International Baccalaureate Organization

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z International Baccalaureate)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo International Baccalaureate

International Baccalaureate, dawniej zwana International Baccalaureate Organization (IBO) – fundacja edukacyjna założona w 1968 roku w Genewie. Obecnie współpracuje z 3488 szkołami ze 135 krajów świata[1]. Oferuje trzy programy edukacyjne: Primary Years Programme, Middle Years Programme oraz Diploma Programme, zgodnie z którymi uczy się obecnie około 637 tysięcy uczniów w wieku od 3 do 19 lat.

Misja[edytuj | edytuj kod]

IBO stawia sobie za zadanie wykształcenie dociekliwych, kompetentnych i wrażliwych ludzi, którzy poprzez swoją mądrość i rozumienie obcych kultur uczynią świat lepszym i spokojniejszym miejscem.

IBO współpracuje ze szkołami, rządami i organizacjami międzynarodowymi w celu opracowania ambitnych programów międzynarodowej edukacji oraz rygorystycznych sposobów oceniania.

Programy te zachęcają młodzież na całym świecie do bycia aktywnym, współczującym uczniem, rozumiejącym racje innych ludzi.

Programy IBO[edytuj | edytuj kod]

  • Primary Years Programme – program dla uczniów od 3 do 12 lat (obejmuje przedszkola i szkoły podstawowe) koncentrujący się głównie na społecznych i emocjonalnych potrzebach dziecka;
  • Middle Years Programme – obejmuje uczniów w wieku od 11 do 16 lat (gimnazja) i koncentruje się na kształtowaniu postaw, wiedzy i krytycyzmu poznawczego;
  • Diploma Programme – obejmuje uczniów w wieku od 16 do 19 lat i kończy się egzaminem maturalnym. Uczniowie uczą się sposobów przyswajania informacji oraz komunikowania z przedstawicielami innych kultur.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. International Baccalaureate Organization: IB World School statistics (ang.). [dostęp 2009-05-04].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]