Indiana Goofs

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indiana Goofs (Indiana Dziób, Indiana Goofy, Indiana Hip Hip, oryg. Indiana Pipps) – fikcyjna postać ze świata Myszki Miki, parodia Indiany Jonesa. Został stworzony w 1988 roku przez Bruno Sardę w komiksie Topolino & Pippo in: I predatori del tempio perduto (pl. Grabieżcy zaginionej świątyni, MegaGiga 32)

Indiana Goofs jest kuzynem Goofy'ego, archeologiem i poszukiwaczem skarbów. Kiedy rusza na jakąś wyprawę, zwykle jedzie swoim autem – gufibią. Często towarzyszy mu Miki, rzadziej Goofy. Uwielbia krówki (czasami są to groszki w czekoladzie, a czasem anyżki, a nawet oliwki, zależne od tłumacza). Często podkochuje się w kobietach. Jego największym wrogiem jest Kranz, który zawsze próbuje zagarnąć skarb dla siebie.

W niektórych komiksach Indiana był błędnie nazywany imieniem swojego kuzyna - jako Goofy. Obecnie taka sytuacja nie występuje[1].

Kranz zadebiutował w tym samym komiksie, co Indiana [2], jest odwiecznym wrogiem Indiany Goofsa, oszustem i złodziejem. Zawsze nosi okulary, a jego włosy są najczęściej pomarańczowe, natomiast strój bywa różny. Zwykle śledzi Indianę aż do znalezienia skarbu, a potem próbuje go ukraść, co jednak nigdy mu się nie udaje.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. np. Gigant Poleca 85, "O dwóch takich, co grali na dudach"
  2. Kranz w INDUCKS