansował
Aleksis Ajde 59:24,4 9. Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Aleksandr Schultz skok w dal 6,15 22.
Ulrich Baasch skok o tyczce 3,40 16.
Johann Martin Nie zaliczył żadnej wysokości
Alfred Schwarz skok wzwyż z miejsca 1,40 13.
Ēriks Vanags pchnięcie kulą 10,44 20.
Arvīds Ozols-Berne 10,33 21.
Nikołaj Nieklepajew rzut dyskiem 32,59 35.
Ēriks Vanags 31,34 39.
Nikolaj Nieklepajew rzut oszczepem 44,98 17.
Nikolajs Švedrēvics 43,21 20.
Wasilij Molokanow rzut dyskiem oburącz 47,37 19.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Aleksandr Schultz dziesięciobój bieg 100 m 12,3 643,0 22.
skok w dal 5,75 576,15 23.
pchnięcie kulą 10,08 528 18.
skok wzwyż 1,55 510 20.
bieg 400 m 54,6 766,88 11.
rzut dyskiem 31,34 615,44 11.
bieg na 110 m przez płotki 17,8 734,00 16.
skok o tyczce 2,70 454,6 12.
rzut oszczepem 38,99 564,40 11.
bieg na 1500 m 4:46,4 742,0 8.
Finał 6134,47 11.
Alfreds Alslēbens bieg 100 m 12,2 666,8 20.
skok w dal 6,27 703,55 12.
pchnięcie kulą 8,48 368 28.
skok wzwyż 1,70 720,0 7.
bieg 400 m 59,0 601,44 18.
rzut dyskiem 29,21 534,50 16.
bieg na 110 m przez płotki 19,5 572,5 18.
skok o tyczce 0,00 0,00 -
rzut oszczepem 37,34 519,025 12.
bieg na 1500 m 5:08,6 608,8 11.
Finał 5294,615 12.

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Boris Nepokupnoj idywidualnie 185 6. 6 8:16,6 24. 24 Nie wystartował Nie ukończył konkurencji
Oskar Wilkman 176 10. 10 8:11,6 23. 23 7 20. 20 0 5. 5 22:57,8 15. 15 73 15.
Weli Hohenthal 159 17. 17 7:38,8 19. 19 5 25. 25 2 16. 16 23:28,6 17. 17 94 21.
Carl Aejemelaeus 151 20. 20 8:59,8 25. 25 Nie wystartował Nie ukończył konkurencji
Aarno Almqvist 143 23. 23 6:06,0 11. 11 3 27. 27 0 13. 13 23:16,1 16. 16 90 20.

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Rosji rozpoczęła udział w turnieju olimpijskim od ćwierćfinału, w którym uległa reprezentacji Finlandii. W turnieju pocieszenia w pierwszej rundzie uległa reprezentacji Niemiec i ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu.

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

30 czerwca 1912
10:00
Finlandia Wielkie Księstwo Finlandii 2 : 1
(1:0)
 Imperium Rosyjskie Sportplats Traneberg, Traneberg  
Bror Wiberg Gol 30'
Jarl Öhman Gol 80'
Gol 72' Vasily Butusov Widzów: 300
Sędzia: Szwecja Per Sjöblom

Turniej pocieszenia (dla drużyn, które odpadły)[edytuj | edytuj kod]

I runda turnieju =[edytuj | edytuj kod]

1 lipca 1912
17:00
Niemcy Cesarstwo Niemieckie 16 : 0
(8:0)
 Imperium Rosyjskie Idrottsplats Råsunda, Solna  
Gottfried Fuchs Gol 2'9'21'28'34'
Gottfried Fuchs Gol 46'51'55'65'69'
Fritz Förderer Gol 6'27'53'66'
Karl Burger Gol 30'
Emil Oberle Gol 58'
Widzów: 2 000
Sędzia: Holandia Christiaan Jacobus Groothoff

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Herbert von Kuhlberg b.d 4. Nie awansował
400 m dowolnym Pawieł Awksientjew Nie ukończył wyścigu Nie awansował
Nikołaj Woronkow Nie ukończył wyścigu Nie awansował
1500 m dowolnym Pawieł Awksientjew Nie ukończył wyścigu Nie awansował
200 m klasycznym Georgij Baimakov 3:29,0 5. Nie awansował
400 m klasycznym 7:28,6 2. Nie stanął na starcie Nie awansował

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Wiktor Baranow Nie ukończył konkurencji colspan = 2\Nie sklasyfikowany

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 600 m Konstantin Kalinin 77 39.
Pawieł de Wałdajne 75 45.
Dāvids Weiss 73 51.
Oswald Reczke 71 58.
Dmitrij Kuskow 71 59.
Gieorgij de Dawidow 70 61.
Aleksandr Tillo 70 62.
Boris Bielinski 69 65.
Paweł Liecze 62 70.
Aleksandr Dobrżanskij 61 71.
Fieofan Lebiediew 59 74.
Gieorgij Wisznjakow 56 77.
karabin wojskowy trzy pozycje 300 m Pawieł de Wałdajne 89 11.
Gieorgij Wisznjakow 84 26.
Pawieł Liecze 83 30.
Fieofan Lebiediew 80 42.
Boris Bielinski 78 46.
Oswald Reczke 78 47.
Dmitrij Kuskow 77 49.
Aleksandr Tillo 76 51.
Dāvids Weiss 72 60.
Gieorgij de Dawidow 68 68.
Aleksandr Dobrzanskij 66 71.
Konstantin Kalinin 62 79.
karabin wojskowy drużynowo Pawieł de Wałdajne
Dmitrij Kuskow
Fieofan Lebiediew
Dāvids Veiss
Aleksandr Tillo
Gieorgij de Dawidow
1403 9.
karabin dowolny 3 pozycje Fieofan Lebiediew 806 54.
Dmitrij Kuskow 780 58.
Pawieł de Wałdajne 758 62.
Boris Bielinski 746 65.
Aleksandr Tillo 744 66.
Konstantin Kalinin 736 68.
Pawieł Liecze 713 71.
Oswald Reczke 699 73.
Gieorgij de Dawidow 635 76.
Dāvids Weiss 623 77.
Aleksandr Dobrzanskij 463 78.
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Pawieł de Wałdajne
Fieofan Lebiediew
Aleksandr Tillo
Dmitrij Kuskow
Konstantin Kalinin
Paweł Lecze
4892 7.
karabin małokalibrowy znikająca tarcza 25 m Aleksandr Dobrżanskij 190 26.
Władimir Potiekin 171 32.
karabin małokalibrowy dowolna pozycja 50 m Aleksandr Dobrżanskij 172 33.
Władimir Potiekin 170 36.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Wasyli Skrotskij 31 15.
Haralds Blaus 29 20.
Dmitri Barkow 23 31.
Aleksandr Dobrżanskij 22 33.
Paweł Lieth 10 34.
runda podwójna - sylwetka jelenia Dmitri Barkow 39 19.
Wasyli Skrotskij 32 20.
runda pojdyncza - sylwetka jelenia drużynowo Wasyli Skrotskij
Dmitri Barkow
Haralds Blaus
Aleksandr Dobrżanskij
108 5.
pistolet pojedynkowy 30 m Gieorgij Pantielejmonow 265 14.
Nikołaj Mielnicki 264 22.
Pawieł Wojłosznikow 260 24.
Amos Kasz 260 28.
Grigorij Szestierikow 250 32.
pistolet dowolny indywidualnie Nikołaj Panin-Kołomienkin 457 8.
Gieorgij Pantielejmonow 442 17.
Dmitrij Kuskow 438 19.
Grigorij Szestierikow 420 31.
Nikołaj Mielnicki 414 33.
Pawieł Wojłosznikow 413 34.
Amos Kasz 384 46.
pistolet pojedynkowy drużynowo Amos Kasz
Nikołaj Mielnicki
Pawieł Wojłosznikow
Gieorgij Pantielejmonow
1091 Silver medal.svg
pistolet dowolny drużynowo Nikołaj Panin-Kołomienkin
Grigorij Szestierikow
Pawieł Wojłosznikow
Nikołaj Mielnicki
1801 4.
trap indywidualnie Haralds Blaus 91 Bronze medal.svg
Leonardus Syttin 81 23.
Walter Bodneck 36 35.
Paweł Lieth 12 51.
Boris Perteł 11 53.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Pawel Guworskij Holandia Hendrik de Iongh
Dania Einar Levison
Grecja Sotirios Notaris
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Szwecja Åke Grönhagen
Wielka Brytania Gordon Alexander
Belgia Victor Willems
Nie awansował
Aleksandr Soldatenkow Grecja Petros Manos
Dania Jens Berthelsen
Cesarstwo Niemieckie Friedrich Schwarz
Szwecja Knut Enell
Belgia Paul Anspach
Sułtanat Egiptu A. M. Hassanein
Nie awansował
Wladimir Keiser Grecja Konstandinos Kodzias
Monarchia Habsburgów Arthur Griez
Norwegia Hans Bergsland
Belgia Léon Tom
Portugalia Fernando Correia
Czechy (kraina) Vilém Tvrzský
Nie awansował
Wladimir de Sarnawskij Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Szwecja Einar Sörensen
Norwegia Severin Finne
Holandia George van Rossem
Stany Zjednoczone Sherman Hall
Nie awansował
Gawriil Bertrain Czechy (kraina) Zdeněk Vávra
Stany Zjednoczone George Breed
Norwegia Christopher von Tangen
Grecja Sotirios Notaris
Stany Zjednoczone William Bowman
Czechy (kraina) Miloš Klika
Belgia Philippe Le Hardy
Wielka Brytania Arthur Everitt
Nie awansował
Leonid Martuczew Wielka Brytania Edgar Seligman
Czechy (kraina) Miloš Klika
Norwegia Bjarne Eriksen
Belgia Jacques Ochs
P
P
P
P
Nie awansował
szpada drużynowo Paweł Guworskij
Aleksandr Soldatenkow
Wladimir Keiser
Wladimir de Sarnawskij
Gawriil Bertrain
Leonid Martuczew
Dmitrij Kniażewicz
 Belgia
 Wielka Brytania
P
P
Nie awansowali
floret indywidualnie Dmitrij Kniażewicz Czechy (kraina) Vilém Tvrzský
Królestwo Węgier Dezső Földes
Belgia Léon Tom
Cesarstwo Austrii Andreas Suttner
Nie awansował
Feliks Leparskij Cesarstwo Niemieckie Johannes Adam
Stany Zjednoczone Marc Larimer
Wielka Brytania Edgar Amphlett
Belgia Marcel Berré
Nie awansował
Paweł Gurowskij Wielka Brytania Gordon Alexander
Czechy (kraina) Josef Pfeiffer
Stany Zjednoczone Albertson van zo Post
Królestwo Węgier Bertalan Dunay
P
P
P
P
Nie awansował
Władimir Kejser Wielka Brytania Arthur Fagan
Dania Jens Berthelsen
Stany Zjednoczone Graeme Hammond
Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Szwecja Gustaf Armgarth
Belgia Gaston Salmon
Nie awansował
Nikołaj Goredeckij Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Pietrasanta
Grecja Sotirios Notaris
Norwegia Lars Aas
Wielka Brytania Ernest Stenson-Cooke
Stany Zjednoczone John MacLaughlin
Belgia Orphile de Montigny
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Aleksandr Mordowin Stany Zjednoczone Sherman Hall
Zjednoczone Królestwo Włoch Pietro Speciale
Wielka Brytania Sydney Martineau
Belgia Victor Willems
Dania Hans Olsen
Szwecja Carl Personne
Nie awansował
Władimir Samojłow Cesarstwo Niemieckie Adolf Davids
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Szwecja Nils Grönvall
Stany Zjednoczone Harold Raynor
P
P
P
P
Nie awansował
Gawrił Bertrain Szwecja Axel Jöhncke
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Dania Ivan Osiier
Nie awansował
Władimir de Sarnawskij Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Królestwo Węgier Péter Tóth
Czechy (kraina) Vilém Goppold Jr.
Stany Zjednoczone Alfred Sauer
Cesarstwo Niemieckie Albert Naumann
Nie awansował
Leonid Martuczew Szwecja Carl Hjorth
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Dania Oluf Berntsen
Belgia Paul Anspach
Norwegia Christopher von Tangen
Cesarstwo Austrii Reinhold Trampler
Nie awansował
Anatolij Żakowlew Norwegia Bjarne Eriksen
Cesarstwo Austrii Richard Verderber
Holandia Adrianus de Jong
Belgia Henri Anspach
Sułtanat Egiptu Ahmed Mohamed Hassanein
P
P
P
P
-
Nie awansował
Leonid Griniow Zjednoczone Królestwo Włoch Fernando Cavallini
Cesarstwo Niemieckie Emil Schön
Stany Zjednoczone George Breed
Belgia Robert Hennet
Szwecja Gunnar Böös
P
P
P
P
W
Nie awansował
szabla indywidualnie Władimir Danicz Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Benfratello
Węgry Lajos Werkner
Szwecja Gustaf Armgarth
P
P
W
Nie stanął na starcie Nie awansował
Władimir Andriejew Cesarstwo Niemieckie Julius Lichtenfels
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Cesarstwo Austrii Friedrich Golling
Szwecja Helge Werner
P
P
W
W
Cesarstwo Niemieckie Georg Stöhr
Królestwo Węgier Bertalan Dunay
Królestwo Węgier Bertalan Dunay
Zjednoczone Królestwo Włoch Giovanni Benfratello
Dania Einar Levison
Nie stanął na starcie Nie awansował
Boris Niepokupnoj Cesarstwo Austrii Karl Münich
Dania Jens Berthelsen
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
P
P
P
Nie awansował
Aleksandr Szkylew Zjednoczone Królestwo Włoch Edoardo Alaimo
Cesarstwo Austrii Albert Bogen
Czechy (kraina) Zdeněk Bárta
Dania Oluf Bertnsen
Nie awansował
Georgij Zakiricz Wielka Brytania Charles Vanderbyl
Czechy (kraina) Josef Javůrek
Cesarstwo Austrii Josef Puhm
Szwecja Carl-Gustaf Klerck
Nie awansował
Anatolij Timofiejew Wielka Brytania Alfred Ridley-Martin
Dania Einar Levison
Holandia Johannes Kolling
P
P
W
Stany Zjednoczone Alfred Sauer
Królestwo Węgier Oszkár Gerde
Królestwo Węgier Lajos Werkner
Wielka Brytania Harry Butterworth
Cesarstwo Austrii Albert Bogen
Nie stanął na starcie Nie awansował
Konstantin Waterkampf Cesarstwo Austrii Franz Dereani
Wielka Brytania William Marsh
Królestwo Węgier Béla Békessy
Nie awansował
Aleksandr Mordowin Holandia Hendrik de Iongh
Szwecja Sven Nordenström
Wielka Brytania Douglas Godfree
Królestwo Węgier Péter Tóth
Nie awansował
Nikołaj Kuzniecow Królestwo Węgier Ervin Mészáros
Cesarstwo Niemieckie Georg Stöhr
Dania Oluf Bertnsen
Królestwo Węgier Dezső Földes
Królestwo Węgier Béla Békessy
Zjednoczone Królestwo Włoch Aristide Pontenani
Cesarstwo Austrii Karl Münich
Nie awansował
Apollon Guiber von Greifenfels Królestwo Węgier Jenő Fuchs
Szwecja Carl Personne
Cesarstwo Niemieckie Hans Thomson
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Wielka Brytania Charles Vanderbyl
Wielka Brytania Edward Brookfield
Cesarstwo Austrii Franz Dereani
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Królestwo Węgier László Berti
Królestwo Węgier Lajos Werkner
Wielka Brytania William Marsh
Dania Oluf Berntsen
P
P
P
W
W
Nie awansował
Boris Arsenjew Królestwo Węgier Bertalan Dunay
Cesarstwo Austrii Ernst zu Hohenlohe
Dania Jens Berthelsen
Wielka Brytania Alfred Syson
Królestwo Węgier Jenő Fuchs
Holandia Hendrik de Iongh
Czechy (kraina) Josef Javůrek
Królestwo Węgier Desző Földes
Królestwo Węgier Pál Pajzs
Wielka Brytania Charles Vanderbyl
Królestwo Węgier Ervin Mészáros
Szwecja Carl Personne
P
P
P
P
W
Nie awansował
Paweł Fiłatow Cesarstwo Niemieckie Friedrich Schwarz
Wielka Brytania Harry Butterworth
Królestwo Węgier Zoltán Schenker
Nie awansował
szabla drużynowo Władimir Andriejew
Aleksandr Szkylew
Władimir Danicz
Apollon Guiber von Greifenfels
Nikołaj Kuzniecow
Aleksandr Mordowin
Georgij Zakiricz
Anatolij Timofiejew
 Belgia
 Włochy
P
P
Nie awansowali

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Michaił Sumarokow-Elston Szwecja Gunnar Setterwall
W 3:1
(6:2,6:3,11:13,6:2)
Cesarstwo Niemieckie Oscar Kreuzer
P 1:3
(2:6,12:10,4:6,0:6)
Nie awansował 9.
debel (m) Michaił Sumarokow-Elston
Aleksandr Alejnicyn
Dania Ludvig Rovsing
Dania Victor Hansen
W 3:1
(2:6,6:3,7:5,6:3)
Francja Albert Canet
Francja Édouard Mény de Marangue
P 0:3
(3:6,0:6,1:6)
Nie awansowali 5.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Mart Kuusik 7;45,2 1. 7:45,2 1. 7:43,9 2. Nie awansował Bronze medal.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Pawieł Pawłowicz Szwecja Karl Karlsson
W
Norwegia Kristian Arneson
W
Czechy (kraina) Josef Beránek
p
Szwecja Erik Öberg
p
Nie awansował
Aleksandr Ankondinow Wielkie Księstwo Finlandii Karl Kangas
p
Cesarstwo Niemieckie Conrad Stein
W
Szwecja Harry Larsson
p
Nie awansował
Aleksanders Meesits Wielka Brytania George MacKenzie
p
Dania Verner Hetmar
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka August Kippasto Królestwo Węgier Ödön Radvány
p
Czechy (kraina) Karel Halík
p
Nie awansował
Georg Baumann Wielkie Księstwo Finlandii Eemili Väre
p
Wielkie Księstwo Finlandii Johan Salonen
p
Nie awansował
Oskar Kaplur Wielka Brytania William Hayes
W
Zjednoczone Królestwo Włoch Alessandro Covre
W
Wielkie Księstwo Finlandii Johan Salonen
W
Wielkie Księstwo Finlandii Eemili Väre
p
Wielkie Księstwo Finlandii Aatami Tanttu
W
Wielkie Księstwo Finlandii David Kolehmainen
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Jānis Polis Wielka Brytania Stanley Bacon
W
Wielkie Księstwo Finlandii August Jokinen
p
Cesarstwo Austrii Peter Kokotowitsch
p
Nie awansował
Aleksandr Siewierow Szwecja Axel Frank
p
Szwecja Theodor Dahlberg
W
Szwecja Claes JohansSon
p
Nie awansował
Martin Klein Królestwo Węgier Rezső Somogyi
W
Szwecja Theodor Bergqvist
W
Królestwo Węgier Árpád Miskey
W
Cesarstwo Niemieckie Josef Merkle
W
Wielkie Księstwo Finlandii Emil Westerlund
p
Wielkie Księstwo Finlandii Karl Åberg
W
Wielkie Księstwo Finlandii August Jokinen
W
Wielkie Księstwo Finlandii Alfred Asikainen W
Szwecja Claes Johansson P
Silver medal.svg
styl klasyczny waga półciężka August Pikker Cesarstwo Austrii Karl Barl
W
Szwecja Johan Andersson
p
Nie stanął na starcie nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Nikolajs Fārnasts Cesarstwo Niemieckie Jakob Neser
p
Wielka Brytania Edward Barrett
p
Nie awansował

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyscig I
miejsce
Wyscig II
miejsce
Wiencesław Kuźmiczow
Jewgienij Kun
Jewgienij Łomacz
Wiktor Markow
Pawieł Pawłow
klasa 8 metrów 4. 6. 0 5.
Herman von Adlerberg
Johan Farber
Władimir Jelewicz
Władimir Łurasow
Nikołaj Podgornow
7. 7. 0 5.
Esper Biełosielski
Ernest Brasche
Karl Lindholm
Nikołaj Pusznicki
Aleksandr Rodionow
Iosif Schomaker
Philip Strauch
klasa 10 metrów 3. 2. 4 Bronze medal.svg

Przypisy

  1. Pozostali zawodnicy nie ukończyli wyścigu.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]