InterRail

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

InterRail - międzynarodowy bilet kolejowy umożliwiający podróżowanie pociągami po całej Europie. Karnet InterRail przeznaczony jest wyłącznie dla rezydentów europejskich i nie działa w kraju zamieszkania rezydenta (Polacy posiadający karnet InterRail muszą kupić zwykłe bilety na przejazdy na terenie RP).

Bilety InterRail przeznaczone są głównie dla młodych osób, które najchętniej z nich korzystają, ale również dla dorosłych i dzieci. Osoby do 26 roku życia przy zakupie biletu mają zniżkę młodzieżową.

Rodzaje biletów InterRail[edytuj | edytuj kod]

Bilet InterRail Global Pass jest ważny w 30 krajach objętych programem (lista krajów poniżej) i dotyczy także promu kursującego pomiędzy Włochami i Grecją. Do wyboru są bilety o różnych okresach ważności, np. bilet na 5 dni przejazdów ważny przez 10 dni lub bilet na 10 dni przejazdów ważny przez 22 dni. Dla osób chcących podróżować jeszcze więcej, dostępne są bilety ważne cały czas przez okres 22 dni lub jednego miesiąca.

Bilet InterRail One Country Pass, zastępuje poprzednie bilety EuroDomino i daje swobodę podróżowania tylko w jednym wybranym kraju przez 3, 4, 6 lub 8 dni, a taki bilet ważny jest przez jeden miesiąc. Bilet ważny jest w jednym z krajów uczestniczących w programie InterRail, z wyjątkiem Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.

Kraje objęte ofertą[edytuj | edytuj kod]

Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Bilety InterRail sprzedawane są w międzynarodowych kasach PKP. Można też kupić online na oficjalnej stronie InterRail (odnośnik poniżej) - bilety są wysyłane w ciągu pięciu dni roboczych bezpośrednio do klientów w całej Europie.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]