Ismoil Talbakow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ismoil Talbakow
Data i miejsce urodzenia 24 marca 1955
wilajet chatloński

Ismoil Ibroimowicz Talbakow (ros. Исмоил Иброимович Талбаков; ur. 24 marca 1955 w dystrykcie Sowiet (obecnie Temurmalik) w wilajecie chatlońskim) - tadżycki polityk, kandydat na urząd prezydenta w wyborach prezydenckich w 2006 roku, z ramienia Komunistycznej Partii Tadżykistanu[1].

Ukończył studia ekonomiczne na Ludowym Uniwersytecie Tadżykistanu, po czym został głównym ekonomistą w jednym z sielsowietów w dystrykcie Sowiet. Później instruktor wydziału organizacyjnego komitetu Komunistycznej Partii Tadżykistanu (KPT) w dystrykcie Sowiet, zastępca dowódcy jednostki wojskowej ds. politycznych Środkowoazjatyckiego Okręgu Wojskowego, instruktor wydziału komitetu partyjnego w dystrykcie Kulab, szef wydziału organizacyjnego, później II, w końcu I sekretarz komitetu partyjnego dystryktu Sowiet. I sekretarz rejonowego komitetu KPT dystryktu Kulab i sekretarz KC KPT. Deputowany do Madżlisu 2 i 3 kadencji (2000-2010).

Przypisy

  1. Męska gra - wybory prezydenckie w Tadżykistanie (pol.). Geopolityka.org, 24 październik 2013 08:31. [dostęp 2015-10-11].

Linki zewnętrzne[edytuj]