Infobot

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Infobot
Autor rodion i oort
Pierwsze wydanie 9 października 2004
Aktualna wersja stabilna 1.9.6 (18 maja 2011)
Rodzaj bot internetowy
Licencja Freeware

Infobot – był to internetowy bot informacyjny dostępny w internetowych komunikatorach, przede wszystkim Gadu-Gadu. Oferował on funkcje takie jak prognozy pogody, słowniki, wysyłanie zapytań do Wikipedii, program telewizyjny i inne. Posiadał również funkcje charakterystyczne dla Chatbotów.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Infobot powstał jako pomysł dwóch studentów informatyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Już w tydzień po powstaniu inicjatywy powstała jego pierwsza wersja, oferująca podawanie prognozy pogody. W kolejnych odsłonach bota dostępnych było coraz więcej funkcji i zdobywał on kolejne setki użytkowników, aż po niespełna 5 latach używało go niemal 1 500 000 osób w całej Polsce. 14 lipca[kiedy?] osiągnął 2 000 000 użytkowników.

Infobot przez długi czas dostępny był dla całej gamy komunikatorów (m.in. Skype, Google Talk, Jabber, Tlen), jednak po przejęciu go w marcu 2009 r. przez GG Network S.A., odcięto użytkownikom innych niż Gadu-Gadu komunikatorów dostęp do bota. Z dniem 1 lutego 2016 Infobot został wyłączony.