Impostor: Test na człowieczeństwo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Impostor: Test na człowieczeństwo
Impostor
Data premiery 2002
Czas trwania 93 min
Reżyseria Gary Fleder
Scenariusz Philip K. Dick (opowiadanie),
Scott Rosenberg (adaptacja),
Caroline Case,
Ehren Kruger
David Twohy
(scenariusz)
Główne role Gary Sinise,
Madeleine Stowe,
Vincent D’Onofrio
Produkcja Michael Phillips
Wytwórnia Dimension Films
Marty Katz Productions
Mojo Films
P.K. Pictures
Dystrybucja Dimension Films

Impostor: Test na człowieczeństwo (tytuł oryginalny Impostor) – amerykański film fabularny z 2002 roku w reż. Gary’ego Fledera.

Film należy do gatunków filmów science fiction, a także thrillerów psychologicznych. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania amerykańskiego pisarza science fiction Philipa K. Dicka z 1952 roku pt. Impostor.

Twórcy filmu[edytuj | edytuj kod]

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Fabuła filmu osadzona jest w roku 2079. Ziemia toczy wojnę z najeźdźcami z kosmosu. Spencer Olham jest wybitnym naukowcem, pracującym dla rządu nad nowymi typami broni. Pewnego dnia zostaje oskarżony o bycie replikantem - obcym agentem, którego zadaniem jest zgładzenie pani kanclerz ziemskiego rządu. Choć zostaje schwytany, ucieka, aby udowodnić, że jest to pomyłka, a zarazem utwierdzić siebie, że jego przekonanie o własnej tożsamości jest prawdziwe. Próbuje dostać się do szpitala, w którym pracuje jego żona, aby przeprowadzić dokładny skan swojego ciała - swoisty test na człowieczeństwo, jednak w trakcie badania pojawiają się agenci ścigający Olhama i nie kończy on skanu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]