Iwona Kutyna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Iwona Kutyna
Ilustracja
Iwona Kutyna
w sierpniu 2007
Data i miejsce urodzenia 19 kwietnia 1975
Tarnobrzeg
Zawód, zajęcie prezenterka, dziennikarka

Iwona Kutyna (ur. 19 kwietnia 1975 w Tarnobrzegu) – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, konferansjerka.

Radio[edytuj | edytuj kod]

Pracę dziennikarską rozpoczęła w wieku 16 lat w tarnobrzeskim Radiu Leliwa, gdzie prezentowała Listę Przebojów Radia Leliwa, czytała serwisy informacyjne oraz prowadziła audycje w południowym paśmie radia. W listopadzie 1999 otrzymała propozycję pracy w Radiu Kolor, prowadziła autorski program muzyczny[1]. Następnie przeszła do Radia Plus, gdzie przedstawiała serwisy informacyjne. Od 2007 do 2009 roku czytała serwisy informacyjne w Programie I Polskiego Radia, a od czerwca 2015 do sierpnia 2016 była prezenterką serwisów informacyjnych w Programie IV Polskiego Radia[2].

Telewizja[edytuj | edytuj kod]

Pracę w telewizji zaczęła od programu interwencyjnego Tenbit.pl w TVN W 2001 została prezenterką serwisów informacyjnych w TVN24. Potem pracowała w TV 4, gdzie prowadziła Dziennik oraz Flesz TV 4. Następnie trafiła do Informacji (później Wydarzeń) w telewizji Polsat. W kwietniu 2006 roku przeszła do TVP2, gdzie do końca 2010 roku prezentowała Panoramę. Prowadziła również jedną z debat telewizyjnych przed wyborami parlamentarnymi w roku 2007. Od sierpnia 2009 do sierpnia 2013 była prezenterką Serwisów TVP Info. Od grudnia 2013 do czerwca 2014 była współprowadzącą interaktywnego programu poradnikowego Zapraszamy na kawę w TVP Regionalna, a od lipca 2015 do marca 2016 była prezenterką programu informacyjnego Polonia 24 i programu interaktywnego Halo Polonia w TVP Polonia. Od kwietnia do sierpnia 2016 ponownie prowadziła główne wydanie Panoramy oraz emitowany po jej zakończeniu program publicystyczny Po przecinku w TVP Info. Od połowy sierpnia pracuje w Onecie.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Wyróżnienia zawodowe[edytuj | edytuj kod]

W 2008 roku była nominowana do TeleKamery w kategorii Informacje[3].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Prywatnie przez 8 lat związana z Tomaszem Kinem[4]. Związek z młodszym od siebie Kinem (kolega z redakcji Radia Leliwa), doprowadził do rozpadu jej małżeństwa z Tomaszem Kutyną (również kolega z redakcji Radia Leliwa) i przyczynił się do jej wyjazdu z Tarnobrzega i rozpoczęcia życia w Warszawie[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]