Inspektor Gadżet (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Inspektor Gadżet
Inspector Gadget
Gatunek

komediowy,
fabularny

Data premiery

23 lipca 1999
24 grudnia 1999 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

74 minuty

Reżyseria

David Kellogg

Scenariusz

Kerry Ehrin
Zak Penn

Muzyka

John Debney

Zdjęcia

Adam Greenberg

Wytwórnia

Walt Disney Pictures
Caravan Pictures
DiC Enterprises

Dystrybucja

Buena Vista Pictures Distribution

Kontynuacja

Inspektor Gadżet 2

Strona internetowa
Matthew Broderick

Inspektor Gadżet (ang. Inspector Gadget, 1999) – amerykańska komedia fabularna w reżyserii Davida Kellogga. Wyprodukowany przez Caravan Pictures i Walt Disney Pictures; oparta została na serialu animowanym pod tym samym tytułem.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

John Brown (Matthew Broderick), który samotnie wychowuje swą siostrzenicę Penny, stara się o pracę w policji, jednak nie zostaje do niej przyjęty. Pracuje jako strażnik w laboratorium profesora Artemusa Bradforda (René Auberjonois), który razem ze swą córką Brendą (Joely Fisher) wynajduje mechaniczną nogę poruszaną myślami. Życie bohaterów zmienia się, gdy złoczyńca Sanford Scolex napada na laboratorium. Zabija on profesora i kradnie jego wynalazek. John Brown usiłuje go pochwycić, jednak w trakcie pościgu Scolex wywołuje eksplozję, wskutek której ochroniarz ociera się o śmierć wskutek poparzeń na całym ciele. Sam Scolex traci natomiast rękę, która zostaje zmiażdżona przez kulę do kręgli. Zastępuje ją mechaniczną protezą, od której wywodzi swój nowy pseudonim – Doktor Kleszcz.

Ciężko ranny Brown trafia do szpitala, gdzie Brenda Bradford postanawia uratować rannego poprzez umieszczenie w jego ciele rozmaitych elementów elektronicznych. Uznaje ona, że Brown będzie umiał z nich korzystać. Brown staje się cybernetycznym detektywem wyposażonym w urządzenia najnowszej technologii. Przyjmuje imię „Inspektor Gadżet” i jako detektyw-cyborg musi powstrzymać Doktora Kleszcza, zanim zdąży stworzyć złego sobowtóra Gadżeta.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]