Inni (Zagubieni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Obóz Innych

"Inni" (także "Tamci", "Tubylcy", "Agresorzy") – grupa bohaterów serialu Zagubieni, najprawdopodobniej wroga rozbitkom lotu 815.

Termin Inni został im nadany przez Danielle Rousseau, szybko przejęła go także grupa rozbitków i upowszechniła jako określenie swoich wrogów mieszkających na wyspie przed katastrofą.

Okazuje się także, iż Inni mieszkali już na wyspie długo przed przybyciem członków Inicjatywy DHARMA, wymordowanych następnie przez Innych, którzy przejęli następnie wybudowane stacje, baraki i pozostałą infrastrukturę. Przywódcą Innych wydaje się być tajemniczy Jacob, z którym kontaktuje się jedynie Ben.

Prawda o Innych zostaje ujawniona w epizodzie The Man Behind the Curtain. Okazuje się, że Ben urodził się poza wyspą i jako młody chłopiec przybył na nią ze swoim ojcem, którego zwerbowano do pracy w Inicjatywie DHARMA. Dorastający Ben nienawidzi miejsca, w którym żyje, pragnie przyłączyć się do Tubylców. Już jako dorosły mężczyzna pomaga im przejąć kontrolę nad wyspą i zabić pracowników Inicjatywy DHARMA.

Ben i jego nowi towarzysze po przejęciu stacji Inicjatywy DHARMA pragną być z nią utożsamiani. Akcją zagłady pracowników Inicjatywy wydaje się kierować doktor Richard Alpert.

Bardzo trudno jest odnaleźć Innych, pozostawiają mało śladów oraz zacierają ścieżki wiodące do ich obozowisk. Ich nadejście zwiastowane jest czasem poprzez dziwne szepty w dżungli. Po pojawieniu się na wyspie rozbitków Inni rozpoczęli ich inwigilację. W tym celu Ben wysłał do ich obozowisk Ethana oraz Goodwina, którzy mieli podszywać się pod ocalałych rozbitków. Początkowo Inni chcieli w oczach rozbitków sprawić wrażenie jakoby byli dzikimi mieszkańcami dżungli. W tym celu przybierali stosowne przebrania (np. sztuczna broda Toma, czy poszarpane ubrania). Wkrótce okazało się jednak, że jest to mistyfikacja.

Motywy działania Innych nie są zrozumiałe. Ich stosunek do rozbitków oraz Danielle często wygląda na wrogi. To oni przed szesnastoma laty porwali jej małą córkę - Alex i przysposobili ją do życia wśród nich. Porwali oni także łącznie kilkanaście osób zarówno spośród rozbitków z plaży, jak i tych z tylnej części samolotu. Kilku Innych zginęło z rąk rozbitków, gdy ci próbowali porwać lub zabić któregoś z nich. Wśród porwanych przez Innych osób znalazły się również takie, które traktowali dobrze i otaczali je opieką, np. Claire, Cindy oraz kilkoro dzieci. Pomimo, że porywają i zabijają często niewinnych ludzi, sami mówią o sobie, iż są „dobrymi ludźmi”.

Do Innych należą (w kolejności pojawiania się w serialu):

 1. Ethan Rom
 2. Tom
 3. Goodwin
 4. Benjamin "Ben" Linus (znany też jako Henry Gale)
 5. Alexandra "Alex" Rousseau
 6. Danny Pickett
 7. Bea Klugh
 8. Juliet Burke
 9. Karl
 10. Colleen Pickett
 11. Mikhail Bakunin
 12. Jason
 13. Aldo
 14. Richard Alpert
 15. Isabel
 16. Sabine
 17. Ryan Pryce
 18. Greta
 19. Bonnie
 20. Harper