In Our Time

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

In Our Time (ang. Nasze czasy) – cykliczna, popularnonaukowa audycja radiowa nadawana przez brytyjską stację radiową BBC Radio 4. Prowadzącym program jest dziennikarz Melvyn Bragg.

W programie In Our Time poruszane są tematy z szeroko rozumianej historii cywilizacji. Są to różnorodne zagadnienia z historii, filozofii, sztuk pięknych, nauk ścisłych, społecznych i przyrodniczych.

Do każdej audycji Melvyn Bragg zaprasza 3 ekspertów, często są to profesorowie lub eksperci z wiodących uczelni wyższych w Wielkiej Brytanii, np. uniwersytetów w Oxford i Cambridge. Seria ukazuje się co tydzień przez cały rok z 6-tygodniową przerwą letnią (lipiec-wrzesień).

Na serwerze BBC dostępne są strony internetowe dotyczące bieżącego programu i wersji archiwalnych. Można przez internet posłuchać tych audycji w postaci strumieniowej, a przez tydzień można pobrać z serwera bieżącą podcast audycji w formacie MP3 (także dla odtwarzacza mp3 iPod).

W 2005 r. słuchacze audycji zostali zaproszenia do wzięcia udziału w ankiecie, "Największy filozof w historii". Filozofowi, który miał okazać się zwycięzcą miał też stać się tematem, ostatniej audycji przed wakacjami. Zwyciężył Karol Marks z 27,9% głosów. Inni to: David Hume (12,7%), Ludwig Wittgenstein (6,8%), Friedrich Nietzsche (6,5%), Platon (5,6%), Immanuel Kant (5,6%), Tomasz z Akwinu (4,8%), Sokrates (4,8%), Arystoteles (4,5%) i Karl Popper (4,2%).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]