Itachi Uchiha

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Itachi Uchiha
うちはイタチ
Debiut rozdział 140/141. (manga)
odcinek 80. (anime)
Seiyū Hideo Ishikawa
Dubbing Zbigniew Konopka
Profil
Wiek część pierwsza: 17/18
część druga: 20/21
Data urodzin 9 czerwca
Wioska Konoha
Ranga jōnin, nukenin, ANBU
Wzrost 175.2 cm
Masa ciała 57.1 kg
Grupa krwi AB
Pierścień (jap. ake "szkarłat"?)
Partner Kisame Hoshigaki
Zdolności Sharingan, Mangekyō Sharingan
Specjalne techniki Amaterasu
Bakuretsu Kage Bunshin no Jutsu
Bunshin Daibakuha
Katon: Gōkakyū no Jutsu
Katon: Hōsenka no Jutsu
Kage Bunshin no Jutsu
Magen: Kyōten Chiten
Suiton: Suigadan
Susanoo
Tsukuyomi
Wykonane misje
Ranga D 53
Ranga C 152
Ranga B 134
Ranga A 37
Ranga S 1
Drużyny
Poprzednie *Akatsuki
*ANBU

Itachi Uchiha (jap. うちはイタチ Uchiha Itachi?) – fikcyjna postać w mandze i anime Naruto. Był jednym z ostatnich żyjących potomków klanu Uchiha.

W wieku lat 4 był świadkiem wielu śmierci spowodowanych wojną. W wieku lat 7 w ciągu roku ukończył Akademię, zaś rok później aktywował Sharingan. Chūninem został w wieku 10 lat, a jako trzynastolatek był już dowódcą oddziału ANBU. Przewyższał siłą i umiejętnościami wszystkich pozostałych członków klanu Uchiha. Aby posiąść wyższy poziom Sharingan (Mangekyō Sharingan) jego najlepszy przyjaciel – Shisui Uchiha upozorował własną śmierć przekazując mu swoje oczy, by dzięki i ch mocy Itachi był w stanie powstrzymać rozlew krwi. Itachi oskarżony o morderstwo pobił oddział policji mówiąc, że ludzie nienawidzą i lękają się tych, których nie rozumieją oraz, że przywiązanie ogranicza potencjał[1]. By zapobiec nadchodzącej wewnątrz klanowej wojnie Itachi, wraz z Obito Uchiha (Tobim), z rozkazu Danzō dokonuje mordu na wszystkich jego członkach[2], pozostawiając przy życiu jedynie młodszego brata – Sasuke. Okazało się, jednak, że Rodzice młodzieńca o wzystkim wiedzieli, ale ich miłość do syna kazała im zgodzić się na dobrowolną śmierć dla dobra dzieci. Itachi jest głównym obiektem obsesyjnej zemsty, jaka ogarnęła umysł Sasuke od czasu upadku klanu. Pragnienie zabicia brata, świadomie przez niego podsycane, jest podstawowym motywem działań Sasuke.

Po opuszczeniu wioski Itachi dołącza do tajemniczej organizacji zwanej Akatsuki. Po latach nieobecności, wraz ze swoim partnerem Kisame Hoshigaki, zbiera Bijuu potrzebne Painowi do całkowitego zawładnięcia światem Shinobi. Itachi udawał przed Sasuke niezrównoważonego by zaraz po zabiciu będącego w nim Orochimaru, wszczepić w niego swoje moce, ginąc przy tym z powodu ciężkiej choroby i wycieńczenia. Dzięki temu Sasuke, gdy ujrzy twarz Obito, aktywuje się jego Mangekyō Sharingan. Wtedy Obito zostaje zaatakowany przez Amaterasu.

Osobowość[edytuj]

Itachi rzadko okazuje emocje. Charakteryzuje się zimnym, ale skutecznym kalkulowaniem sytuacji w walce. Jest cichy, tajemniczy i chłodny. Posiada mroczną, nie ukazującą uczuć osobowość. Wszystkie swoje uczucia i emocje tłumi w głębi serca, nie pozwalając by były widoczne na jego twarzy czy w zachowaniu. Wyjątkami są momenty, kiedy spogląda zamyślony w niebo.

Zdolności[edytuj]

Podczas walki Itachi przeważnie stosuje taktykę defensywną i rzadko atakuje. Kiedy staje do walki z przeciwnikiem korzystającym z technik genjutsu korzysta z Sharingan do wykonania Magen: Kyōten Chiten, aby skierować genjutsu przeciwko jego użytkownikowi.

Mangekyō Sharingan umożliwia Itachiemu wykonanie najpotężniejszych technik klanu Uchiha. Tsukuyomi, który wykonuje przy pomocy lewego oka, więzi przeciwnika w iluzorycznym świecie, gdzie jest poddawany torturom psychicznym pozornie trwającym kilka dni, a w rzeczywistości tyle, ile czasu zajmuje mrugnięcie okiem. Amaterasu, które wykonuje przy pomocy prawego oka, tworzy czarny, gorący jak słońce ogień, którym jest w stanie przepalić każdą przeszkodę. Susanoo jest zaś wielkim eterycznym wojownikiem, który chroni użytkownika tej techniki przed każdym atakiem.

Ciekawostki[edytuj]

Przypisy

  1. Naruto, rozdział 222, strona 12
  2. Naruto, rozdział 400, strony 9-12