Indywidualne Mistrzostwa Europy na Żużlu 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Indywidualne mistrzostwa Europy
2014
Poprzednie: 2013 Następne: 2015

Indywidualne Mistrzostwa Europy na Żużlu 2014 – cykl zawodów żużlowych, mających wyłonić medalistów indywidualnych mistrzostw Europy w sezonie 2014. Rozegrano trzy turnieje eliminacyjne (17 maja – w Dyneburgu[1] i Krško[2] oraz 24 maja – w Žarnovicy[3]), finał eliminacji (Challenge – 8 czerwca w Debreczynie) oraz cztery turnieje serii finałowej, w której prawo udziału mieli medaliści z poprzedniej edycji (Martin Vaculík, Nicki Pedersen i Grigorij Łaguta), zawodnicy ze stałymi "dzikimi kartami" (Emil Sajfutdinow, Andreas Jonsson, Tomasz Gollob, Martin Smolinski i Andžejs Ļebedevs)[4], zawodnicy, którzy zdobyli awans z turnieju Challenge oraz każdorazowo zawodnik z dodatkową "dziką kartą".

Uprawnieni do startu[edytuj]

  1. Słowacja Martin Vaculík (złoty medalista IME 2013)
  2. Dania Nicki Pedersen (srebrny medalista IME 2013)
  3. Rosja Grigorij Łaguta (brązowy medalista IME 2013)
  4. Rosja Emil Sajfutdinow (stała "dzika karta")
  5. Szwecja Andreas Jonsson (stała "dzika karta")
  6. Polska Tomasz Gollob (stała "dzika karta")
  7. Niemcy Martin Smolinski (stała "dzika karta")
  8. Łotwa Andžejs Ļebedevs (stała "dzika karta")
  9. Polska Adrian Miedziński (1. miejsce w turnieju Challenge)
  10. Polska Janusz Kołodziej (2. miejsce w turnieju Challenge)
  11. Dania Peter Kildemand (3. miejsce w turnieju Challenge)
  12. Dania Kenni Larsen (4. miejsce w turnieju Challenge)
  13. Szwecja Jonas Davidsson (5. miejsce w turnieju Challenge)
  14. Chorwacja Jurica Pavlic (6. miejsce w turnieju Challenge)
  15. Polska Patryk Dudek (7. miejsce w turnieju Challenge)

Rezerwowi:[5]

  1. Łotwa Maksims Bogdanovs
  2. Czechy Josef Franc
  3. Łotwa Ķasts Puodžuks
  4. Ukraina Andrij Karpow
  5. Dania Michael Jepsen Jensen

Wyniki[edytuj]

Finał eliminacji (Challenge)[edytuj]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Adrian Miedziński  Polska 12 (3,2,2,3,2)
2 Janusz Kołodziej  Polska 12 (3,2,3,2,2)
3 Peter Kildemand  Dania 10 (0,2,2,3,3)
4 Jonas Davidsson  Szwecja 9 (3,1,3,2,0)
5 Kenni Larsen  Dania 9 (1,3,3,2,w)
6 Jurica Pavlic  Chorwacja 9 (1,3,2,1,2)
7 Patryk Dudek  Polska 8+3 (1,d,1,3,3)
8 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 8+2 (3,1,1,0,3)
9 Josef Franc  Czechy 8+1 (0,3,1,1,3)
10 Maksims Bogdanovs  Łotwa 8+0 (2,3,0,2,1)
11 Ķasts Puodžuks  Łotwa 7 (2,0,3,0,2)
12 Andrij Karpow  Ukraina 6 (2,0,0,3,1)
13 Michael Jepsen Jensen  Dania 6 (2,2,1,1,0)
14 József Tabaka  Węgry 3 (0,1,0,1,1)
15 Anders Thomsen  Dania 3 (1,1,0,d,1)
16 Martin Málek  Czechy 2 (0,0,2,0,0)
Bieg po biegu:
  1. Ļebedevs, Karpow, Larsen, Tabaka
  2. Miedziński, Puodžuks, Dudek, Kildemand
  3. Davidsson, Bogdanovs, Thomsen, Málek
  4. Kołodziej, Jensen, Pavlic, Franc
  5. Pavlic, Miedziński, Ļebedevs, Málek
  6. Franc, Kildemand, Thomsen, Karpow
  7. Bogdanovs, Jensen, Tabaka, Dudek (d)
  8. Larsen, Kołodziej, Davidsson, Puodžuks
  9. Kołodziej, Kildemand, Ļebedevs, Bogdanovs
  10. Davidsson, Miedziński, Jensen, Karpow
  11. Puodžuks, Málek, Franc, Tabaka
  12. Larsen, Pavlic, Dudek, Thomsen
  13. Dudek, Davidsson, Franc, Ļebedevs
  14. Karpow, Bogdanovs, Pavlic, Puodžuks
  15. Miedziński, Kołodziej, Tabaka, Thomsen (d)
  16. Kildemand, Larsen, Jensen, Málek
  17. Ļebedevs, Puodžuks, Thomsen, Jensen
  18. Dudek, Kołodziej, Karpow, Málek,
  19. Kildemand, Pavlic, Tabaka, Davidsson
  20. Franc, Miedziński, Bogdanovs, Larsen (w/u)
  21. Bieg dodatkowy o 7. miejsce: Dudek, Ļebedevs, Franc, Bogdanovs

Pierwszy finał – Güstrow[edytuj]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Nicki Pedersen  Dania 11 +3 (2,2,3,3,1)
2 Peter Kildemand  Dania 9 +2+2 (0,3,3,0,3)
3 Janusz Kołodziej  Polska 13 +1 (3,3,2,2,3)
4 Tomasz Gollob  Polska 9 +3+0 (3,1,1,1,3)
5 Emil Sajfutdinow  Rosja 11 +1 (1,3,2,3,2)
6 Andreas Jonsson  Szwecja 9 +0 (1,1,1,3,3)
7 Adrian Miedziński  Polska 9 (3,2,2,2,w)
8 Maksims Bogdanovs  Łotwa 8 (2,1,3,1,1)
9 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 7 (2,2,2,1,0)
10 Martin Vaculík  Słowacja 7 (1,1,1,2,2)
11 Kenni Larsen  Dania 6 (1,0,0,3,2)
12 Martin Smolinski  Niemcy 5 (0,3,0,0,2)
13 Jonas Davidsson  Szwecja 5 (3,0,0,2,0)
14 Christian Hefenbrock  Niemcy 4 (0,0,3,d,1)
15 Patryk Dudek  Polska 4 (2,0,1,0,1)
16 Jurica Pavlic  Chorwacja 3 (t,2,0,1,0)
17 rez. Kai Huckenbeck  Niemcy 0 (0)
rez. Tobias Busch  Niemcy ns
Bieg po biegu:
  1. Gollob, Bogdanovs, Vaculík, Hefenbrock
  2. Kołodziej, Dudek, Larsen, Kildemand
  3. Davidsson, Pedersen, Sajfutdinow, Smolinski
  4. Miedziński, Ļebedevs, Jonsson, Huckenbeck (Pavlic – t)
  5. Smolinski, Miedziński, Vaculík, Larsen
  6. Kołodziej, Ļebedevs, Bogdanovs, Davidsson
  7. Kildemand, Pedersen, Jonsson, Hefenbrock
  8. Sajfutdinow, Pavlic, Gollob, Dudek
  9. Pedersen, Kołodziej, Vaculík, Pavlic
  10. Bogdanovs, Sajfutdinow, Jonsson, Larsen
  11. Hefenbrock, Ļebedevs, Dudek, Smolinski
  12. Kildemand, Miedziński, Gollob, Davidsson
  13. Sajfutdinow, Vaculík, Ļebedevs, Kildemand
  14. Pedersen, Miedziński, Bogdanovs, Dudek
  15. Larsen, Davidsson, Pavlic, Hefenbrock (d/start)
  16. Jonsson, Kołodziej, Gollob, Smolinski
  17. Jonsson, Vaculík, Dudek, Davidsson
  18. [Kildemand, Smolinski, Bogdanovs, Pavlic
  19. Kołodziej, Sajfutdinow, Hefenbrock, Miedziński (u/w)
  20. Gollob, Larsen, Pedersen, Ļebedevs
  21. Półfinał: Gollob, Kildemand, Sajfutdinow, Jonsson
  22. Finał: Pedersen, Kildemand, Kołodziej, Gollob

Drugi finał – Togliatti[edytuj]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Nicki Pedersen  Dania 10 +2+3 (3,1,2,1,3)
2 Emil Sajfutdinow  Rosja 13 +2 (2,2,3,3,3)
3 Patryk Dudek  Polska 11 +3+1 (3,3,1,2,2)
4 Martin Vaculík  Słowacja 14 +w (3,3,3,3,2)
5 Peter Kildemand  Dania 12 +1 (2,3,2,3,2)
6 Jurica Pavlic  Chorwacja 9 +0 (2,2,1,3,1)
7 Maksims Bogdanovs  Łotwa 8 (1,1,3,0,3)
8 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 8 (1,1,2,2,2)
9 Janusz Kołodziej  Polska 6 (2,2,0,2,0)
10 Jonas Davidsson  Szwecja 5 (3,1,0,0,1)
11 Andreas Jonsson  Szwecja 5 (1,3,d,1,d)
12 Adrian Miedziński  Polska 5 (0,2,1,1,1)
13 Tomasz Gollob  Polska 4 (0,0,0,1,3)
14 Witalij Biełousow  Rosja 4 (0,0,3,0,1)
15 Kenni Larsen  Dania 3 (0,0,1,2,0)
16 Martin Smolinski  Niemcy 3 (1,w,2,0,w)
17 rez. Siergiej Agałcow  Rosja ns
rez. Danił Litwinow  Rosja ns
Bieg po biegu:
  1. Pedersen, Kildemand, Jonsson, Larsen
  2. Dudek, Pavlic, Smolinski, Biełousow
  3. Davidsson, Kołodziej, Bogdanovs, Gollob
  4. Vaculík, Sajfutdinow, Ļebedevs, Miedziński
  5. Vaculík, Pavlic, Pedersen, Gollob
  6. Jonsson, Sajfutdinow, Davidsson, Biełousow
  7. Dudek, Kołodziej, Ļebedevs, Larsen
  8. Kildemand, Miedziński, Bogdanovs, Smolinski (u/w)
  9. Biełousow, Pedersen, Miedziński, Kołodziej
  10. Bogdanovs, Ļebedevs, Pavlic, Jonsson (d/start)
  11. Sajfutdinow, Smolinski, Larsen, Gollob
  12. Vaculík, Kildemand, Dudek, Davidsson
  13. Sajfutdinow, Dudek, Pedersen, Bogdanovs
  14. Vaculík, Kołodziej, Jonsson, Smolinski
  15. Pavlic, Larsen, Miedziński, Davidsson
  16. Kildemand, Ļebedevs, Gollob, Biełousow
  17. Pedersen, Ļebedevs, Davidsson, Smolinski (u/w)
  18. Gollob, Dudek, Miedziński, Jonsson (d/4)
  19. Bogdanovs, Vaculík, Biełousow, Larsen
  20. Sajfutdinow, Kildemand, Pavlic, Kołodziej
  21. Półfinał: Dudek, Pedersen, Kildemand, Pavlic
  22. Finał: Pedersen, Sajfutdinow, Dudek, Vaculík (w)

Trzeci finał – Holsted[edytuj]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Emil Sajfutdinow  Rosja 10 +3+3 (2,3,3,w,2)
2 Peter Kildemand  Dania 11 +2+2 (3,2,w,3,3
3 Martin Vaculík  Słowacja 11 +1 (3,2,3,3,0)
4 Maksims Bogdanovs  Łotwa 11 +w (d,2,3,3,3)
5 Jurica Pavlic  Chorwacja 11 +1 (3,3,1,1,3)
6 Niels Kristian Iversen  Dania 10 +d (2,1,2,3,2)
7 Andreas Jonsson  Szwecja 9 (0,3,3,2,1)
8 Michael Jepsen Jensen  Dania 9 (3,2,1,2,1)
9 Janusz Kołodziej  Polska 8 (2,3,1,0,2)
10 Nicki Pedersen  Dania 6 (1,w,0,2,3)
11 Tomasz Gollob  Polska 5 (0,1,2,2,u/ns)
12 Jonas Davidsson  Szwecja 4 (1,0,2,0,1)
13 Adrian Miedziński  Polska 4 (1,w,2,1,0)
14 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 4 (2,1,w,1,w)
15 Kenni Larsen  Dania 3 (1,1,1,d,–)
16 rez. Rasmus Jensen  Dania 2 (2)
17 rez. Patrick Hougaard  Dania 1 (1)
18 Ķasts Puodžuks  Łotwa 1 (0,0,0,1,0)
Bieg po biegu:
  1. Jensen, Ļebedevs, Miedziński, Puodžuks
  2. Kildemand, Kołodziej, Davidsson, Jonsson
  3. Pavlic, Iversen, Larsen, Gollob
  4. Vaculik, Sajfutdinow, Pedersen, Bogdanovs (d/4)
  5. Jonsson, Bogdanovs, Iversen, Puodžuks
  6. Sajfutdinow, Jensen, Larsen, Davidsson
  7. Pavlic, Kildemand, Ļebedevs, Pedersen (u/w)
  8. Kołodziej, Vaculik, Gollob, Miedziński (w)
  9. Vaculik, Davidsson, Pavlic, Puodžuks
  10. Jonsson, Gollob, Jensen, Pedersen
  11. Sajfutdinow, Iversen, Kołodziej, Ļebedevs (u/w)
  12. Bogdanovs, Miedziński, Larsen, Kildemand (w)
  13. Kildemand, Gollob, Puodžuks, Sajfutdinow (u/w)
  14. Bogdanovs, Jensen, Pavlic, Kołodziej
  15. Vaculik, Jonsson, Ļebedevs, Larsen (d/4)
  16. Iversen, Pedersen, Miedziński, Davidsson
  17. Pedersen, Kołodziej, Hougaard, Puodžuks
  18. Kildemand, Iversen, Jensen, Vaculik
  19. Bogdanovs, R. Jensen, Davidsson, Ļebedevs (w) Gollob (u/ns)
  20. Pavlic, Sajfutdinow, Jonsson, Miedziński
  21. Półfinał: Sajfutdinow, Kildemand, Pavlic, Iversen (d/3)
  22. Finał: Sajfutdinow, Kildemand, Vaculik, Bogdanovs (u/w)

Czwarty finał – Częstochowa[edytuj]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Grigorij Łaguta  Rosja 14 +3 (2,3,3,3,3)
2 Nicki Pedersen  Dania 9 +2+2 (3,2,1,1,2)
3 Peter Kildemand  Dania 11 +3+1 (3,3,2,3,w
4 Emil Sajfutdinow  Rosja 15 +w (3,3,3,3,3)
5 Janusz Kołodziej  Polska 10 +1 (1,2,1,3,3)
6 Tomasz Gollob  Polska 9 +0 (3,2,3,0,1)
7 Andreas Jonsson  Szwecja 8 (2,1,3,2,0)
8 Jurica Pavlic  Chorwacja 8 (1,0,2,2,3)
9 Martin Vaculík  Słowacja 8 (2,0,2,2,2)
10 Maksims Bogdanovs  Łotwa 7 (2,3,0,1,1)
11 Rune Holta  Polska 7 (1,1,2,1,2)
12 Martin Smolinski  Niemcy 5 (1,1,1,2,t)
13 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 3 (0,1,0,d,2)
14 Adrian Miedziński  Polska 3 (0,w,1,1,1)
15 Kenni Larsen  Dania 2 (0,2,0,0,0)
16 Jonas Davidsson  Szwecja 1 (0,0,0,0,1)
17 rez. Artur Czaja  Polska 0 (0)
Borys Miturski  Polska ns
Bieg po biegu:
  1. Sajfutdinow, Łaguta, Smolinski, Ļebedevs
  2. Kildemand, Jonsson, Pavlic, Larsen
  3. Gollob, Vaculík, Kołodziej, Davidsson
  4. Pedersen, Bogdanovs, Holta, Miedziński
  5. Bogdanovs, Larsen, Ļebedevs, Davidsson
  6. Sajfutdinow, Kołodziej, Holta, Pavlic
  7. Kildemand, Gollob, Smolinski, Miedziński (w/u)
  8. Łaguta, Pedersen, Jonsson, Vaculík
  9. Gollob, Pavlic, Pedersen, Ļebedevs
  10. Sajfutdinow, Vaculík, Miedziński, Larsen
  11. Jonsson, Holta, Smolinski, Davidsson
  12. Łaguta, Kildemand, Kołodziej, Bogdanovs
  13. Kildemand, Vaculík, Holta, Ļebedevs (d4)
  14. Sajfutdinow, Jonsson, Bogdanovs, Gollob
  15. Kołodziej, Smolinski, Pedersen, Larsen
  16. Łaguta, Pavlic, Miedziński, Davidsson
  17. Kołodziej, Ļebedevs, Miedziński, Jonsson
  18. Sajfutdinow, Pedersen, Davidsson, Kildemand (w/u)
  19. Pavlic, Vaculík, Bogdanovs, Czaja (Smolinski t)
  20. Łaguta, Holta, Gollob, Larsen
  21. Półfinał: Kildemand, Pedersen, Kołodziej, Gollob
  22. Finał: Łaguta, Pedersen, Kildemand, Sajfutdinow (w/u)

Klasyfikacja końcowa[edytuj]

Miejsce Zawodnicy 1. finał 2. finał 3. finał 4. finał Razem
Gold medal icon.svg Rosja Emil Sajfutdinow 11 15 13 15 54
Silver medal icon.svg Dania Peter Kildemand 11 12 13 12 48
Bronze medal icon.svg Dania Nicki Pedersen 14 13 6 11 44
4 Słowacja Martin Vaculík 7 14 12 8 41
5 Polska Janusz Kołodziej 14 6 8 10 38
6 Łotwa Maksims Bogdanovs 8 8 11 7 34
7 Szwecja Andreas Jonsson 9 5 9 8 31
7 Chorwacja Jurica Pavlic 3 9 11 8 31
9 Polska Tomasz Gollob 9 4 5 9 27
10 Łotwa Andžejs Ļebedevs 7 8 4 3 22
11 Polska Adrian Miedziński 9 5 4 3 21
12 Rosja Grigorij Łaguta 17 17
13 Polska Patryk Dudek 4 12 16
14 Szwecja Jonas Davidsson 5 5 4 1 15
15 Dania Kenni Larsen 6 3 3 2 14
16 Niemcy Martin Smolinski 5 3 5 13
17 Dania Niels Kristian Iversen 10 10
18 Dania Michael Jepsen Jensen 9 9
19 Polska Rune Holta 7 7
20 Niemcy Christian Hefenbrock 4 4
20 Rosja Witalij Biełousow 4 4
22 Dania Rasmus Jensen 2 2
23 Dania Patrick Hougaard 1 1
23 Łotwa Ķasts Puodžuks 1 1
24 Niemcy Kai Huckenbeck 0 0
24 Polska Artur Czaja 0 0

Przypisy

Bibliografia[edytuj]